Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintem ez már nem normális?!

Szerintem ez már nem normális?!

Figyelt kérdés
6 hetes a babám, és 2 hete minden nap legalább 2* csuklik. A védőnő nem mond rá semmit. Normális hogy ennyit csuklik?
2011. júl. 22. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, őt nem zavarja. Az anyaméhben is rengeteget csuklanak a babák. :)
2011. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
A bátyám így jelezte, ha fázik. Megállás nélkül tudott csuklani, ha valami nem tetszett neki. Most mérnök. Nyugi, semmi baja a gyereknek. Esetleg kérdezd meg a gyerekorvost, vagy védőnőt, de szerintem nincs baja.
2011. júl. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A pocakomban is nagyon sokat csuklott, ott is napi 2-3* legalább.
2011. júl. 22. 16:41
 4/10 anonim ***** válasza:
szia, az enyém is már odabenn is csuklós volt, és kinn is kb. 3 hós koráig elég sokat csuklott, ahogy írod te is. aztán elmúlt, nem volt semmi baja. sztem a tiédnek sincs. :)
2011. júl. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyèm is csuklott, sokszor vagy 10 percen keresztül. Most lesz fèl èves de most màr max. 1-2-szer csuklik egy hèten, kisebb koràban pedig naponta. A pocakunkban amikor csuklottak, sajnos akkor se tudtunk mit tenni. Doki szerint ez csak a szülôt zavarja, a babàt nem.
2011. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az én fiam is állandóan csuklott a hasamban, most sincs másképp. Már 4 éves nagyfiú, de ha egy jóízűt nevet, már egyből csuklik.
2011. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Örülj neki ha csak 2x, az én babám pár hónapos koráig minden evés után csuklott, és csak a szopival tudtam elállítani neki. Ez azért van, mert teli a pocak és feszül a rekeszizom, vagy pedig fázik. De ne aggódj nem lesz tőle semmi baja, a védőnőd is azért nem szól rá semmit. Ha esetleg idősebbektől kapsz olyan tanácsot, h adj neki citromot, ne tedd. ugyanis 1 éves korig citrusfélét nem adunk.18 hós kislány anyukája és védőnő
2011. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az enyém a fázásra reagált csuklással. Én adtam neki citromot. A doki meg a védőnő szerint nem használ, de azt nem mondták, hogy ártana. Mindig elállt tőle a csuklás. 15 hós most a babám, még mindig csuklik néha és ...nagyon szereti a citomot:).
2011. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is rengeteget csuklik.Pocakban is sokat csuklott, majdnem minden nap és legalább egyszer.Most is csak ritkán van olyan nap, hogy ne csuklana.

Általában akkor kezdi, amikor büfizik evés után.Amikor még szoptattam illetve pici volt és majdnem vízszintesen evett, a gyerekorvos azt javasolta, hogy gyakran büfiztessem evés közben.

Nálunk ez azért nem jött be, mert nem tolerálta túl jól ha megszakítottam a kaját:)

Kb 4 hós kora óta kap citromot is, van, hogy beválik, de többnyire nem.Az egésznek az a kulcsa, hogy másképp vegye a levegőt, de erre nem tudod akárhogyan rávenni, ő pedig még nem tudja:)

A citrom is azért válik be, mert egy pillanatra a lélegzetük is eláll a meglepetéstől, amit az extra savanyú íz okoz:)

Őket nem zavarja és ahogy nő (legalábbis az én lányom)úgy lesz egyre ritkább.

Próbáld kicsit tovább büfiztetni, illetve nem teljesen vízszintes pózban etetni, hanem kb olyan 30-45 fokban.

6,5 hós kislány anyuja

2011. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
normális, idővel elmúlik, enyém kb 3,5 hósan hagyta abba.
2011. júl. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!