Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba mellett csak nekem...

Kisbaba mellett csak nekem hiányzik a zenehallgatás?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kislányunk, imádjuk mindketten a Párommal. Én világ életemben nagy zenerajongó voltam, buszon, utcán is mp3-n ment a zene, nem csak itthon Amióta megszületett a kislányunk, nem tudok zenét hallgatni, mert ő nem nagyon szereti. Sokat vagyunk kint, sétálni, játszótér, ott eleve esélytelen. Nekem nagyon hiányzik a zene hallgatása.

Az a napi 1,5 óra, amit ebéd után alszik, elmegy nekem a főzéssel, mosással, tehát nem jut idő a zenére.

Heti 1x járok hastánc órára, ott van zene, de kevés nekem :(

Ötleteket várnék, ki hogyan hallgat zenét a gyermek mellett?


2011. aug. 7. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha alszik, akkor mp4 lejátszóval!
2011. aug. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem.Miért ne tudnál zenét hallgatni?? Ha fennt van a gyerek,mért nem szólhat?? Honnan tudod,hogy nem szereti??

A gyereknek nem kell csend.És jobb,mintha a tv-t nézné.

2011. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mármint a nappali alvásnál? Az elmegy mindenfelé tennivalóval :( Vagy este? Este pedig a Párommal beszélgetünk, az a kis "nyugis" idő.

De majd lehet a nappali alvásánál megpróbálom az mp3-t.

2011. aug. 7. 18:22
 4/15 A kérdező kommentje:
Vannak gyermekeknek való zenék, dalok, mondókák, Neki azt szoktam betenni, ha nagy ritkán hallgatunk, akkor a kislánnyal olyat. Én más típusú zenéket hallgatok, de pl a hastánc zene eleve nem tetszik neki, látom rajta, hogy unja, kiszalad a szobából, fogja a fülét :(
2011. aug. 7. 18:24
 5/15 anonim ***** válasza:

Mi is hallgatunk zenét...mondjuk én úgy vettem észre, hogy tetszik is neki, már ütemre rugózik :-)

A kezdetektől énekeltem neki, aztán jött a zene hallgatás...mindenféle zenét szeret a gyerek muzsikától az elekronikus zenéig mindent :-)))

2011. aug. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bedőlni ennek a fülfogós próbálkozásnak.Meg kell beszélni,hogy most a Te zenédet,mesédet hallgatjuk fél órát,utána Anya zenéjét egy órát.Meg fogja szokni.
2011. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2 új választ is, az utolsó választ ki fogom holnap próbálni :)
2011. aug. 7. 18:41
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanúgy hallgatok zenét, mint azelőtt. Otthon szinte egész nap szól valami zene vagy rádió. Főleg olyanokat hallgatunk, amiket én szeretek már pici kora óta, és megszokta. Néha teszek be gyerekzenét, de sajnos nem sok jó van, egy csomó olyan, mintha fogyatékosoknak szólna (pedig tudjuk: a gyerek nem hülye, csak kicsi), és én ezektől falra tudok mászni. Amikor alszik, akkor is zenét hallgatok. A szobája ajtaja be van csukva, így nem zavarja a zene (meg nem is ordíttatom).

Amúgy ha főzöl, akkor miért nem tudsz zenét hallgatni? A kettő szerintem nem zárja ki egymást...

2011. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:


Vannak nagyon jó világzenék gyerekeknek, Putumayo Playground a neve, le is lehet tölteni. Így hallgatjuk pl az Old McDonald has a farm c. számot olaszul, annyira jó! :-) Ja, és le is lehet tölteni ezeket az albumokat, nem kell megvenned.


Szerencsére az én lányom imádja a zenehallgatást, mindent, édes ahogy ütemre mozog. :-) Most lesz 1 éves.

2011. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is egész nap szól a zene.Ki sem bírnám ha csend lenne.Pici koruk óta meg van nekik szokva.Alvásnál lecsukom vagy lehalkítom.
2011. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!