Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezessem be anyatejes...

Hogyan vezessem be anyatejes babánál a tápszert?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám, és a gondom az, hogy 2 hete egyre kevesebb a tejem, ráadásul ma meg is jött, és még kevesebb lett. Minden nap egy küzdelem, mert kevés neki a tej, szóval adnom kell neki tápszert. CSAKHOGY a múlt héten adtam neki Nestlé Beba tápszert, amit 2 óra múlva sugárban hányt ki, 4 napja tejpéppel próbálkoztam, azután 5x hányt. Most Milumil Comfort-ot vettem, de már nem is merek próbálkozni. Szóval hogyan szokassam hozzá, mert kénytelen vagyok!
2011. aug. 5. 08:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

9:12-es vagyok.

Szerintem leírtam más lehetőséget is.

Az enyém 9 hónapos és mivel 4-5 hónaposan kezdtem szép lassan, de azért nem úgy ahogy némelyek írják, így már mindent eszik. Tejfölös cuccokat is. Már tudok úgy főzni, hogy 90%-ban nem kell neki külön főznöm.

Szóval szerintem ne aggódj, vannak lehetőségek, csak lassan el kell kezdeni. Írtam, hogy kb. mikkel. Egy hónap múlva be is ránthatnád a főzeléket és még több tartalma lenne úgy.

2011. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ja, és amíg szopik, addig adjál neki valami keksz szerűséget, hogy az anyatej védettsége mellett szokja a pocija a glutént.

Én háztartásit morzsoltam össze neki, mert az ismerős csecsemős professzor azt mondta.

10-15 mili anyatejben összemorzsolsz annyit, hogy nagyon ne legyen lötyi de túl sűrű se legyen és kanálkával odaadod neki. Pár nap múlva egy egész kekszet is adhatsz neki. Én ezt az ebéd szopi után csináltam. Azért nem előtte, hogy emiatt ne szopjon kevesebbet.

Aztán ha nem lesz kiütéses, hasmenéses, akár egy fél hónap múlva is felválthatod a krumplis sűrítést rendes rántásra.

Hidd el, nem történik semmi komoly. Nyugodtan próbálkozz, csak mindig csak egy új dolog legyen, hogy ha mégis van valami, akkor tudd, hogy mitől.

2011. aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"kedves utolsó"vagyok.


én babám se bírja a tejet, egyből kaptuk a sinlacot a dokinktól. nekem furcsa, hogy itt kérdezed mit adjál neki enni ha nem bírja a tejet...

ilyen ügyben biztos nem itt kérdezném meg ki hogy csinálja de persze jogos a felháborodásod ha te meg itt várod a segítséget én meg megírtam mit kéne.


na de nem baj. vannak olyan tápszerek amik ilyen esetekre vannak, de csak az orvos segítségével tudod kideríteni, hogy a tej mely összetevőjét nem bírja a babád. így jön majd a HA tápszer, peptid tápszer vagy ha semmit nem bír a sinlac.

vehetsz akármilyen tápszert, ha nem bírja, nem a márkától függ hanem a tejfehérje szétbontástól vagy hiányától de ezeket a speciális tápszereket nem tudod megvenni az osanben, vénykötelesek

2011. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!