Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szülés utáni 168 nap letelte...

A szülés utáni 168 nap leteltekor kellett kérelemfélét írnotok a főnökötöknek arról, hogy úgymond tegye lehetővé, h 2 vagy 3 évig otthon lehessetek a babával?

Figyelt kérdés
Nekem kell, csak nem tudom, hogyan fogalmazzam meg a kérelmem. :( Segítene, akinek kellett már ilyet csinálnia? Köszönöm!
2009. jan. 31. 21:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok. én kiköltöztem külföldre, 6 hónapig kaptam gyest, amibe beleszámított a terhességem alatti táppénz is... azóta gyedet kapok már, ami 150 euro. családival együtt. és semmi többet... kiábrándító ez az egész, pedig as fiam csak 8,5 hónapos.
2009. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen, adtak a munkahelyemen formanyomtatványt, jó négy oldalas, csak most ott van, ahol a kislányom alszik, nem tudom megnézni. És külön kell megírni ezt a kérelmet. A két év tényleg csak a gyed miatt kerülhetett szóba...
2009. jan. 31. 22:03
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Én gimnáziumban tanítok és nekem is két évre kellett kérvényt írni, de ez csak formaság, hiszen alapból engedélyezik a dolgot. Bürokrácia. Ha még egy évre maradni akarsz, akkor újra kell írni kérvényt, mivel a Gyes már nem a munkáltatón keresztül érkezik.

Én ezt írtam:

Tisztelt Igazgató úr!

Alulírott ... (anyja neve: ..., személyi igazolvány száma: ...) azzal a tiszteletteljes kéréssel fordulok Önhöz, hogy szíveskedjen engedélyezni 2008. október 11 - től fizetetlen szabadságomat.

2008. április 27-én Debrecenben megszületett ... nevű lányom után gyermeknevelési jogcímen kérem szabadságolásomat.

Kérelmem kedvező irányú elbírálását előre is köszönöm.

Tisztelettel: ...

Zita

2009. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Zita! Köszi szépen!
2009. febr. 1. 11:34
 15/15 A kérdező kommentje:
Ja, én meg általánosban tanítok. :))
2009. febr. 1. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!