Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor először pótoltatok...

Amikor először pótoltatok tápszerrel, mennyivel kezdtétek és melyik tápszerrel?

Figyelt kérdés
Tápszerrel kell helyettesítenem az anyatejet, de nem tudom, hogy fokozatosan, kis mennyiséggel kezdjem, vagy egyből mehet egy teljes adag. Nem viseli meg az a baba gyomrát, ha hirtelen sokat adok neki először?
2011. aug. 9. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom ez a baba korától si függ, 1-es tápszert általában doki szokott felírni.

Célszerű lenne először egy pici adagot megpróbálni, hogy hogyan reagál rá.

Kevés a tejed??

2011. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha szoptatás helyett adod neki , akkor mehet egy teljes adag. (ha tudod hány ml-t szokott szopizni)


És nem írtad le mennyi idős a baba, így nehéz lesz mennyiséget írni :) De ez attól is függ ám mennyit eszik, mivel minden gyerek más...


Ha szoptatás után, mert van valamennyi tejed akkor próbáld először 60ml vagy 90 ml.


Az én kisfiam először a Milupa Milumil HA1-et majd 6 hótól a HA2-őt kapta.

2011. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
5 hónapos és délutánra, főleg estre már alig van tejcsi. Ezért kell pótolnom. Én Milumil comfortot vettem, csak még nem mertem vele kísérletezni, mert a múltkor a Nestlé Bebát kihányta.
2011. aug. 9. 13:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! az én kislányom is a Milupa Milumil HA1-et majd 6 hótól a HA2-őt kapta. azóta is azt kapja, csak most már a 3-ast mert már 9 és fél hónapos. Először mi is csak pótoltuk, most már sajna egyáltalán nincs tejem. Persze most már minden mást is eszik. 100ml -t csináltam először. Később volt hogy 200-250ml- t is megitta. De mindegy volt mennyit csinálok, mert úgyis csak annyit fogadott el amennyi neki kellett. A babák mindig annyit esznek amennyi kell nekik. Nálunk a főzelékekkek is így van ez, amúgy szerencsére jó evő a kislányom. Nekünk 2 hónaposan kellett kipótolni, a tápszeres babákat 4 hónaposan hozzá lehet táplálni. mi akkor el is kezdtük, s mondom azóta egyre szebben, ügyesebben eszik. sok sikert és ne izgulj.
2011. aug. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Második vok: A Nestlé Bebától nálunk hasmenése volt folyamatosan.
2011. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem értem, miért mondják, hogy tápszeres babákat hozzá lehet táplálni 4 hónaposa, szerintem őket főleg nem kellenne, de 4 hónaposan semelyik babát, se anyatejeset, se tápszerest.

Egyszerűen az emésztőrendszerük NEM ÉRETT RÁ!!

2011. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves 18:51-es. Szia! Nem értem mit nem értesz! SEMMI BAJUK NEM LESZ! De te csak nyugodtan várj 1 éves koráig amíg adsz neki valamit! Több védőnő egymástól függetlenül mondta, hogy a 4 hónapos tápszeres babákat hozzá lehet táplálni! Akkor ők nem tudnak semmit? Akkor miért védőnők? Amúgy meg mindenki úgy csinálja ahogy gondolja!
2011. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan mit nem lehet ezen érteni? A sogórnőm a most már 5 éves egészséges kisfiát másfél éves koráig tudta szoptatni annyi teje volt,de sajnos 5 hónapos korától nem hízott tőle ezért hozzátáplálta. És igaza van én se tápszert adtam volna neki ha van tejem. Szépen egészségesen fejlődött és fejlődik azóta is a kisfiú! És ez nem más, ugyanaz! Nem lesz semmi bajuk! Fokozatosság fontos, de nyugodtan hozzá lehet szoktatni a kis lurkokat az új ízekhez! Szóval még mit nem értesz?!
2011. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!