Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol alszik a babátok? Ti...

Hol alszik a babátok? Ti szobátokban vagy van gyerekszoba?

Figyelt kérdés

Ha van, mióta alszik ott?

Testvérrel vagy egyedül?


Amíg nem született meg, úgy gondoltam, h 6 hónaposan átteszem a sajátjába, de mindjárt 6 hós, és nem tudom, h mi legyen.

Át is tenném, meg tartok is tőle.

Eddig átaludta az éjszakát, de most pár hete megint nem. Megzavarhatta az óraátállítás. Azóta lefektetem, fél óra múlva felkel enni, majd 3,5 óra múlva, megint kb 3 óra múlva, és újra, aztán nem alszik vissza már.

Én kb 11-kor fekszem le. Fél 1 körül felkelek, aztán apa kel 3:50-kor, erre persze felébred a kicsi. Apa elmegy fél 5 után, én fél 6-ig biztos nem alszom, majd újra kelünk a picivel 7 körül/előtt. Onnantól kezdve nem alszik, napközben sem sokat.

Mióta ilyen jó az idő, gyakorlatilag 2*20 percet hajlandó aludni, azt is min. 10 perces sírás után. A délutánok nagy része üvöltéssel megy el, mert fáradt, de nem akar aludni.

Gyanítom, ha nem ébredne fel apa hajnali "elefántkodására" (trappol, csörög, zörög), nyugodtan aludna reggelig.

Tudom, h más gyerek többet van ébren, de ő átaludta eddig az éjszakát!

Ha átraknám a szobájába, mki nyugodtabb lenne, de már úgy megszoktam a szuszogását!

Viszont így nap végére kikészülök!

Ráadásul indokolatlannak érzem az éjszakai evést, tápszeres. Emiatt nem eszik rendesen napközben, folyton kiöntöm a drága tápszert! Nem volna jó, ha megint 3 óránként enne, nem újszülött már!

Nálatok h van ez? Áttegyem?

(Bocs a hosszú kommentért!)


2009. ápr. 8. 05:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én 8 hónaposan tettem át a kislányomat a saját szobájába!Van babyőrünk illetve, ha lefekszünk kinyitjuk az ajtókat és halljuk is ha fel kell.Jó mondjuk mi panelben lakunk.Abszolut nem viselte meg, engem az első éjszakán, nem aludtam szinte semmit.Már mindannyian megszoktuk az új helyzetet, azóta eltel egy hónap.
2009. ápr. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3,5 hós a fiam, az elejétől fogva külön alszik. A szobája a miénk mellett van. Amikor haza jöttünk a kórházból, egy pár napit én is ott aludtam vele egy szobába,vettünk nekem egy kanapét, azon is szoptatok.
2009. ápr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szia!!az és kislányomat is megzavarta a oroátállitás.eddig este 830feküdt de ugy hogy beleraktam a kiságyba és gagyarászott még 10-15percet aztán kidölt .volt hogy 2 körül ébredt én teát adtam neki 5 hos korátol mert nálunk is az volt hogy nappal nem evett.ezért éjszaka nem adtam neki tápszert.aztán reggel 7-8 ig aludt.most meg este 7 kor kidöl és 23körül felsir teét adok neki vagy cumit aztán 4 kor ujra felkel és van hogy nem alszik vissza.ha vissza is alszik csak 6 ig.Én a helyedben a szobájában altatnám.épp itt az ideje hogy leszoktasd hogy melletted alszik .neked is jobb lesz meglátod,mert mikor már mászik,feláll akkor nem lesz tul kényelmes az alvás eggyikötöknem sem.mert van hogy kuszik mászik feláll éjszaka.most még könnyebben rátudod szoktatni a kiságyra.de ez az én véleményem.boldog babázást...
2009. ápr. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én babám a mi szobánkba alszik a kiságyába ami az enyém mellé van téve. Mi is külön szobába szeretnénk majd rakni. Az én babám eddig átaludta az éjszakát . Mostmár vagy 4 napja minden hajnal 4-kor felébred. Megetetem és vissza is alszik. Szerintem az óra átállitás miatt van. Szerencsére csak ennyiben nyilvánul meg mert napközbe is jókat alszik a levegőn. Kirakom a babakocsiba előbb nézelődik, aztán meg elalszik.
2009. ápr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 7hónapos kislányom is az elejétől kezdve a saját szobájában alszik.Soha nem volt gond van bébiőr.

Persze amig pici volt én a szobájában lévő kanapén aludtam de a mi szobánkba nem vittem be.Persze nem azt mondom h soha nem pihentünk egy ágyban vagy egy szobában, de örülök h igy sikerült már az elején szoktatni és nem kell foglalkoznom a saját szobára szoktatással(ami persze mehet simán is).

Üdv.

2009. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én mikor hazajöttünk szülés után a kórházból, külön szobában altattuk a fiúnkat és még hason is.:) így szeretett aludni, és legalább a hasa sem fájt olyan sokáig...Én a külön szobás altatásnak vagyok a híve. Mi nem is tudunk másképpen aludni. Anyóséknál kénytelenek vagyunk egy szobában aludni, úgy, hogy ott fekszik kiságyban a babónk mellettünk, de azt az éjszakát nem nevezném alvásnak. Minden neszre ébren vagyunk mi is, és a fiam is. Mi a külön szobában tudunk csak igazán pihenni. Ha mindenképpen külön rakod szerezz be egy bébi őrzőt, hogy ha megnyugtat. Hidd el, azon keresztül a légvételét is hallani fogod. Nekünk is volt, használtuk másfél hós koráig, de onnantól kezdve végigalussza z éjszakákat, és már nincs rá szükség.

Jah, kis tesója nincsen, de ha lesz is őt is mindenképpen külön szobára fogom szoktatni.

KoBa egy 9 hós manó anyukája

2009. ápr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 hós a babánk, a kezdetektől külön szobája van (panel), így is halljuk, ha felkel. Önállóan alszik el minden alkalommal. Az első két éjszakát töltöttem vele egy szobába.
2009. ápr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nálunk is a szobájába alszik, egyedül. az első 6 hétben én is mellette aludtam egy kanapén, de utána megvettük a bébiőrt, és visszaköltöztem a helyemre.
2009. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi együtt alszunk a babával, egy ágyban és nagyon jókat alszunk együtt. Ha felébred, nem várom meg, míg felsír, azonnal vissza tudom altatni:vagy simogatással, vagy szopival. Bőven lesz még ideje egyedül aludni, ha nagyobb lesz:) Minket megnyugtat az, hogy ott szuszog közöttünk...:)

Szerintem próbáld ki a gyerekszobában való altatást, ha nem válik be, még mindig visszateheted a közös ágyba...

2009. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi kb 2 hónapos koráig egy szobában aludtunk, aztán kiköltöztünk tőle. 1 éves koráig egyedül, külön szobában aludt, amikor hozzánk költöztek sógoromék, visszamentünk hozzá. Kb augusztusban garzonba költöztünk, értelem szerűen itt is egy szobában alszunk. Azért volt jobb, amíg kölön aludt, mert semmi külső inger nem zavarta az elalvásban, most meg azért legalább este megy a tv, vagy beszélgetünk az apjával, futkos a kutya, stb, amiken nagyon jót lehet szórakozni alvás helyett.
2009. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!