Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokaknál olvasom, hogy már...

Sokaknál olvasom, hogy már pár hetesen, hónaposan vitték a babát ide-oda. Nekünk ez még nem nagyon megy, mi vagyunk a bénák?

Figyelt kérdés

Tanácsot kérnék, hogy nektek hogyan ment az ilyesmi. Boltba szoktuk időnként őt vinni, de csak ha ketten megyünk, mert még sokszor nyűgös, és olyankor nem sok mindent lehet vele kezdeni, egyedül képtelen lennék őt is, a babakocsit is, szatyrot is cipelni. :(

Már nagyon hiányzik, hogy kicsit kimozduljunk a párommal, kikapcsolódjunk, viszont a babánk pici súlyú és még 3 óránként eszik, van amikor gyakrabban, sokszor nyűgös is.

Ti babakocsiban vagy hordozóban vittétek a babát, amikor mentetek vele valahova, és milyen idősen mennyire voltak nehézségek? Mennyi mindent vittetek, ami megkönnyítette az nagyobb sétát, kikapcsolódást? Tényleg kikapcsolódás lett belőle, városnézés, vagy inkább kapkodós tortúra?

3 hós a leányzónk.


2011. júl. 24. 15:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Barátság park
2011. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%
15:54 vagyok: a múanyag pohár az természetesen az AVENTES aminek zárható teteje van , hogy ki ne boruljon a por.
2011. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"15:43 5 hónaposan főzelék ,meg dobozoks folyékoyn tejpép, kicsit merész??"


Dobozos folyékony tejpép 4 hónapos kortól adható, az ebédet pedig védőnői és orvosi egybehangzó "utasításra" váltottuk ki főzelékkel. Mondjuk amikor strandon voltunk vele, akkor még nem evett meg egy egészet, így tápszert kapott mellé.

2011. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Barátság park igen, de az se egy nagy távolság. Egyszer próbáltuk, de annyira nem volt egy fa sem az út mentén, de majd még arra elmegyünk persze. Én ennél nagyobb útra gondoltam, ahol látni való is akad. ^^
2011. júl. 24. 16:15
 15/21 anonim ***** válasza:

Szia, en is a "szerencsetlenlkedos"ek partjat erositem

17,5hos a lanyom, de igazan meg most se megyek vele orbitalis turakra.az elejen vegig uvoltotte a seta utat a mozesben.kiprobaltam kengurut, hordozokendot nekem nem jott be.6 honap utan konnyebb volt atraktuk a sportreszt nagy neha elaludt.zugloban lakunk 1szer felraktam nagy nehezen a kocsit a 3as villamosra es egy alkesz neki ment a kocsinak,iszonyat uvoltes volt, honapokig nem tudtam bkvezni csak, ha kivettem a kocsibol.a masik problema az alvas:napi 2szer alszik 1,5-2 orat (x2) gyakorlatilag az aktiv idoszak 11-15 oraaig.sok helyre nem jutok el:) ha meg nem hagyom multkor allatkertbe mentunk delelott akkor felborul a nap es hallgathatom a nyenyenyet.

2011. júl. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk akkor lett autónk, amikor a kisebbik lányom másfél éves lett. Mégis mentünk, ha akartunk. Igaz mi is szopizósak voltunk, de barátaink pl. tápszereztek, és nekik volt egy tápszer melegen tartó táskájuk vagy mijük, ők azt használták.

Három hónapos babát hordozókendőben a legjobb vinni, fél éves korukig mindig elaludtak benne, ha sírtak, megnyugodtak, férjem imádta magára kötni őket, így ha együtt mentünk, akkor nekem kész lazulás volt.

Buszra fel-le szállni és BKVzni így a legkönnyebb!

2011. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az a baj, ha már gyomorgörcs kerülget a nagyobb túra előtt ezt a babád is megérzi és ő is nyűgösebb lesz.

Ne ezen izgulj!

És ha nyűgős lesz akkor mi van, na bummmm, megnyugtatod. Az hogy más mit szól ne érdekeljen!

Szerintem itt az ideje elkezdeni a kimozdulást, hogy a baba is hozzászokjon és te is kimozdulj egy kicsit a monoton napokból.

Mi 2,5 hónaposan repültünk, most 8 hónapos a kisfiam, rendszeresen járunk tengerpartra, csavarogni. Nagyon jól bírja. De ismerek otthoni anyukát, aki úgy ahogy te mondod nem mert elindulni a picivel sehova, mert nyűgősnek találta a babáját. A kislány már elmúlt egy éves és most sem mennek igazán vele, mert hogy mindig hisztizik. Én csak azt láttam rajta,baromi zárkózott baba.

Szerintem egy kicsit készülj rá és vágjatok bele, mindig egy kicsivel messzebb tervezzetek,fokozatosan szoktassátok a picit hozzá. És figyeld meg idővel már te is rutinosan fogod kezelni a dolgokat lakáson kívül is! :-)

2011. júl. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Snapette ***** válasza:
Nekem most három hós a lányom, anyatejes, és két hetes korától viszem mindenfelé. Nem bírtam ülni itthon. Az elején csak kis séták a babakocsival, sőt, ölben, mert babakocsi csak hónapos korában lett. A friss levegőn mindig elalszik, nem volt gond vele. Autónk nekünk sincs, busszal vagy gyalog járunk. Másfél hónapos volt, mikor először vittük nagyobb távra, autóval vittek anyósomékhoz (más város), aztán két hónaposan még messzebbre, három órás autóút oda, megint három vissza, nagymamámékhoz, mert még nem látta a babát. Két és fél hónaposan elvittem vonattal tiszta egyedül nagymamámhoz, öt óra a vonaton oda, ugyanannyi vissza. Szoptatni lehet a vonaton is, az autósülést vittem, abban volt végig az úton, csak arra vigyáztam, hogy ne legyen huzatban, egyébként szinte végig aludt. A nehézség csak annyi, hogy egy rakat cuccot kell vinni, mert magamnak egy hétvégére vinnék két bugyit, két zoknit és két trikót, de neki kellett vinni mindenféle ruhát, mert ki tudja, milyen idő lesz, ilyen takaró meg olyan rugdalózó, rövidujjú, hosszúujjú, kezeslábas, trikó, meg persze pelenka, popsitörlő, sapka meg kalapka, meg valami rongy amit alája tehetek, ha a vonaton pelust kell cserélni, meg mindenből pót, ha leesik vagy elmocskolódik. két táskára való volt. Kicsit málhásszamárnak néztem ki, de egyébként nagyon jó volt. Sétára nem kell ennyi minden, de egy rend melegebb ruha, pelenka meg popsitörlő mindenképp kell. Olyan is volt, hogy fél tizenkettőkor jöttünk haza a babakocsival a város másik végéről, aludt a kocsiban, nem volt semmi gond...
2011. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia! Attól is függ, hogy a babád milyen természetű. Mondjuk mi pont, hogy boltokba nem vittük, mivel ilyenkor a legtöbb helyen van klíma és az még a felnőttnek sem túl egészséges, nemhogy a babának. Ráadásul sok ember kis helyen zsúfolódik, ki tudja melyiknek mi baja van. Talán egyszer voltunk vele Ikeában, de nem a legnagyobb tömegben és megegyeztünk előre, hogy ha erős lesz a légkondi, akkor kijövünk. Végül jól alakult.

Mi vidékre is többször utaztunk pici babával, és városnézéseket is megejtettünk. Ilyenkor be is szoktunk ülni egy-egy cukrászdába vagy étterembe, persze a kerthelyiségbe, mert egyrészt ott kevésbé zavarunk másokat ha netán sír a baba, másrészt nem fordulhat elő hogy nagy a füst vagy a hangzavar. Soha nem volt ezekből semmi gond, a kislányunk nagyrészt aludt a babakocsiban. Mi azt szoktuk csinálni, hogy a hordozóban tettük az autóba, de vittük a mózest is, és amikor sétára indultunk akkor átraktuk abba a babát. Pelenkázni a csomagtartón vagy bent a hátsó ülésen szoktam, szoptatni az autóban vagy gyakorlatilag bárhol egy pléddel letakarva, így semmi nem látszik. Soha nem éreztük, hogy kapkodós tortúra lenne. A mi picink is most 3 hós :-)

Olyan is volt, hogy valamiért nem tudtam szoptatni, de akkor előre gondoltam rá és lefejtem a tejet, megitta üvegből.

2011. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorító szavakat, azért is kérdeztem meg, meg szeretném ezt áthidalni. :) Voltunk már apósoméknál kocsival többször is Dunaharasztin pár órát, azt általában olyan közepesen viselte, de pl. a férjem mostohatesójáék 2 éves fia iszonyú félős, őt sose vitték sehova, nem bízták senkire, amikor ők nem voltak ott. Én ezt semmiképpen sem szeretném, ezért is kérdeztem, szóval köszönöm a válaszokat. :)

Most pocsék az idő, és egyedül nem próbálkozom azért elsőre, de hétvégén nyakunkba vesszük a babát és szépen megyünk egy nagyobb túrát. :)

2011. júl. 25. 07:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!