Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes a kisfiam. Sajnos...

Muhar zita kérdése:

Két hetes a kisfiam. Sajnos bukogat néha de valamikor sokszor. Miért lehet ez? Mitöl? Mikor mulik el?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos?
2011. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért van, mert nem teljesen zárt a gyomra, azért könnyen visszajön neki a felesleg. 3 hónapos múlt a lányunk és a mai napig bukik, nem minden étkezés után és keveset, de szokott. Nincs ezzel gond, a legtöbb baba csinálja.
2011. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Szerintem nem kell gyerekorvos, ha amúgy jó kedvű és hízik rendesen. De, ha aggódsz hívd fel a dokit és kérdezd meg. :)

2011. aug. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk rengeteg jött vissza mindíg kaja után szegény kislányomnak...

Azt mondták mindíg mikor megemlítettem a dokinak,hogy amíg ilyen szépen hízik,addíg nincs baj..

Akkor az elején 1350 grammokat hízott egy hónapban a kislányom,így végül is a hízásán nem volt mit aggódni,de engem is nagyon zavart,hogy ez biztos nem normális...

Mindíg azt gondoltam,hogy biztos refluxos...

De amíg anyatejet evett,addíg biztos volt a bukás...Ez végül is 6 hónapos koráig biztos volt,mert hogy addíg csak azt evett/ivott a kislányom..,amúgy meg 9 hónaposan hagyta el a cicit..így lehet hogy addíg tartott...

2011. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

sok baba bukik, mert az emésztőrendszerük még most fejlődik csak ki. ha szépen hízik, és más gondja nincs (nem sír bukás után), akkor nem kell különösebben foglalkozni vele. perzse, orvos azért lássa.


lányom csak 8 hósan nőtte ki. tesóm lánya 6 hósan.


amikkel segíthetsz neki:

-gyakrabban, kisebb adagokat egyen

-evés közben minél kevesebb levegőt nyeljen (szopinál olyan testhelyzetet válassz, amiben a torka magasabban van, mint a melled. pl. magadra fektetve, hátradőlve szoptasd.)

-evés után hosszú (fél óra) büfiztetés, függőlegesen legyen a baba

-ágyát fejnél megemelni

-ha evés után eltelt fél-1 óra, akkor hason altasd (hogy kevésbé nyelhesse le)

2011. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is sokat bukott, bukik, de nincs semmi baja, hízik, jó kedvű, stb! Most már elég sok mindent eszik (9 hós), de ha tápszert eszik, még mindig bukik valamennyit! De gondolom, ha a tápszert elhagyja, a bukást is el fogja!
2011. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!