Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinőheti 2 éves babám a...

Kinőheti 2 éves babám a kancsalságot?

Figyelt kérdés
Ma voltunk a dokinál, és szemüveget kapott a kislányom, mert néha beugrik a bal szeme. De csak bent, vagyis kint, a természetes fénynél nem. Kinőheti még? vagy már örökre szemüveges marad? :(
2011. júl. 26. 15:19
 1/8 anonim válasza:

szerintem nem nőheti ki, bocsi... :/

de majd ha 18 lesz, és zavarja, meg lehet műttetni, bár én a nővéremen látom, hogy az se nagyon használt, cska ideig-óráig. tán 2-3 évig. aztán szült, és szerintem megeröltette magát, és megint kancsal lett... :/

2011. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, kinőheti. Általában a 3 éves kort szokták mondani.


Én nagyon kancsal voltam és ovis koromra elnőttem.


A fiam is kancsal volt, most múlt 3 és már ő is rendben.

2011. júl. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
bár mondjuk minden gyerek kancsal kiskorában,mivel nem annyira fejlett még,hogy tudja koordinálni a szemmozgását,ezért összeugrik a 2 kis szemecskéje. de ahogy a Kérdező leírta, itt szerintem nem ez áll fenn, mivel a dokik ezt tudják, és ha szemüveget adnak rá , akkor valószínűleg nem múlik csak úgy el - apukám is így volt, adtak neki szemüevget,és örök életére az maradt, de ha levette a szemüveget, csak akkor látszott igazán :)
2011. júl. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálam nem mult el a kancsalság, de másfél éves lányomnál elmúlhat.

2 hete voltunk szemészeten, majd szeptemberbe derül ki, hogy kell-e neki szemüveg.Azt mondta a doki, lehet, hogy csak pár hónapot kell hordania.Ugyanúgy, mint a Te kislányod, nem mindig kancsalít, van aki nem is vette még észre.

2011. júl. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiamnak a jobb szeme ugrik be, van szemüvege is, azt mondták csecsemőkorában, hogy kinőheti, de rosszabb is lehet.Nálunk egyik sem lett, egy állapotban van, most 4 éves és kancsalsági műtét kell majd neki, amikor majd őt is zavarni fogja.A doktornőnk 9-10 éves kort javasolt, hát majd meglátjuk...
2011. júl. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 1 éves múlt.már 2-szer voltunk ezzel a problémával szemészeten.neki sem mindig látszik. a doktornő megnézte a szemnyomást és a szemfeneket is és mindent rendben talált.azt mondta,széles az orrnyerge nagyon és ezért látszik kancsalnak néha,de valójában nem az.én is kételkedem,mert nekem is van szemtengelyferdülésem és tompa-látó vagyok.nem kapott szemüveget...azt mondta a doki,hogy 2 évesen vigyem vissza...hát,nem tudom,lehet,elviszem máshova is
2011. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt, valami agyműködés miatt voltam kancsal, nem a szemem volt rossz, azt mondták ha férjhez megyek, majd kinövöm. 2 éves koromtól hordtam szemüveget, most 20 éves vagyok, és már évek óta senki nem veszi észre, hogy néha beáll, ha nagyon fáradt vagyok. Nem is szoktam hordani a szemüveget, mert nem látok jól benne, anélkül jobb.

20L

2011. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem nem múlt el. Baba korom óta kancsal vagyok. 4-szer műtöttek rá. Az utolsó műtét után azt mondták, hogy úgy néz ki rendben leszek. 4 évvel később újra előjött és a szemüveg is jött vele együtt meg az is hogy nem látok távolra rendesen. Édesapám is kancsal volt de ő viszont kinőtte és keresztapám is kinőtte. Remélem én is ki fogom és az Ön lánya is.
2017. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!