Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS kisfiam nagyon beteg,...

SOS kisfiam nagyon beteg, ilyen még nem volt. Aki már tul van ilyen magas lázas-hasmenéses viruson irjon?!

Figyelt kérdés

14hós, éjjel láza lett 39 és nagyon hasmenéses...ma egész nap szintén, láz popsiban 39,7(levonás nélkül)ez volt a legmagasabb.hivtam az ügyeletet de azt mondták h igazábol bevihetem ha gondolom,de csak azt tudják elmondani amit itt telefonon is. diétázás, sok folyadék, lázcsillapitás,hűtő-fürdő. valsz virus, remélhetőleg hamar átmegy rajta. holnap vigyem körzetishez. nagyon aggodom. vettem 2féle lázcsillapitot. az van ráirva ugye h 6óránként lehet. de sajnos 2ora mulva ujra igy az egekben a láza. ekkor adok másik fajtát, igy mondta a doki.különböző hatoanyag mehet gyakrabban...

ezt csak tul kell vészelni? ti is ilyen kétségbeesettek voltatok?


2011. júl. 31. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ekkora lázzal én bevinném a kórházba akármit is mondott az ügyelet, főleg hogy le se megy neki. Lehet, hogy infúzióra kéne rakni,mert ha ilyen magas a láza és megy is a hasa ki fog száradni.
2011. júl. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

39 fok feletti láznál? Hogy ne lettem volna ideges főleg a pici gyerek alig 1 éves.

Milyen orvos volt aki azt mondta ,majd elmúlik?

Bocs ,de más orvos nincs a közelbe ,,maszek? Kb 5-6 ezer egy vizit,de nehogy éjjelre baj legyen.

2011. júl. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Vidd be a kórházba. Egy ilyen kisgyerek nagyon hamar kiszáradhat. Ha nem muszáj úgy sem tartják bent.
2011. júl. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Rendszeresen itasd, ha nem hányja ki, akkor jó. Rendszeresen csippents össze a bőrt a kezén, hasán, ha nagyon ráncolódik, akkor kezd kiszáradni.

A hűtőfürdő is segíthet, vagyis 38 fokos vízbe teszed a picit, és kicsit hűtesz a vízen, kb. 36-35 fokig, és hadd játsszon benne kicsit.

Nekem is váltva kellett adni a lázcsillapítót.

Az a legjobb, ha ilyenkor jól kialussza magát, és közben megizzad.

Ha picit se megy lejjebb a láza, furán viselkedik, lázgörcsöt kap, stb, azonnal hívj orvost.


A vírusfertőzések járhatnak nagyon magas lázzal, semmi se viszi le egy napig, de három nap múlva már kutya bajuk.

Hasfogót még ne adj neki, az a jó, ha gyorsan kiürül, aminek ki kell.

2011. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Mi ezzel a vírussal két hétig voltunk a gyerek fertőző osztályon. A lányom hét hónapos volt.
2011. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Üdv

Én 14 vagyok.

Azt tudom ajánlani,hogy ha fölmegy a láza vizezz be egy törölközőt, és terítsd rá prizniceld.Nekem bárányhimlőm volt ottis a priznic segített ugyanis a lázcsillapító hatott egy pár órát.Adj neki c vitamint,hogy könnyebben legyűrje a betegséget. Sztem max 38,5 fokig hagyd felmenni a lázát mert végülis az öli a bacikat.Remélem segítettem nektek.Tehát mondom c vitamin folyadék priznic gyerekorvos meg lássa ha van rá mód.Az enyém például azt akarta,hogy bárányhimlővel lázasan menjek el fertőzni a többieket.szval folyadék c vitamin narancs priznic ha már nem szabad lázcsillapítót orvos pedig mindenképp lássa.Ja és ne aggódj:)

2011. júl. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
mármint 14 éves:D
2011. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én orvoshoz vinném mert mi van ha nem csak tüneti kezelés kell. Én az éjszakának így nem mennék neki.
2011. júl. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én is baromira pánikoltam, 3-szor is hívtam az ügyeletet, de szerencsére segítőkész volt a doki. 39,5 volt a láza estére ment fel ennyire, kb. 1 éves lehetett akkor. Azt sem tudtam, mihez nyúljak. Szerencsére van itthon 2 féle lázcsillapító mindig és hatott is, de csak a 2. fajta beadása után. Smectát javasolt a doki, meg Sodioralt, ezeket meg is vetettem még este a párommal, bár egyiket sem itta meg a kisfiam. Másnap volt egy kis hasmenése, 4 kakis pelus (de máskor is volt már ennyi egy nap) szóval nem volt durva. Levittem én is a dokihoz, kaptunk valami kanalas orvosságot, azt beszedte, de már 3. nap szinte semmi baja sem volt, kis hőemelkedés, de estére már az sem. Kb. 3 napig tartott nála.

Nekem is mondta az ügyeletes, hogy ha nem mozdul a láza, hűtőfürdőzzem.

2011. júl. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az oltástól lettetek betegek..Mi is anno,ugyanennyi idősen.Én nem cűgöltem sehova a gyereket,ez kell a legkevésbé neki,kíhívtam az orvost este,lázasan nem tettem le.Ő adott neki injekciót,amitől azonnal lement a láza és tudott aludni éjszaka.Nekem ikreim vannak,mindkettő beteg volt,gondolhatod,a kicsi még jobban,mint a nagy.A hányás csak 1 napig tartott,a hasmenés végig.Szerencsémre ittak,vizet is,tápszert is,enni nem nagyon ettek.Kb. 5 nap alatt lement,ebből 2 volt nagyon lázas állapot.Nekünk az Antipyreticum lázcsillapító hatott,de az nagyon jól,tartósan,órákra.sokat aludtak,a betegség befejezésekent mikor már jobban voltak,átaludtak egy teljes napot,éjszakát is,annyira fáradtak voltak.Jobbulást!
2011. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!