Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most térne át a 3 óránkénti...

Most térne át a 3 óránkénti evésről a 4 óránkénti étkezésekre 4,5 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Babám már egy hete nagyon össze-vissza eszik. Én adnám neki 3 óránként, mint eddig, de van, hogy eszik egy kicsit, aztán tépi le magát az üvegről és ordít ha vissza akarom adni neki, majd nyűgösködik még egy órácskát és akkor megeszik egy normális adagot, mert megkínálom vele. Most is evett reggel fél 9-kor, majd fél 11-ig aludt és fél 12-kor már nyűgösködött, de enni nem akart, csak 80 ml tápszert meg egy kis gyümölcsöt. Most meg nagy sírás árán elaludt. Talán én akarom csak tömni szegénykémet és már fájhat tőle a pocija, azért lenne a nyűgösködés? Olyan tanácstalan vagyok, eddig azt hittem, hogy ennyire válogatós lett és nem szereti a tápszert amit kap, de most már nem vagyok benne annyira biztos...
2011. júl. 27. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

(Mi már 3 hónaposan áttértünk a 4 óránkénti evésre.)

Nem a foga inkább a bűnös? Az én fiam azért ordít a cumisüvegtől mostanában. 4 és fél hónapos.

2011. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De lehet, mert jön neki :-( szép kilátások... és ilyenkor mi van? Nem eszik amíg fogzik?
2011. júl. 27. 13:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát kicsi fiam hetek óta jóval kevesebbet eszik, van, hogy egy etetésnél 60 tápszer megy csak le, mert utána csak rágcsálja, oldalra tolja a cumit. :( Persze kevesebbet is hízik, de már nem idegesítem magam, mert ha erőltetem a kaját, csak sír, így meg nem. Utána a köv. etetésnél rendesen szokott enni, mert akkor már nagyon éhes, de van hogy úgy, hogy a hüvelykujját bedugja a cumi mellé, és azt rágcsálja. :D

Vannak különböző gélek, szerek, valamit lehet ki kéne próbálnotok, ha aggasztóan nem eszik.

2011. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is azt csinálja, mint az előző bébije, rágja a cucis üveget, meg benyúkál mellé, de végül azért elfogy a memme! Most 8 hós, és még csak most jönnek a fogai! Viszont, 5 hósan volt egy időszaka, amikor nem akart enni, ő is csak olyan 60-70 ml-eket, tök kivoltam, hogy mi lesz, biztos valami baja van! Már gondoltam arra, hogy biztos a tápszer a bűnös, más fajtát írattam a dokival fel! Az sem volt jó! Jött az ötlet, lecseréltem a cucis üveget másikra, és csodák csodájára, vissza jött az étvágya! Hogy miért volt ez, azt nem tudom! Azóta azt a cumisüveget használjuk, és eszik is rendesen!
2011. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!