Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS kisfiam nagyon beteg,...

SOS kisfiam nagyon beteg, ilyen még nem volt. Aki már tul van ilyen magas lázas-hasmenéses viruson irjon?!

Figyelt kérdés

14hós, éjjel láza lett 39 és nagyon hasmenéses...ma egész nap szintén, láz popsiban 39,7(levonás nélkül)ez volt a legmagasabb.hivtam az ügyeletet de azt mondták h igazábol bevihetem ha gondolom,de csak azt tudják elmondani amit itt telefonon is. diétázás, sok folyadék, lázcsillapitás,hűtő-fürdő. valsz virus, remélhetőleg hamar átmegy rajta. holnap vigyem körzetishez. nagyon aggodom. vettem 2féle lázcsillapitot. az van ráirva ugye h 6óránként lehet. de sajnos 2ora mulva ujra igy az egekben a láza. ekkor adok másik fajtát, igy mondta a doki.különböző hatoanyag mehet gyakrabban...

ezt csak tul kell vészelni? ti is ilyen kétségbeesettek voltatok?


2011. júl. 31. 19:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hós a kislányom nagyon ritkán beteg de akkor nagyon. Mi is most mentünk át rajta 40,2 volt végbélben levonás nélkül. Nálunk ezek a folyamatok voltak: sok folyadék, mindenféle lázcsillapítás, hűtőfürdő, vizesruha mellkasára, hátára, fejére, éjszakára kup, nappal nurofen. Elég nehéz átvészelni, de mi eddig mindig antibiotikum nélkül mentünk át rajta.Azt mondta a gyerekorvos, hogy nagyon jo hogy antibiotikum nélkül vészeljük át, mert erősebb lesz és kevésbé fog elkapni betegségeket mint a vele egykoruak. Hát nekünk igy sikerül mindig átvészelni. Remélem ti is tul lesztek rajta hamar.
2011. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ja és a Nurofen és társai semmit sem hatnak,ide már komolyabb gyógyszer kell.És ne hagyd magad a telefonban lerázni,hogy hűtőfürdőzz,meg ilyenek,igenis jöjjön ki az orvos,az a dolga!Legfeljebb adsz az ügyeletesnek pénzt,de fél óra múlva láztalanul alszik a gyerek!
2011. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

hát én bevinném a helyedben. éjszakára én nem merném így hagyni...

mi így voltunk mind a 2. gyerekkel és ROTA vírussal 1 hetet voltunk kórházba.

1-2 hasmenéstől ami folyékony az ilyen kicsik simán kiszáradnak. vidd be, megnézik egy vérvételből mennyire van kiszáradva és ha olyan az érték akkor adnak neki éjszakára 1 infúziót és hazaengednek reggel. én nem lennék nyugodt.... inkább feleslegesen mint későn!


2 kisfiú anyuja

2011. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam 15 hós. Másfél hete voltunk bent kórházban ugyanilyen vírussal. Két napig lázas volt, hasmenés első nap, második nap hányt, nem evett, nem ivott szinte semmit, kétszer voltunk ügyeleten is. Kúp nem használt, Nurofen szagától is hányt, borogatás, vizes törölköző se sokat ért, a hűtőfürdő pár órára levitte a lázát. Harmadnap mentünk a gyerekorvoshoz, akkor már amikor a vizesüveget meglátta már hányt, mondtuk küldje be kórházba. Bementünk kapott 2 infúziót, másnap már nem volt semmi baja.
2011. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy van a kis csöpp? Remélem jobban! Kitartást!
2011. aug. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

hello


köszi h ennyien irtatok!!!

nem sokra a kérdés kiirására a pici kihányta az esti tejitalát.(diéta, de gondoltam h ezt megkaphatja, hát nem...)hivtam mindjárt a saját háziorvosunkat, ő is mondta ügyelet. be is vittük este. egy nagyon rednes doki volt. épp csak 37,5volt a láza(levonva)igy nem kapott semmit. hazajöttünk, elláttak a tanácsokkal s ennyi...figyeljük,csillapitsunk lázat, háziorvos...

ismerős ántsz-nál dolgozik, ma reggel a párom már bevitt egy pelust, mindere megnézik mi lehet...most jobban van, maszolgat egy kiflicsücsköt. de még mindig hasmenéses és láza is csillapitva van épp. remélem hamar tul leszünk rajta...köszönöm a válaszokat,segitséget mégegyszer

2011. aug. 1. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!