Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokaknál olvasom, hogy már...

Sokaknál olvasom, hogy már pár hetesen, hónaposan vitték a babát ide-oda. Nekünk ez még nem nagyon megy, mi vagyunk a bénák?

Figyelt kérdés

Tanácsot kérnék, hogy nektek hogyan ment az ilyesmi. Boltba szoktuk időnként őt vinni, de csak ha ketten megyünk, mert még sokszor nyűgös, és olyankor nem sok mindent lehet vele kezdeni, egyedül képtelen lennék őt is, a babakocsit is, szatyrot is cipelni. :(

Már nagyon hiányzik, hogy kicsit kimozduljunk a párommal, kikapcsolódjunk, viszont a babánk pici súlyú és még 3 óránként eszik, van amikor gyakrabban, sokszor nyűgös is.

Ti babakocsiban vagy hordozóban vittétek a babát, amikor mentetek vele valahova, és milyen idősen mennyire voltak nehézségek? Mennyi mindent vittetek, ami megkönnyítette az nagyobb sétát, kikapcsolódást? Tényleg kikapcsolódás lett belőle, városnézés, vagy inkább kapkodós tortúra?

3 hós a leányzónk.


2011. júl. 24. 15:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Először én is úgy vittem csak,ha volt kíséret.Akkor inkább és még néha ma is kapkodós tortúra.Ma már hogy 10 hónapos simán elidulok vele egyedül is.
2011. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

-szoptatni bárhol lehet

- a levegő jót tesz babának, mamának

-a kimozdulás felüdít


vittük babakocsiban, kenguruban mikor hogy , hova mentünk


a cicim mindig rajtam volt, úgyhogy enni akárhol

tudott:-))


sosem csináltam nagy ügyet egy kimozdulásból és attól fordultam, volna be, ha állandóan itthon lettünk volna, a nagyfiammal is mentünk mindenfelé


szerintem sokan nagy rákészülésben vesznek el

2011. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Kb. 1 hónapos korától vittem ide-oda, előtte nem, mert influenza szezon volt. Mivel a férjem dolgozott, így pár alkalommal megvártam, amíg hazaér. De aztán elegem lett, mert este már semmi nem friss a boltban. Így aztán összeszedtem magam, és délelőtt indultam el vele. Mivel autóval járunk, így a hordozóban van olyankor. Ráteszem a babakocsi vázra, úgy szoktunk bevásárolni. Soha nem nyűgösködik, élvezi, hogy nézelődhet.

Általában a komplett pelenkázó táska be van készítve, de az az autóban van, sosem veszem ki. Vész esetére van 2db pelenka, 1 pici popsikrém és egy kis csomag popsitörlő a táskámban. :)

Ami nélkül soha nem indulok el, az a tea. Elég sok folyadékot iszik a kislányom, de a vizet nem cipelem, mert megmelegszik, úgy meg én sem innám meg.

3 hónapos volt, amikor egész napos családlátogatásra mentünk egy nyaralóövezetbe. A babakocsiban aludt, nem volt semmi gond.

Most 5 hónapos, szintén 3-3,5 óránként eszik. Annyi, hogy ha megyünk valahová, akkor viszek egy üres cumisüveget, meg egy doboz folyékony tejpépet, mert előfordult már, hogy menet közben úgy döntött, hogy éhes.

De nemrég strandon voltunk, oda vittük rendesen a főzeléket is neki, a hordozóban etettem meg.

Amúgy gyakran megyünk vele minden felé. Plázázni, bevásárolni, strandra, rokonokhoz.

Voltunk már vele az Ikeában és az Auchanban is, végigaludta az egész utat. Olyan 2,5-3 hónapos volt akkor. Aztán voltunk vele 3,5 hónaposan is, akkor sírás lett a vége, a pénztártól az autóig sírt, aztán persze elaludt. :)


Mondjuk olyan 3 hónapos koráig azért mindig nagyon siettem, akárhová is mentem, mert mindig féltem, hogy mi van, ha elkezd sírni. De azt hiszem, kezdő anyukáknál ez így normális. :)

2011. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy hetesen vittük először ketten, babakocsival, kb 3/4 órás túrára.Végig aludta a friss levegőn az egészet.Téli baba, de aznap nem volt hideg egyáltalán.

Aztán mentem vele egyedül is, egyre hosszabb sétákra, ahogy a császáros hegem engedte, mert eléggé fájt pár hétig.

Sétára ugye babakocsival mentünk, vagy hordozóban, amikor autóval.Sosem volt semmi baja.Ha etetési időre esett a séta, akkor vagy vittem kaját, de csomószor volt olyan, hogy nem volt nálam semmi, de negyed vagy fél órával kajaidő után értünk haza, de neki nem volt egy hangja sem.Valahogy tudta, hogy az utca közepén semmi nélkül nem tudom megetetni.Na de aztán amint beléptünk a lakásba... :)

Vele nagyon könnyű volt mindig csavarogni, mert vagy alszik egy jót, vagy nézelődik, mostanság pedig már kommentálja is a látottakat:)

6,5 hós a lánykám

2011. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt. Nem nagyon szerette a kislányom a babakocsit. Onnantól lett jobb a helyzet, amikor már félülő helyzetbe lehetett őt tenni. Azóta elnézelődik, elmagyarázgat. :) Csak akkor kezdi a nyafit, ha éhes. Kitartás!
2011. júl. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A mi lányunk tápszeres, ami azért nagyobb macerát okoz sajnos, mintha szopizna.

Kimozdulni mi is sokat szoktunk, de csak a környékre, szóval a napi 2-3 óra séta meg szokott lenni, de jó lenne néha kicsit másfelé is eljutni.

Fontos info lehet még, hogy kocsink nincs, Kőbányán lakunk Budapesten, a legközelebbi "látványosság" gyalog az Europark, ami kb. 45 perc séta.


Attól félek, hogy mivel sokat nyűgös, rosszabb lenne nagyobb távot kimozdulni, mint nem...mert csak idegeskednék rajta, hogy nyűgös és igazán nem tudnám élvezni, hogy máshol vagyok, nem csak a környéken, ahonnan bármikor haza lehet menni, ha nagyon nyűgös.

2011. júl. 24. 15:46
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Az utolsó válaszolóval járhatunk egy cipőben, sajnos ő nem annyira nyugodt baba, főleg mosantában. Én is attól szoktam félni, hogy az utcán zendít rá, és olyan hülyén érzem magam, hogy nem tudok ott lent mit kezdeni vele, hiába veszem ki, onnantól nincs még kezem babakocsit tolni, ajtót nyitni stb. :S


Jó lenne, ha már tudnánk vele picit jobban kimozdulni, bár lehet, hogy nála is akkor lesz, ha már meg lehet emelni jobban a háttámlát, egyelőre vagy nyügi a babakocsiban, vagy alszik, de utóbbit mostanában ritkábban.

2011. júl. 24. 15:50
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem csak rugalmasság kérdése. Mivel nekünk nincs segítségünk mi mindkét gyerekkel már pár naposan mentünk bevásárolni, a másodikkal meg hazajöttünk ak órházba és indultunk le a naggyal együtt játszótérre.


Cáfolom, hogy a tápszersel nehezebb lenne, ugyan... Műanyag pohárba kimertem a port, cumisüvegbe a viz, víz otthon megmelegít, termosztáskába tettem, így mindig meleg maradt. Amikor éhez volt a kettőt összeöntöttem és összeráztam. És ehetett ahol akart. Ennyi. Leírni hosszabb mint megcsinálni :D

2011. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

15:43

5 hónaposan főzelék ,meg dobozoks folyékoyn tejpép, kicsit merész??

2011. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: a kórházból (elírtam)
2011. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!