Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha az anya a...

Miért baj, ha az anya a gyermekével alszik?

Figyelt kérdés
Egy éves koráig egyszer volt, hogy hajnalban annyira sírt a fiam, hogy a párommal közénk vettük és úgy megnyugodott. De 3-4 hónapja ha hajnalban felkell, akkor magam mellé veszem és velem alszik. Így mindketten alszunk. Ez baj? Nyugodt és kiegyensúlyozott a fiam. Most 1,5 éves. Egyedül vagyunk apuka már elhagyott!
2011. júl. 30. 18:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
71%
ami neked is,és a picikédnek is jó-azzal nem lehet gond.
2011. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Mert egyikőtök sem tud nyugodtan aludni. Később sem tudod beleszoktatni az ágyába.

De ha neked ez jó,akkor aludjatok így.

2011. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Este mikor elalszik, akkor a kiságyában alszik. Sajnos elég ritkán van, hogy átalussza az éjszakát. Régen mindig keltem és állva, ülve ringattam, majd vissza a kiságyba. De most már annyira kimerült vagyok, hogy egyszerűbb, ha magam mellé veszem az első ébredése után. Nagy franciaágyon alszunk, így simán elférünk! Persze én örülnék a legjobban, ha este leteszem és reggel ébredne csak.
2011. júl. 30. 18:34
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem baj az. Sajnálom, hogy így jártál. Nekem kisfiunk 3-4 hós korától kb. 1 éves koráig hajnaltól már köztünk aludt. Mivel sokszor kelt szopizni, nem volt már erőm visszatenni az ágyba. Most 29 hónapos, van hogy hajnalba megjelenik, vagy még az éjszaka közepén:-) Mi jól alszunk ha ott van, sőt... Imádjuk.
2011. júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Miért lenne baj?Ha neked és a kisfiadnak jó akkor ne foglalkozz senkivel.

Az én kisfiam 2 hónapos kora óta velem alszik.Addig óránként kelt fel,ringattuk,letettük és egy óra múlva kezdtük elölről.3-4 alkalommal szopizik éjjel,nem is bírnám máshogy.Ő nyugodt,jót alszik és engem is megnyugtat ha velem van.Fél éves és nem bánom,hogy magam mellé vettem,persze tisztában vagyok vele,hogy évekig velem fog aludni :)

2011. júl. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Hosszú távon, hidd el, nagyon káros. Saját tapasztalatból tudom. Kiskoromban (már egy-két hónapos koromtól) rengetegszer aludtam anyukámmal, mert nem szoktattak rá az egyedül alvásra. Ennek hatására meggyűlöltem egyedül aludni, kiskamaszként folyton a barátnőimmel, most pedig a párommal alszom, de mivel még nem élünk együtt, sajnos vannak éjszakák, amikor egyedül maradok. Olyankor égve kell hagynom a tv-t (ezzel fogyasztva az áramot), mert ha kikapcsolódik, felriadok, egyszerűen rettegek éjjelente egyedül maradni. Jobb minél előbb átszoktatni az egyedül alvásra, mert nem kívánom senkinek azt, amit én leszenvedek éjszakánként.
2011. júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
20:04-esnek, már bocsi, de ez elég hihetetlen, ezt már szakemberrel kellene megbeszélned, ott más gond is lehet. Szerintem alap esetben ez nem okozhat gondot, hogy együtt alszotok, több gyerek csinál ilyet, hogy ha éjjel ébred, átmegy a szülő/khöz. Ha ébred magad mellé veszed, ha nem ébred (idővel reméljük) akkor marad az ágyában. Én is emlékszem, hogy ovis koromban néha nem tudtam elaludni és átmentem a szüleim ágyába. Nincs alvási gondom, főleg most. :) Nálunk is van néha ilyen, de én inkább a kanapén kettesben alszom a kisfiammal, főleg fogzáskor ébredt többször és nehezen aludt vissza.
2011. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

21:20

A beszélgetés már megtörtént, és pont a pszichiáter mondta, hogy erre vezethető vissza. Én tényleg minden éjjel ovis koromig a szüleim ágyában aludtam, és utána is be kellett bújniuk mellém, mert különben nem bírtam elaludni, csak rettegtem egyedül. Ezért tanácsolom mindenkinek azt, hogy szoktassa egyedül alvásra a gyermekét, mert első kézből tapasztalom mennyire szörnyű ez.

2011. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én detto, már van két gyerekem, de én még mindig rettegek egyedül, lámpa mellett tudok csak aludni, tisztára gáz..., pedig 32 éves vagyok.

Én nem aludtam a szüleimmel sosem, pedig nagyon nagyon nagyon akartam, de ők nem engedték. Bár én pszichiáternél nem jártam, de pszichológus ismerős szerint éppen ezért félek egyedül. Bennem maradt a pánik érzése ezzel kapcsolatban, ahelyett, hogy anyumék engedték volna, hogy hozzájuk bújjak és a biztonság érzése kapcsolódott volna az alváshoz.

2011. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Nyugodtan aludj vele együtt! és nem csak a gyerek miatt, hanem magad miatt is. Nem lehet könnyű időszakod most, jó érzés este, hogy ott vagytok egymásnak.


Fontos, hogy minél kipehent legyél, mivel már nincs apuka aki besegítsen. Minden alkalmat használj ki az alvásra. Akár du is.

2011. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!