Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szülés utáni 168 nap letelte...

A szülés utáni 168 nap leteltekor kellett kérelemfélét írnotok a főnökötöknek arról, hogy úgymond tegye lehetővé, h 2 vagy 3 évig otthon lehessetek a babával?

Figyelt kérdés
Nekem kell, csak nem tudom, hogyan fogalmazzam meg a kérelmem. :( Segítene, akinek kellett már ilyet csinálnia? Köszönöm!
2009. jan. 31. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
nem kellett írnom, és fogalmam sincs, hogy hogy fogalmazd meg, de le kell írnom, hogy TELJESEN FELHÁBORODTAM!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ hát mit gondolnak?????!!!!!
2009. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

1. vagyok: vhogy így:

alulírott xy. az alábbi kéréssel fordulok Önhoz:

kisfiam 168 nappal ezelőtt, 2008. x.hó.y.-án született, kérem, hogy szíveskedjen hozzájárulni ahhoz, hogy 3 éves koráig otthon nevelhessem.


Köszönettel:


neved

dátum.


MÉG MINDIG KI VAGYOK AKADVA!!!:)

2009. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

kellett, de elég csak egy pár mondatban


pl:

ALulírott XY, fizetés nélküli szabadságot kérek XY nevü, 2008.aug 1-én született gyermekem gondozása miatt, a gyermek 3 éves koráig, vagy lehet dátummal is 20110801-ig.... (vagy ameddig akarod, max a gyerek 3 éves koráig)


vagy valami hasonló szöveggel....

ez a munkáltatódnál kell legyen, ennek fejében küldi be a munkáltatód az OEP fele a Gyed iránti kérelmedet....

2009. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem sem kellett irni, de ahogy a fenti válaszoló irta ugy jó lesz. semmi extra nem kell bele.


de a munkáltatónak majd nyilatkoznia kell hogy elenged téged 2 vagy 3 év fizetetlen szabadságra. Nekem ez kellett ahhoz hogy kapjak GYEDet. de erről már a munkáltatód gondoskodik. Gondolom ehhez kell a kérelem.

2009. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem írtam kérelmet és már kaptam GYED-et, mert a TGYÁS dec. 8.-án járt le. Ki kellet töltenem a GYED igényléséhez a papírt, meg a magánnyugdíjpénztári belépési papírom kellett és kész. Én még ilyenről nem is hallottam.
2009. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, h ilyen gyorsan reagáltatok! Ahogy nehézkesen elmagyarázta a gazdaságis, abban az szerepelt, h 2 évig. Na, ezek kifundálták, h csak két évre "engednek". Marha jó. :(
2009. jan. 31. 21:48
 7/15 A kérdező kommentje:

Ja, még annyit, h nekem eszembe sem jutott, h felháborító lenne, mert sajna nálunk ez így a "természetes". :(((

A harmadik évben tényleg olyan kevés pénzt kapunk? Ezért nem merek itthon maradni, csak kettőt. Az lenne a gyes?

2009. jan. 31. 21:50
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy azért mondták a 2 évet, mert a gyed a gyerek 2 éves koráig jár.

utána van a gyes, és akkor lehet hogy ők ezt külön könyvelik... kérdezd meg.

Olyan nincs hogy csak 2 évre engednek el, vagy elengednek és akkor 3 év, vagy nem engednek egyáltalán, de egy bejelentett munkahelyen kötelességük elengedni, ezt törvény szabályozza.

2009. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
és igen, a gyes már csak 20 ezer ft körül van...
2009. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az OEP-nél van erre vonatkozó formanyomtatvány, amin a munkáltató igazolja, hogy engedélyezi neked a baba 2 éves koráig a fizu nélküli szabadságot, úgy tudom anélkül nem is kaphatsz gyedet.

Lehet, hogy félreértettem a kérdést, és ezt a mukáltatód írta elő? Az tényleg botrányos lenne!

2009. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!