Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak teával hajlandó...

Miért csak teával hajlandó elaludni?

Figyelt kérdés

5 hónapos kislányom kb. 2 hete vette fel ezt az új szokását.

Eddig betettem az ágyba, cumi, vagy még az sem, és elaludt. De újabban a délelőtti alvásnál (de csak annál) csak akkor alszik el, ha előtte megiszik 100-120 ml teát. Nem éhes, kaja nem kell neki. Akkor is megissza ezt a mennyiséget, ga fél órával azelőtt reggelizett.

Megissza a teát, az utolsó pár kortyot már félálomban szívja ki. Aztán befordul, és már alszik is.

Ha nem adok neki teát, akkor nem hajlandó aludni, még akkor sem, ha leragad a szeme.

Miért csinálja ezt?


2011. aug. 5. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Anyatejes vagy tápszeres baba? A reggeli szilárd étel?
2011. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tápszeres, reggel tápszert kap, de max. 120-150 ml-t eszik. Ha 150-et, akkor már bukik tőle, így legtöbbször 120 ml-t eszik meg.
2011. aug. 5. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, csak tippelni tudok. Lehet, hogy a 120 ml tápszer, amit reggelire kap, már kevés neki. Elalvás előtt kínáltad tápszerrel is? Azt nem kérte? Akkor lehet, hogy a tea valamiért jobban ízlik neki, pl édesebb. Az is lehet, hogy már egyre jobban érdekli a világ, és nincs kedve aludni, viszont már fáradt, és csak a szopizás tudja megnyugtatni (viszont akkor ihatna tápszert is tea helyett).

Annyiban hasonló az eseted a miénkhez, hogy az én babám is kb. ennyi idős korától eszik elalvás előtt. De ő nem is volt hajlandó rendes adagot enni ébredés után, aztán pedig amikor elálmosodott, éhes is lett, és sokszor álomba szopizta magát. Én ezt nem akartam, de fokozatosan így lett. Viszont most egyévesen már kezd erről leszokni, már nem alszik be a tápszeren, sőt sokszor (ha előtte jól evett) anélkül is elalszik.

Az érdekes, hogy ezt csak a délelőtti alvásnál csinálja a kislányod. Nem tudom, teszel-e cukrot a teájába, ha nem, igazából nem hiszem, hogy ez akkora probléma lenne. Legalább tudod, mivel lehet elaltatni.

2011. aug. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kínáltam tápszerrel is elalvás előtt, az nem kellett neki. A tea Hipp instant tea, szóval azért cukros kicsit. Mondjuk vízzel is próbáltam, az nem kellett, még a Hipp almalével tud elaludni.

Akkor marad ez a módszer. Csak kicsit furcsa. De köszi a válaszodat!

2011. aug. 7. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg az édes íz tetszik neki. Esetleg próbáld meg, hogy fokozatosan egyre hígabbra csinálod a teát, hiszen mégiscsak cukros.

Én sosem adtam még a kisfiamnak teát, pont azért, mert az instant teák összetevői között első helyen szerepel a cukor (vagy glükózszirup). Csak tápszert kapott féléves koráig, azóta nagy ritkán adok neki erősen higított almalevet, vagy frissen facsart mandarin- vagy narancslevet. Egyébként vizet iszik. Most 1 éves.

Persze tégy belátásod szerint, ha csak ennyi teát iszik egy nap, és máskor elfogadja a tápszert és a vizet, abból nincs nagy baj. Csak nehogy aztán rákapjon a teára, és mást ne is akarjon inni...

2011. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy amikor székrekedéssel küzdött, akkor teáztatni kellett, de nem ivott meg mást, csak a Hipp instant teát. Persze feleakkora mennyiséget teszek bele, mint kéne. Csak hogy legyen íze, meg színe.

Épp nemrég aludt vissza, de megint csak teával, pedig előtte 20 perccel evett. Kínáltam a maradék tápszert, de az nem kellett neki.

Valahogyan megpróbálom leszoktatni. Csak az a baj, hogy nem cumizik. Szóval az kilőve. De majd megpróbálom egyre "világosabbra" csinálni a teát. Aztán remélem leszokik róla. Vagy rászokik a vízre! :D

2011. aug. 8. 08:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!