Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemrég szült anyukákhoz,...

Nemrég szült anyukákhoz, akiknek problémás a babája, lenne hozzájuk egy kérdésem!?

Figyelt kérdés

Bocsánat hogy így írtam,de nem akartam a kérdésbe litániát írni.


Arra lennék kíváncsi,hogy egy hasfájós,sokat sírós babával mire jut időtök?

Nekem a fiam nem volt hasfájós,oké 3 óránként kelt szopizni,de jó baba volt,majd 3 hónapos korától igencsak átalussza az éjszakákat.

Nagyon kimerítő ha éjjel sokszor kell kelni hozzá,ha nyűgös stb?Jut napközben időtök a régi barátokra?

Az van,hogy barátnőm a napokban szült,kimerült és a pici nagyon nyűgös.Még a kórházban vannak,de együtt egy szobában.Félek,hogy ha kijönnek el fog minket hanyagolni,nem jut majd ideje ránk.Mit tudtok tanácsolni?Tudom most türelmesnek kell lennem,de olyan nehéz :(


2011. aug. 2. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyan az en torpem nem hasfajos (2 es fel hetes), de mi is egyutt voltunk a korhazba 0-24ig!

Olyan szinten kimerult voltam, hogy azt hittem osszeesek, amint talpra kellett allnom.


Amikor hazajottunk, meg rosszabb volt. Megnyugodtam, hogy vegre otthon vagyunk es meginkabb ramtort a faradtsag.

Elso 2 nap maga volt a pokol emiatt (szoptatas, alvas igeny, etc.)

Lassan osszeszoktunk a baboval es mostmar, ha o is alszik, akkor en is.


Teljes mertekben lekakilom, hogy uszik az egesz lakas. Hogy nincs tiptopon semmi sem!


Hidd el, amint hazaer a bartnod a baboval, 2-3 nap es nyugodtabb lesz. Talan meg kicsit kipihentebb is!


Legyel turelmes!

2011. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem most neked legyen őrá időd, és nem fordítva. Az teljesen normális, ha most kevesebb ideje lesz rátok. Nagyon hasfájós nyűgös volt a babám, nagyon kivoltam tőle én is, kb 2 hónap kellett, mire össze tudtam szedni magam. Türelem, ha összerázódnak, minden rendben lesz.
2011. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék rá telepedni,hagyni akarok neki levegőt,ezért is vagyok úgy vele,hogy majd ő keres ha lesz rá ideje.Ma voltam bent náluk de csak 10 percre lehetett,nagyon szigorúak ott.Üvegajtón nézhettem meg a bébit.De barátnőm állítása szerint a többi ismerőst,barátnőt nem engedte be.Mármint azt mondta nekik hogy nem lehet bemenni.
2011. aug. 2. 21:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónap elég nyűgös tud lenni. Majd beleszokik a barátnőd az új helyzetbe és a babának is elmúlik idővel a hasfájása. De ez már csak így szokott lenni a barátságok kicsit meglazulnak ilyenkor.
2011. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 hónapban szerintem kevesebb ideje lesz, de ha már összeszoktak, utána ugyanúgy mehettek majd együtt (3-asban) ide-oda. Nekem nagyon hiányoznak a barátaim, rólam valahogy lekoptak (dolgoznak, nem érnek rá, stb), és nagyon örülnék most egy ilyen ragaszkodó barátnőnek!
2011. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:)

Csak aggódom....az én barátaim is elkoptak még terhességem alatt.Ő nem,vele már jóval előtte megszakadt,mert másfele vitt az utunk.De mióta meg született a fiam(lassan 11 hónapos) újra felvettük a kapcsolatot.

2011. aug. 2. 22:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha még a kórházban vannak, akkor nem sokat tudhatunk arról hogy milyen lesz a pici. Valszín még a tej sem indult be, nem lakott igazán jól, ezért nyűgös.
2011. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De igen,beindult a tej.27-én született,csak a baba pár napra átkerült egy másik kórházba mert szapora volt a légzése.Anyukát szombaton hazaengedték.Hétfőn hozták vissza a babát,de a másik kórházból csak ebbe a kórházba engedték,tehát nem haza.Igy barátnőmnek hétfőn be kellett feküdjön a picivel pár napra.De minden rendben van egyébként.
2011. aug. 2. 22:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző... Még annyit, hogy nálunk mindenki eltűnt szülés után 3-4 hónapra, pár emailt, telefont kivéve. És ez teljesen normálisnak tűnt nekem, úgyhogy ne aggódj, ha esetleg ő is ilyen, egy idő után minden helyreáll.
2011. aug. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!A barátnőm és az én szülésem között 8 hónap volt,ő szült később,császárral.Én is meglátogattam a kórházban,mikor hazajöttek főztem neki és elvittem(nem is akartam bemenni mert hát akkor mentek haza a picivel)de ő nem hagyott békén hogy olyan jó hogy ott vagyok.1-2nap múlva felhívtam a párját hogy hogy vannak,és ő kérte menjek el beszélgetni mert ez hiányzott neki.Nagyon megviselt volt akkor,azóta is havonta 1x biztos vagy ő jön vagy én megyek.telefonon gyakran beszélünk,én Neked is ezt javaslom:)
2011. aug. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!