Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezessem be anyatejes...

Hogyan vezessem be anyatejes babánál a tápszert?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám, és a gondom az, hogy 2 hete egyre kevesebb a tejem, ráadásul ma meg is jött, és még kevesebb lett. Minden nap egy küzdelem, mert kevés neki a tej, szóval adnom kell neki tápszert. CSAKHOGY a múlt héten adtam neki Nestlé Beba tápszert, amit 2 óra múlva sugárban hányt ki, 4 napja tejpéppel próbálkoztam, azután 5x hányt. Most Milumil Comfort-ot vettem, de már nem is merek próbálkozni. Szóval hogyan szokassam hozzá, mert kénytelen vagyok!
2011. aug. 5. 08:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Doktornéninvel kellene feliratni HA1-es tápszert elsö körben....
2011. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nem vagy kénytelen!

tedd többet cicire a tejed attól lesz több, nem tápszertől

2011. aug. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

És ha nagyon nem megy, a tejszaporítás, normál kajcsit is bevezethetsz.

Ha eléred azt a szintet, hogy pl. tízóraira csak gyümit kap pár korty tejcivel (szomjoltás ellen), akkor több ideje van a szervezetednek tejet termelni ebédre.

De mindenek előtt én is azt a véleményt osztom, hogy minnél többet cicire. A tej nem kezd el csak úgy apadni, főleg 5 hónap után! Ezt tartsd szem előtt bíztatásnak! :)

A másik, hogy nem biztos, hogy tejhiány miatt nyűgi. Lehet fogzás is.

2011. aug. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de biztos, hogy apad, már két hete. 2 óránként szoptatok, plussz fejek éjjel-nappal. 5-6 litert iszok, laktoherb, görögszéna és kecskeruta teából. Karamalz sört iszok, homeos bogyókat szedek. Szerintem ennél többet nem tudok tenni. Már feladtam. Csak azt szeretnám tudni, kezdetben hogy adagoljam a tápszert. Fokozatosan, pici adagokat? Vagy rögtön teljes adagot? Félek, hogy kihányja és nem vagyok mellette. A múlkor is majd meg fulladt. Úgy kaptam ki a járókából. Szörnyű volt. De éheztetni sem lehet. Egyébként elkezdtem a hozzátáplálást is, de sokszor inább még a cicit kéri, csak nem jön belőle, és ordít.
2011. aug. 5. 08:50
 5/13 anonim ***** válasza:

én úgy kezdtem el a tápszert, hogy 1.nap csak 30ml-t adtam, 2.nap 60-at...

tényleg a HA tápszert kéne megpróbálnod. doki írja fel, vele beszéld meg.


de ha hozzátáplálsz, akkor meg lehetne próbálni a gyümölcs adagot növelni, mellette kiegészítésnek meghagyni a szopit. evés után emgkínálni cicivel. így valószínűleg minden meglenne.

2011. aug. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, (bár még életemben nem találkoztam táppal), tej van benne. Lehet, hogy ezt nem bírja az anyatejhez szokott babád. Ezért is konzultálj orvossal.

De én is inkább a természetes ételeket részesíteném előnyben. Az én babám is elkezdte már ilyenkor a "felnőtt" ételeket kapni, mellette meg szopott és még most is szopik (szinte egyre többet). 9 hónaposak vagyunk.

Itt a nyár, a sok gyümi, inkább azokat növeld.

Jöhet a főtt krumpli, spenót, répa, cékla, tök, stb.

Bocs, hogy nem konkrétan a kérdésedre válaszoltam, de mivel engem kiráz a hideg a táptól, ezért ezt a vonalat javasolnám. :)

2011. aug. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
OFF: már vártam , az "engem kiráz a hideg a táptól" beszólásokat...
2011. aug. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de miután sugárban hány a gyereked a tápitól, nem jutott eszedbe levinni az orvoshoz és vele konzultálni?

el se kellett volna a tudta nélkül kezdened, pont ezekért a helyzetekért, hogy elmondja mit hogy kell, mire vigyázz, és nem utolsó sorban, HA tápszert írat vagy sinlacot...


ne etesd már a hányó babádat tejjel mikor nem bírja, irány az orvos...

2011. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Azonnal elvittem, mit gondolsz, hagyom így????

Csak gondoltam valaki tud segíteni, mert ő sem tudott sokmindent mondani.


Ez az oldal egy kalap szart sem ér, ha mindenki osztja az észt a másiknak, ahelyett, hogy hasznos tanácsokat írna az aki tud. Aki meg nem ne írjon semmit.

2011. aug. 5. 11:36
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja, és ha már ilyen okos vagy Kedves utolsó, megmondanád, mégis mit adjak a gyerekemnek egy éves koráig, ha nincs tejem, a tápszert meg nem eszi. Pont végső kétségbeesésemben kérdeztem volna.
2011. aug. 5. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!