Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol alszik a babátok? Ti...

Hol alszik a babátok? Ti szobátokban vagy van gyerekszoba?

Figyelt kérdés

Ha van, mióta alszik ott?

Testvérrel vagy egyedül?


Amíg nem született meg, úgy gondoltam, h 6 hónaposan átteszem a sajátjába, de mindjárt 6 hós, és nem tudom, h mi legyen.

Át is tenném, meg tartok is tőle.

Eddig átaludta az éjszakát, de most pár hete megint nem. Megzavarhatta az óraátállítás. Azóta lefektetem, fél óra múlva felkel enni, majd 3,5 óra múlva, megint kb 3 óra múlva, és újra, aztán nem alszik vissza már.

Én kb 11-kor fekszem le. Fél 1 körül felkelek, aztán apa kel 3:50-kor, erre persze felébred a kicsi. Apa elmegy fél 5 után, én fél 6-ig biztos nem alszom, majd újra kelünk a picivel 7 körül/előtt. Onnantól kezdve nem alszik, napközben sem sokat.

Mióta ilyen jó az idő, gyakorlatilag 2*20 percet hajlandó aludni, azt is min. 10 perces sírás után. A délutánok nagy része üvöltéssel megy el, mert fáradt, de nem akar aludni.

Gyanítom, ha nem ébredne fel apa hajnali "elefántkodására" (trappol, csörög, zörög), nyugodtan aludna reggelig.

Tudom, h más gyerek többet van ébren, de ő átaludta eddig az éjszakát!

Ha átraknám a szobájába, mki nyugodtabb lenne, de már úgy megszoktam a szuszogását!

Viszont így nap végére kikészülök!

Ráadásul indokolatlannak érzem az éjszakai evést, tápszeres. Emiatt nem eszik rendesen napközben, folyton kiöntöm a drága tápszert! Nem volna jó, ha megint 3 óránként enne, nem újszülött már!

Nálatok h van ez? Áttegyem?

(Bocs a hosszú kommentért!)


2009. ápr. 8. 05:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Öthós a fiam, én itt alszok vele az ő szobájában egy nagy ágyon, ő pedig a kiságyában. Felkel hajnaltájt minden éjjel, de azonnal ottermek és cumival vissza is alszik. Aztán még egyszer ugyanigy majd utána már csak fél nyolckor. Nekem igy jobb mert a hálóból mire átérnék kómásan hozzá, tuti éberebb lenne, ami gond hiszen nehezen menne a visszaalvás. Nekem is nehezen megy az elválás, nem akaródzik visszamennem a hálóba a párom mellé, mert igy egyszerűen kényelmesebb. Ja, a párom rettentően horkol, korábban nem idegesitett ennyire, de most pihennem kell mert ideges vagyok a kialvatlanságtól és nehezebben látom el a picit ha egész nap álmos vagyok. Hát én ezért alszom még vele. Tudom hogy lassan vissza kell mennem, de csak lassan....
2009. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Mkinek köszönöm!

Azt hiszem, h megpróbálom lassan áttenni a saját szobájába.

Már csak a páromat kell erről meggyőznöm, aki szerint jó helyen van a gyerek a mi szobánkban!

Persze nem ő kel hozzá, és nem ő van vele napközben, amikor nem eszik, nem alszik, csak ordít, hisztizik! H őszinte legyek, meg se rezdül, amikor felsír a kicsi! Én bezzeg a legapróbb neszre felébredek! Na mindegy.

Köszi szépen mkinek!

2009. ápr. 8. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!