Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viseltétek a szülés...

Hogy viseltétek a szülés utáni napokat a kórházban és otthon?

Figyelt kérdés
Volt időtök ellátni a háztartást? Főzni a párotokra? Vagy a baba és a pihenés tette ki a napotok nagy részét? Volt segítségetek a párotokon kívül?
2011. júl. 25. 10:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szörnyen. Korhazban borzalom, szobatars egy hiszti, aludni nem lehetett 3 napig, hazudtam, hogy volt szeklet, pedig nem volt hogy hazaengedjenek vegre, szekrekedes, a vagas miatt ulni nem tudtam hetekig, nagyon fajt, babara figyeltem, semmi masra nem volt idom, nagyi foz a mai napig is..
2011. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Korházban pihenés nullla, mivel bababarát a korház, ami náluk azt jelenti, hogy 24 órában veled van a baba, húzogatják a szájukat, ha esetleg valami miatt( zuhanyzás, esetleg kis pihenés) be szeretnéd adni az örzőbe, így nem is tettem - ebből következően pihenés semmi, tejem nehezen indúlt meg, ami miatt sokat sírt a kicsi lányom... ellentétben a másik két babával a szobában, emiatt kicsit kellemetlenül éreztem magam , és akkor még ott voltak a "kedves" nővérek - dehát ez a magyar egészségügy ugye!

Itthon az első 2 hét nagyon nehéz volt, bizonytalanság, rendszertelenség, ami alapban kimeríti az embert ugye, emellett kűzdöttem, hogy legyen tejcim, picúrkán hasfájós lett, szóval nem volt egyszerű, pedig 1 hétig Anyum naponta itt volt pár órát, közösen főztünk ( szerencsére a gátsebbel semmi problémám nem volt, én már a szülés napján simán jöttem-mentem, leűltem óvatosan...), meg legalább volt társaságom , kis biztonságot adott. Aztán az első nap, mikor tényleg kettesben maradtunk, hát az sem volt egyszerű, mármint lelkileg, de egészen jól boldogúltunk :) Mai napig sokat fáj a picim hasa ( 5 hetes), így változóak a napjaink, igyekszem nem aggódni a háztartás miatt, végülis nem szalad el, ha lassabban is, de előbb utóbb minden meglesz.

2011. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Csak a kórházat kellett túlélni. Velem volt a kicsi, amit nem bántam, de alig tudtam elmenni zuhanyozni (nyáron volt), kajálni, párom ha jött, jó ha két percre ki tudtam futni. Tejem csak a harmadik napon indult be, a gyerek folyamatosan ordított, hiába kértem segítséget, a válasz, be fog indulni a tej, várjak. Hát elbőgtem magam, mikor hazaengedtek. Végre! Az első héten anyukám és nagymamám is itt volt, segítettek, amiben kellett, ők főztek, bevásároltak. És a párom is nagyon sokat segített. Otthon már minden máshogyan volt.
2011. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!