Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babam anyatejes, de potlaskent...

Babam anyatejes, de potlaskent a doktorno tapszert irt fel. Mi van ha a gyerekem nem eszi meg a draga tapszert?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Kipróbálsz másikat.

De előtte ajánlanám,hogy tedd töbször mellre,amennyiszer csak tudod és elfogadja,igy néháűny nap után több tejed lesz és lehet,hogy nem is kell pótlás!

2011. júl. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
3-4 hétig én sem adnék tápszert, hátha lesz több is. lehet a gyógyszertárban tápszer mintát is kérni, így többet ki tudsz próbálni.
2011. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Inkább az lesz a baj, hogy jól fog lakni a tápszertől és egyre kevesebbet fog szopni.

Mennyi idős? Hány gramm?

A gyerekorvosok óvatosak. Nekem a 2. hónapban volt ilyen gondom. Áldott jó gyerekorvosunk van, nekem is ő volt anno. Ő is rögtön pótlást mondott. Bár hozzá teszem, hogy én folyton fejtem magam (eleinte a férjem, mert ő jobban tudta, mint és, mert nekem kézzel kellett fejni és az nem egy egyszerű dolog, amíg meg nem tanulja az ember), így volt a mélyhűtőben anyatej. És ő azt mondta, hogy először abból adjak neki 2-3 kávéskanállal, mert ugye egy ekkor babának annyi is elég volt. De tudtam, hogy ennek nem lesz jó vége, így több szoptatós anyukával is beszéltem. Ismerősök, LLL, stb. Mondták, hogy ne adjak pótlást, hanem akár óránként tegyem cicire, de legalább is amikor kéri. Hiszen, mint akkor megtudtam, a tej a szopás ingerére termelődik. Tehát amikor szopik, akkor is éppen termelődik a tej.

Biztos lesznek néhányan akik lehurrognak, hogy mennyi mindent kipróbáltak, de nem jött be. Nekem bejött, de persze ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek így megy. Csak leírtam, hogy ha akarod, próbáld ki.

Az elején nem véletlen kérdeztem, hány gramm, mert ha nincs normális súlya, akkor biztos jobban kell vigyázni. Nekem azért normál súlya volt, nem volt gond, hogy egy ideig kevesebb jutott.

Most 8 hónapos és szerencsére még mindig szopik. :) Hozzáteszem, hogy ha jól emlékszem, még 5 hónapos korában is azon izgultam, hogy még sokáig legyen tejem. Most már bízom magamban. És talán ez az egyik legfontosabb. :)

2011. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Megeszi. Először tápszert kell adni neki, rajta van , hogy mennyit, aztán mellre tenni, hogy azzal lakjon jól.
2011. júl. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
kisfiam 2 hónapos lett akkor kevesebb lett a tejem,az elején nem tudott szopizni,így fejnem kellett,később is fejtem ha volt még tej,de lecsökkent sajnos a mennyiség,és még az étvágya is megnőtt,én is tettem mellre egyre többet,pihentem ittam rengeteget,semmi nem jött be muszáj pótolnom,naponta 2szer-3szor tud tejet enni a másik 2-3 étkezés táp,először add a tápot utána a tejet úgy elfogadja
2011. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Mennyi idős? Ha 2-3-4 hetes, és beindult a tejed, nehogy tápszerezni kezdd, inkább szoptasd gyakrabban, attól indul be. 6 hetes korára beáll a mennyiségre, amit igényel a baba.
2011. júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Levike 1-en volt 3honapos es 5800gr.Azt mondta a doktorno hogy idealis a sulya.Neha merem es 130gr korul szopik.De mar 2honaposan is ennyit evett.Szerintem tobbet kene.Lehet azert nem szopik eleget mert elfogy...de ha folyton termelodik a szopastol akkor nem fogy el soha?Nem ertem.
2011. júl. 6. 22:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Látod, itt a gond, hogy NÉHA méred. Vagy mérd minden egyes szoptatásnál, vagy mérd meg hetente egyszer a súlygyarapodását azonos időben, mondjuk a reggeli első evés előtt, ruha nélkül.

Amúgy a doktornőt se értem, ha ő is mondja, hogy megfelelő a gyarapodás, akkor minek ír fel tápszert?

Annyi tej termelődik, amennyit szív a gyerek. Ha elfogy, és még kevés neki, ezért szinte üres mellből szoptatod, inger éri a melledet, ezért fog több termelődni. Ez pár nap alatt beáll. 6 hetes és 3 hónapos kor körül van növekedési ugrás, amikor többet esznek a picik.

2011. júl. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolsóval!
2011. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!