Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl korán jöttek baba nézőbe?

Túl korán jöttek baba nézőbe?

Figyelt kérdés
2 hetes a kisfiam, s tegnap voltak elég sokan látogatóba. Akkor sajnos a szopizás sem jött össze, s utána aludni sem bírt. A szopizás közti időt fenn töltötte, mert itt voltak a vendégek. Ez neki még korai lehetett? azóta nyűgös, a napirendünk amit felállítottam neki megváltozott. össze vissza eszik, alszik, nyugtalan.
2011. júl. 21. 21:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kislányomnak 3 hós kora óta van napirendje, 2 hetesen max annyi van, amennyit sikerül "beállítanod" neki, de majd rá jössz, hogy a napirendet nem te alakítod ki, hanem ő.

Valószínű elfáradt a tapintatlan látogatóktól, és az idő is rátesz egy lapáttal. Hozzánk már 3 napos korában jöttek, mert sok mindent akkor hoztak haza, és segítettek elrendezni a gyerek szobát, és nem volt a babánknak semmi baja. Fél óránál tovább nem maradt senki sem. Az első hosszabb látogatás kb 5 hetes korában volt.

2011. júl. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 TKI Ibolya ***** válasza:
Az én lányomnak is volt már napirendje két hetesen nincs ebben semmi furcsa kedves anyukák.Igen elképzelhető hogy a látogatók zaklatták fel szegény babádat.De ne haragudj ez a te hibád is miért engedted hogy ilyen sokat maradjanak? Én bizony mindenkinek (aki nem érte fel saját eszével)mondtam hogy max fél óra a látogatás.Sőt a harmadik babámat 2 hetesen műtötték és 6 hétig még a nagyszülők sem látogathatták.Soha nem érdekelt hogy ki sértődik meg és ki nem mert ez az én gyerekeim és én tudom mi a jó nekik.Egyébként soha nem volt sértődés ebből.Azt meg végképp nem értem,hogy nem tudott összejönni a szopi?Ki kell küldeni ilyenkor a kedves látogatókat,hogy tudjatok nyugiba szopizni.
2011. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is rutin kérdése, mint minden más! Nekem is jöttek a kórházba, ott lebzseltek órákat, amikor nekem szoptatnom kellett, a kicsi üvöltött, fáradt voltam, fájt mindenem, és ugyanez itthon! Jöttek, nyaggattak, hogy vegyük ki az ágyból, adjunk neki vizet, mert nem elég neki a tej ( nem adtam, örök vita volt), nyissuk ki az ablakot, csukjuk be, túl van öltöztetve, megfázik,és sorolhatnám, de segíteni senkinek eszébe sem jutott volna! Én meg ahelyett, hogy elküldtem volna őket melegebb éghajlatra magamban fortyogtam, és amikor elmentek sírtam. Szerintem ezt sokan átélik, ha jön a kistesó, már biztos, hogy határozotabb leszek, és megmondom, hogy meddig tarthat egy látogatás! Szóval ne izgulj, a babád napirendje ettől nem sérül, később is lesz olyan, hogy valami miatt borul, az még nem a világ, de nekünk is tanulni kell, hogy hogyan védjük az ő, és a saját érdekeinket, idővel belejön mindenki! Jó babázást, és ne idegeskedj ezen:)!
2011. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos tanácsot. Utólag már én is okosabb vagyok, hogy semmi sem lehet fontosabb mint az én picurkám. S engem is megviselt a sok látogató. Azt hiszem sok minden miatt a sarkamra kell állnom, mert a körülöttem levők hiába anyukák, elfelejtették, hogy ez nem helyén való még nekünk. Csupán ezért nem értem, hogy el lehet felejteni, mit vártak ők el amikor nekik is pici volt a babájuk másoktól.
2011. júl. 22. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!