Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég a napi 4 evés 13 hónapos...

Elég a napi 4 evés 13 hónapos babámnak? Vagy megtömjem?

Figyelt kérdés

Lehet fura a kérdés. Védőnőm a lelkemre kötötte, hogy még kell az 5 étkezés.

8-9 reggeli. (tej)

12 ebéd.

3 gyümölcs.

6 sinlac.

7:30 vacsi. (tej)

Én sokallom, és bizony sokszor van, hogy alig alig csipeget.

Ma a 3-as kaját áttettem 4.15-re, a sinlac kimaradt, és az esti tej sem fogyott el a szokásos adag. Tudom, hogy melegben kevesebbet ehet, de ez nem egy-két napos dolog.


Szerintetek elég lehet a 4, vagy ragaszkodjak az 5x kevéshez?


2011. aug. 7. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Annyit adj neki enni, amennyit igényel. Semmi értelme, ha megtömöd, max visszahányja. Ha elég neki a 4x evés, akkor annyit eszik. Amit változtass az annyi, hogy a gyümi mellé valami tartalmasabb kaját is adj neki, ne csak magában a gyümölcsöt, az nem túl laktató. A sinlac alapból felesleges.
2011. aug. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt nem írtam, hogy a gyümit általában felturbózom keksszel, vagy joghurttal. Szóval a sinlacot hagyjam el. Ezen el fogok töprengeni, anyagilag sem mindegy, azt a pénzt akkor túróra és joghurtra költöm:D
2011. aug. 7. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:

11 honaposom eddig napi 7x evett. 7kor tapszer, 9kor reggeli, 12kor ebed, 3kor uzsonna, 6kor vacsora, fel 8kor tapszer + ejszaka fel adag tapszer 2-3 kozott.

Az elmult par napban mar alig akarja megenni az ebedet es az uzsonnat, pedig probalom a kedvenceit adni. Lehet, hogy mar csak nincs szuksege annyi etelre a fejlodeshez. Mostmar nem aggodom annyira, mert latom, hogy masoknal is igy van :D

2011. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk már régóta így megy, most már 1,5 éves:

6-kor kel, akkor tápszer

9 reggeli

fél 2 körül ebéd

fél 7 körül vacsi

8 fekvés és tápszer

Nálunk azt mondta, hogy a tápszer is egy étkezésnek minősül. Néha 4-5 között próbálok adni neki még valamit, de nem kéri, szinte soha. Alapból nagyon keveseket eszik egyébként. Ja, meg még éjjel is 1-2-szer :)/:(.

2011. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nálunk az a gond (bár dehogy gond!), hogy este 8-tól reggel 8-ig, és 12-1ig alszik, és nem tudom máshogy összehozni az evéseket. Tápszerről azért váltottunk tejre, mert 50-60 milit evett, és sokfélét próbáltunk, egy sem jött be:(

Ezért nem tudom, mitévő legyek.

2011. aug. 7. 23:20
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem furcsa, hogy 13 hónaposan sinlac a vacsija és nem szendvics, főzelék, az amit ti is esztek.

ezt leszámítva nálunk is hasonló az étkezés :)

2011. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mi 9 és fél hónaposunk 4-szer eszik egy nap. Reggel cici, 12-1 között 300 g babakaja, délután 5-6 között megint 300 g babakaja, este 8 cici. Néha éjszaka is felkel egy kis cicire. Iszonyat hurkás baba, vezetéssel már jár, stb. Nem aggódok miatta, hiszen ha máskor adnék enni, nem kérik. Te is nyugodj meg, annyit eszik, amennyi neki kell.
2011. aug. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én 13 hónaposom se tud szendvicset vacsorázni vagy amit mi eszünk, mert keveset eszik meg belőle, és még mindig öklndezik sokszor a darabos kajáktól. A gyerekorvosnő azt mondta, nyugodtan turmixoljak, ne erőltessem a darabost, nem biztos hogy érett rá, de az biztos, hogy nem fog évekig turmixolt kajákat enni.

Ráadásul most nem nagyon eszi a főzelékeket sem, ellene kakaón, reszelt sajton, gyümölcsön és joghurton is, ha rajta múlna.

2011. aug. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 13 hós a babám. Ő sokat eszik, de a tápszert csak külön hajlandó meginni, így külön kap kenyeret+felvágottat reggelire és vacsira. Próbáld ki, hogy 10 körül adsz Neki sajtot, vagy egy kis felvágottat egy kicsi kenyérrel. Össze szoktam tépkedni kis falatokra, és nagyon tetszik Neki, hogy egyedül eszi meg. Hátha bejön. Bár ha elég Neki 4x-i evés, szerintem akkor sincs baj.
2011. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!