Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás-kérdés, főzelékr...

Hozzátáplálás-kérdés, főzelékről? (többi lent)

Figyelt kérdés
Lassan 6 hónapos a kislányom. A gyümölcsöket nagyon szereti. Főzeléket még csak bébiételben próbáltam neki adni, de nem kérte (szerintem is igen borzalmas). Házilag hogyan készítsek neki, illetve hogyan lehet megszerettetni vele? Levesből már turmixoltam neki zöldségeket, lével, azt például megette.
2011. júl. 26. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:

" Levesből már turmixoltam neki zöldségeket, lével, azt például megette."

na látod:)a főztödet szereti:)

húslevesből szedhetsz ki neki répát,krumplit, nagyon finom:)

Én zöldségeket főztem neki kicsit fűszerezve, tettem bele tésztát is.De sokszor adtam neki a mienkből, pl lebbencs levesből krumplit, tésztát.

Ez így ment egy hónapig, aztán jött a husi, rizs.

Főzz neki bátran, fűszerezd is, kóstold meg,ha neked ízlik, ő is szeretni fogja.

2011. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na, azért túlzásokba se kell ám esni! Egy kisbabának, aki most kezd el szilárd ételeket enni, nem kell még ízorgia. Igen, főzz neki nyugodtan, de korának megfelelőt, korának megfelelően. Az étkezését, az ízlését, az egészségét most alapozod meg!

Vannak különböző ajánlások, mit mikortól érdemes bevezetni. ezek nem kötelező dolgok, de azért jó szem előtt tartani. A picik emésztőrendszere még éretlen, kár megterhelni. A túl korán bevezetett tejtermékek, bizonyos élelmiszerek komoly későbbi betegségek okai lehetnek. Szóval a fokozatosság fontos! Nem vagyok egy paramami, mivel 4 gyerekem van már túl a hozzátáplálás időszakán, de voltak bizonyos dolgok, amiket én is betartottam...

Nézd csak, itt találsz pl. neki való recepteket: [link]

de ezen kívül is nagyon sok jó babának való étel leírását tudod a neten megkeresni.

2011. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!