Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz lehet az, hogy ha inkább...

Igaz lehet az, hogy ha inkább a gyümölcsöt és a tejpépet szereti, akkor nagyon édesszájú és válogatós lesz a kisfiam?

Figyelt kérdés
7 hónapos kisfiam imádja a gyümölcsöket és a tejpépet, öröm nézni, ahogy eszi. Főzeléket ebédre kap, és bár megeszik 80-100 g-ot, de nem nagy kedvvel. Jó páran mondták már, hogy inkább a főzeléket erőltessem, és például uzsonnára is azt kapjon tejpép helyett, mert ha nagyon megszokja az édes ízeket, nem lesz hajlandó mást elfogadni. Igaz lehet ez? Érdekelne nálam tapasztaltabb anyukák véleménye.
2011. aug. 10. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem a nagy 1- 1,5 éves koráig szépen evett gyümölcsöt, főzeléket, tejpépet, mindent. Most 4 éves, de már 3 éves kora óta iszonyat válogatós. Úgyhogy nem garancia, ha most mindent enne, később nem lenne válogatós. A pici most 1 éves, ő nem valami jó evő, 7-10 hós kora között nem is hízott jól, úgyhogy örültem ha valamit megevett, mindegy mit.
2011. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem függ össze. A fiam 1 éves és szintén imádja a gyümölcsöt, tejpépet, de a spenótos tésztát nem lehet überelni nála. A cukrozott kakaópor és hasonlóan édes dolgok teljesen kilőve, mert nem eszi meg. Lehet, hogy a te babád is "talál" majd egy kedvenc főzeléket, de erőltetni ne erőltesd.
2011. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a nagylányom is szerette kicsinek a édeset

most a borsófőzelék a favorit :-))


szal szerintem nincs összefüggés

2011. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem igaz ez. A kisbabák az édes ízt szeretik a legjobban. Fél éves kora körül a lányomnak is a sütőtök és az őszibarack volt a kedvence. Amikor főztem neki főzeléket, mindig bele kellett csempésznem 2-3 kis kanál őszibarackot vagy sütőtököt.Aztán egyik napról a másikra kihagytam belőle, és megette.Most 11 hónapos lesz, bármit megeszik!!Az én főztömet is, a bébiételeket is.Egyedül a paradicsomos dolgokat nem eszi meg, mert egyszer hányt a paradicsomos haltól ( kecskeméti bébiétel ), azóta semmit nem eszik meg, amiben van paradicsom.A doki javasolta, hogy éheztessem ki, hogy csillagokat lásson, mert akkoriban keveset evett.És próbálok nem az órát nézve etetni, sokszor megvárom, míg sírni kezd.De lehet, hogy ennek is köszönhető, hogy válogatás nélkül megeszik mindent ( ami nem paradicsomos:), és normális mennyiséget eszik.
2011. aug. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Bevallom, nem szívesen erőltetnék bele olyat, amit nem olyan nagyon szeret. Ebédre továbbra is kitartok a főzelék mellett, napról napra egyre többet elfogad, lassan ki is váltjuk ezt az étkezést, de ha magamból indulok ki: én is szívesebben eszek olyat, amit szeretek.

Köszönöm még egyszer!

2011. aug. 11. 09:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!