Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jon a masodik baba? Igazabol...

Jon a masodik baba? Igazabol egy kis biztatasra lenne szuksegem, mert nagyon megijedtem. Bovebben lent

Figyelt kérdés
Ma teszteltem pozitivat. Nem terveztuk meg bar mar sokat beszeltunk rola hogy lesz teso. Kisfiam most 17 honapos. Nagyon orulok, de meg is ijedtem hogy most akkor mi lesz. Gyedet nem fogok kapni, mert megszunt a munkaviszonyom tgyas alatt. A szuleimmel lakunk egy hazban az emeleten, majdnem teljesen kulon. Jol kijovunk, de azert szerettunk volna kulon koltozni. Mar fiatalnak sem mondhatom magam, mire megerkezik a teso mar 35 is elmulok. Paromon nem lattam valami nagy oromot, azt mondta meg nem tud mit mondani, mert meg fel sem fogta. Aztan par perc mulva csak annyit mondott: "Feltudod fogni hogy ez mivel jar?" Szoval nem kicsit megijedtem. Kerlek biztassatok!
2011. júl. 29. 23:28
1 2
 1/18 anonim válasza:
78%
Talán nem is neked, hanem a párodnak kéne a bíztatás.
2011. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy olvastam az írásodat, néhány adatot leszámítva én is írhattam volna ezt. Nekem a kisfiam 13 hónapos volt, amikor újból terhes lettem, én is megijedtem. A párom nagyon ellenezte, azt akarta hogy vetessem el, erre kis híján rá is ment a kapcsolatunk. Akkoriban volt lakásunk, de eladtuk, mivel 4. emeleten laktunk, egyszerűbbnek láttuk, ha visszaköltözünk a szüleimhez, ahol mi is az emeleten lakunk majdnem külön, mi is szeretnénk külön költözni, de még tolódik a dolog. Eleinte nehéz volt, a párom is ellenséges volt, mondhatnám bunkónak is, de most 2 éves múlt a kislány, 4 a fiú és boldog vagyok, hogy így alakult. Vannak gondok, amik meglennének egy gyerekkel is, de ha "nem csúszik be" a kislány, lehet, hogy soha nem lett volna még egy, mert vártunk volna, hogy jobbak legyenek a körülmények.

Fel a fejjel, minden rendben lesz, a kisfiúnak is jó lesz, ha lesz egy testvére!

2011. júl. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

nem lesz gáz,nyugi!! a szüleid meg jó h ott vannak,segíthetnek-kell is,az enyémek közzt 20 hó van hááááááááát...-DE nagyon édesek lesznek együtt,plusz a nagy mindenre megtanítja majd a kicsit, a lányom sokkal hamarabb csinált mindent mert folyton a fiam nyomában van


csak lazán ez a lényeg! próbálj előre napirendet készíteni.


amit én tudok tanácsolni: nálunk a 2 gyerek együtt fürdik amióta a lányom 8hós-aztán együtt felöltöztnek,aztán mennek aludni. ez időspórolás. evés,altatás,mindig együtt. úgy egyszerűbb

2011. júl. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Koszonom kedves masodik valaszolo, pont ilyen sikertorteneteket szeretnek olvasni! Megkerdezhetem hogy a parod mikor bekelt meg a helyzettel? Ugye azota nagyon orul, hogy igy jott ossze?
2011. júl. 29. 23:49
 5/18 anonim ***** válasza:

Elég sokáig tartott, amikor még baba volt, nagyon hűvösen viselkedett vele, ránézni is alig akart. Talán olyan egy éves kora körül, amikor már a kislány ki tudta harcolni a figyelmet egy odabújással, huncutkodással, akkor megtört a jég. A nehezebb időszakokban párszor megkaptam a "te akartad" oldalbaszúrást, de olyankor a fejéhez vágtam, hogy "jobb lett volna ha elvetetem?!", azóta inkább hallgat. :D

De mondjuk az én párom elég nehéz eset, az érzelmeit sem nagyon tudja kimutatni, úgyhogy nálatok csak jobb lehet! :)

2011. júl. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%

"Feltudod fogni hogy ez mivel jar?"

Képzelem milyen hangsúllyal mondta ezt. Na az ilyesmitől falra tudnék mászni, mert ő szegénykém ugye ott sem volt,nem tett semmit az ügy érdekében, most meg persze úgy tesz mintha ez egyedül a te döntésed, hibád lenne.

Ne aggódj, ha a párod szeret és elfogadja ezt az új helyzetet, és nem bűnbakként fog kezelni, akkor együtt minden nehézséget meg fogtok oldani.

Amúgy én is 35 évesen szültem a 2.-at, régebben ez volt a felső korhatár babavállalás szempontjából, ma azonban már nem ritka, hogy valaki ekkor, vagy még később vállalja az első gyermekét, nem a többediket.

Szóval fel a fejjel.

2011. júl. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ja igen, azóta örül, hogy így alakult, jó látni amikor rájuk néz, hogy büszke rájuk.

Sokat "poénkodtam", hogy a kislány csak az enyém, neki csak fia van, és egyáltalán nem hasonlít az apjára, kiköpött hasonmásom! :D

2011. júl. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 son of satan ***** válasza:
46%
Biztosan meg fogjátok oldani, ha szeretitek egymást, de azért mint férfi kissé szégyelltem volna magam ha a szülőkkel kellett volna együtt laknom ennyi idősen. Azért egy férfinak legalább 30 éves korára biztos anyagi hátterének kellene lennie, saját lakással meg mindennel. Az együttélés a szülőkkel és az anyagi gondok azok amik a legjobban megnehezítik egy kapcsolat végkimenetelét, nem is beszélve a gyerekek jövőjéről. Én azt tanácsolom, minél hamarabb külön költözni, a párod munkáját, anyagi helyzetét meg nem ismerem, így arra vonatkozóan nem akarok semmit mondani. Nálunk amúgy most van útban a 3. gyerkőc, én 41 éves vagyok, a párom 30.
2011. júl. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Tavaly 36 evesen szultem az elsot....mit jelent????!!! Mit jelent??!!! Minden gyermek egy aldas es vagyunk nem is kevesen olyanok akiknek nem kolbaszbol van a kerites 40 fele sem. A szuleink nagyszuleink sem eppen rank hagytak a javaikat vagy eppen kulfoldre "menekultunk" a magyar valosag elol - ez vagyok en.

Mi egy fizubol elunk es hat nem konnyu a dolog itt semmifele juttatas nincs a kajajegyen kivul. De ha jonne valaki meg hozzank inkabb lemondanank meg sokmindenrol es hagynank, hogy megszulessen. Az en kisfiam 9 honapos es nem szeretnem, hogy egyedul nojjon fel es egyedul legyen a vilagban. Nekem nincs testverem. 35 az nem kor szuleshez 45 az inkabb. Bar iden egy ismerosom Anyja szult 45 evesen, termeszetes fogantatasbol egy gyonyoru egeszseges kisfiut. Tok jo, hogy jon a kisteso!!!!!

2011. júl. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
Egyet kell értenem son of satan (nem rossz név) válaszával. Sajnos sok esetben nem elég egymást szeretni, gyerekeket nevelni. Ezek akkor működnek igazán jól ha a család a saját maga ura, és anyagi gondokkal sem küzdenek. Az én párom amikor megismertem 40 éves, két saját céggel rendelkező üzletember volt. Akkor voltam én 20. Azóta eltelt 15 év, van 3 gyermekünk, boldog, gondtalan családi életünk, ilyen hogy "tudod mivel jár ez" mondatok soha el nem hagyták a száját. Persze, nem lehet minden nőnek szerencséje minden téren az életben, de amelyik férfi ilyet kérdez az nem biztos abban hogy akar gyereket. Vagy csak reálisan gondolkozik, mert úgy látja hogy nem fér bele még egy az életébe sem anyagilag, sem másképp. Szülőkkel együtt lakni meg egyenlő a halállal. Szerintem.
2011. júl. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!