Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hónapos babának milyen...

7-8 hónapos babának milyen főzeléket adtok pár receptet leírnátok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem votak igazán főzelékek, hanem összeturmixoltam pár gyümit és/vagy zöldséget, hússal, hús nálkül, mikor hogy vagy csináltam zöldséges tésztát, rizst szóval ilyenen egyszerűnbb dolgokat.

Az enyém 8 hónapos korááig naponta csak egyszer evett mást az anytejen kívül.

2011. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Burgony,tök,cékla,saláta,cukkini,brokkoli,zöldbab,sárgarépa,zöldborsó-paszírozva.

Felteszed főni pici olajjal. Ha megfőtt kefírbe teszel egy kis lisztet ée behabarod vele. Általában darálthúst szoktam párolni és azt teszek hozzá. A végén botmixerrel összeturmixolom.

2011. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én pl a sárgarépafőzeléket nagyon szeretem. :)

Köteg répa megmos, meghámoz, felkarikáz, nagyon kevés vöröshagyma felkockáz (maradék mélyhűtőbe), megpirít, bele a répa, kicsit pirít, vízel felönt, megfőz. Tehetsz bele leveskockát, kevés borsot, sót is. Ha adsz már neki tejet, akkor abból egy picit, ha nem (amit inkább elképzelek) akkor egy kis doboz tejfölt egy evőkanál liszttel keverj ki, tegyél bele keveset a főzőléből, majd az egészet öntsd vissza a répához. Vedd ki a répa 3/4-ét (ha te is eszel belőle, ha nem, az egészet), turmixold le, ha van kedved, még rottyants rajta egyet. Szedj ki magadnak is a főzelékből és a maradék 1/4 rész répát tedd bele. Én időnként csirkemellet is szoktam pirítani bele, a baba is eheti, jó apróra vágva. Jó étvágyat. Ja, amúgy Vida Ági blogján rengeteg jó recept van:

[link]

2011. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

16.21-es

Te ki részére adtad a receptet?

7-8 hónapos babának bors, leveskocka?

2011. júl. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 csill79 ***** válasza:
1 kanál olivaolajon 1 újhagymát megpárolsz,cukkini kockára vágva meghámozva bele,sárgarépa,burgonya, szintén és kaporral ízesítve.Vagy durum tészta,újhagyma,brokkoli,répa,petrezselyem:)
2011. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 csill79 ***** válasza:
Ja és reszelhetsz rá sajtot 8 hótól,imádni fogja:)
2011. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 csill79 ***** válasza:
A csirke husit kifelejtettem,álmos vagyok:)
2011. aug. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a recepteket kipróbálom őket:)
2011. aug. 2. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!