Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 7 hós baba esetében...

Egy 7 hós baba esetében mekkora a rendes étkezési mennyiség?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy üveges bébikajából /főzelék/, mennyit eszik meg a gyerkőcötök? hányszor eszik naponta?
2009. ápr. 10. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 7,5 hónapos. 6 hónapig csak szopizott, utána kezdte a gyümölcsöket kapni. 2 hete eszik főzeléket is, max. fél üveggel fogad el ebédre, utána kéri a szopit. Délelőtt gyümölcsöt kap (1 üveggel megeszik), de az után is szopik még. Naponta 5x eszik, + éjjel 1-2X még ébred szopizni.
2009. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7,5 hós. Délelőtt fél üveg gyümi, délben még most kezdtük a zöldségeket, de nem ízlik neki, néhány kanállal eszik. Üveges alma-krumpliból 1/3-ad üveggel evett, abból lement volna a fél üveg is, de nem akartam erőltetni. Ezen kívül szopcsizik, kb. 5-6-szor egy nap éjszaka egyszer-kétszer eszik, de az nagyon kevés.
2009. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

koszi a válaszotokat!

Nem nagyon sikerül összehasonlítanom sajnos, mert nálunk már 4 hós korában kóstolgattunk, így most már napközben csak főzelékeket, husikat és gyümit eszik. csak reggel eszik tápszert és este tejpépet. Néha valahogy kevésnek találom, amit eszik.

A reggeli tápszer után tízóraira nem fogad el semmit. ebédre egy üveg bébikaját megeszik, uzsonnára egy üveg gyümit/általában teljes kiörlésű gabonával kevertet kap, mert tartósabb azért/, este pedig egy adag tejpép. VAn, mikor eszik hajnalban, de többnyire nem kel fel éjszaka. ha eszik is, csak fél adag tápszert.

Aki esetleg hasonlóan etet már, kérem, írjon, hogy mennyit eszik a babája, még ha nem is pont ennyi idős! köszi a segítségeteket!

2009. ápr. 10. 21:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7 és fél hós. 5-ször eszik egy nap. Reggel 7 körül 210 ml tápszer, 10-kor gyümi (pl. alma+banán s szoktam neki bele tenni egy kis babapiskótát vagy darát kekszet)13-kor húsos főzelék (egy üveggel), 17-kor tejpép(120 ml) és este lefekvéskor 20 körül 210ml tápszer.Én is 4 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, mert tápszeres a kicsikém.A tápszer mennyisége változó, most pl. csak 150-et eszik, ugyanis jön a foga s ilyenkor alig eszik. Remélem tudtam segítettem.
2009. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! akkor tulajdonképpen az jó, ha mondjuk ebédre egy üveg bébikaját megeszik!
2009. ápr. 11. 11:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia,egy üveg kaja tökéletes ha megeszi,és elég is.Persze ez is kajafüggő,nálunk ha nincs benne hús,akkor max 2 órát bír ki utána,és éhes.:-)
2009. ápr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!