Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl korán jöttek baba nézőbe?

Túl korán jöttek baba nézőbe?

Figyelt kérdés
2 hetes a kisfiam, s tegnap voltak elég sokan látogatóba. Akkor sajnos a szopizás sem jött össze, s utána aludni sem bírt. A szopizás közti időt fenn töltötte, mert itt voltak a vendégek. Ez neki még korai lehetett? azóta nyűgös, a napirendünk amit felállítottam neki megváltozott. össze vissza eszik, alszik, nyugtalan.
2011. júl. 21. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Bocs, de nevetnem kell, te már felállítottál egy napirendet 2 hetesnek? Ügyes vagy. De szerintem csak gondoltad, hogy felállítotaál, a baba még jó pár hétig nem fog úgy enni és aludni ahogy szeretnéd :D

Amúgy hozzánk is jött 2 vendég, mikor 2 hetes volt a fiam, és fél órát voltak, el is küldtem volna őket ha maguktól nem mennek, olyan hulla voltam, de szerencsére tudták, hogy nem zavarhatnak tovább. NA ebből is látszik,

2011. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Megviselte szegényt a sok idegen. Legyél vele türelmes, majd visszaáll.
2011. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
hogy nincs napirend ahhoz még nagyon picike.
2011. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem feltétlen ezért alakultak így a dolgok, én egyébként annak idején nem láttam senkit szívesen, kb. ezért, az első pár hónapban. Ha álmos, tudjon aludni, ha éhes, tudjon nyugodtan szopizni. Bimbóvédővel szoptattam, nem volt elég tejem, plusz még tápszert kellett neki adni, szóval annyi macera volt, nem csináltam ezeket szívesen mások előtt. Meg amikor itt voltak, azért nyaggattak, hogy ébresszük fel, vegyük ki a cumiját, már akkor kiidegelek a hülyeségeikkel. Akkor nagyon jöttek volna anyósomék, most hogy 1,5 éves a kisfiunk és már régóta igazán tudnának vele játszani, mostmár a tájunkra sem néznek.

Ilyenkor úgy kellene időzíteni, hogy ne épp egyen, vagy ne ébresszék fel, ha épp alszik. Különben meg nem is illik sokáig maradni egy gyermekágyas anyánál. De ezt szeretik elfelejteni. :(

2011. júl. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Hát ne haragudj, de elég tapintatlan vendégeid voltak, ha két szopizási ideig elidőztek egy 2 hetes baba mellett.

Nem mentek korán, nálunk voltak is így, de max. egy órára és a kedvükért nem tartottam ébren a babám, ugyanúgy altattam, etettem külön vonulva.

2011. júl. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

valakinek még 2 hónaposan sincs napirend, nem hiszem hogy Tietek az volt...


Azért nyűgös mert sok volt a külső inger amit kapott, körbe ugrálták, oda beszéltek hozzá közel hajolva idegen hangok, sok idegen illat, ne legyél meglepődve. 2 hete van ezen a világon, mind az ami neked természetes neki új, vad ideges, ijesztő és felzaklatja, most ez később más, ez ezzel jár!


Egyébként nekem az agyara mentek az ilyen korai babalátogatók, ha lesz esetleg másik babám senkit nem engedek be még ilyenkor, majd ha már lesz mondjuk kb 1 hónapos. Soha nem értettem ezt a dolgot hova sietnek, az anyukának is pihennie kell... De el is tértem a tárgytól, a választ a kérdésedre fentebb azt hiszem megadtam.

2011. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
VAD IDEGEN bocsánat!
2011. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Igen, megviseli a babákat, ha nagy a társaság, és fél-1 óránál többet maradnak, vagy egy nap több alkalommal is jön valaki. Ne aggódj, hamar megnyugszik melletted, de azt tanácsolom, hogy 6-8 hétig ha lehet csak a közvetlen családtagok látogassák. Lesz még bőven idő a többekre is később. Ráadásul neked sem ártana sokat pihenni, hogy beinduljon a tejed.

A napirend viszont...hát az még sokszor és sokat fog változni az elkövetkezendőkben, hidd el!:)

Sok boldogságot és jó egészséget nektek!

2011. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

az, hogy a 2 hetes babád napirendje amit "felállítottál" összedőlt, tök normális, kb. még pár hónapig hetente-kéthetente meg fog történni ;) ha nem naponta. picit túlzás, hogy felállítottál egy napirendet, 2 hetes napirendje az, hogy eszik, alszik, kakil, eszik... fürdik :D


az meg, hogy kihagytál egy szopit mert vendégek voltak nagyon nincs jól, ilyenkor vonulj el és szoptasd meg vagy küldj haza mindenkit!

mi 2 hetesen már mentünk is család látogatásra (karácsony volt), volt, hogy 15en voltunk de a babám végig aludt és evett :)

lehet, hogy a tiéd rosszul viseli az embereket, de akkor miért nem küldted haza őket?

2011. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%

Hát nem tudom. Lehet megviselte őt, de lehet csak az időjárás.

Már a kórházban is sok inger éri, én csak abból indulok ki, ahogy ott jönnek-mennek a baba körül, hangosan, ordibálva beszélnek a folyosón a nővérek, csecsemősök, a többi gyerek is sír...ezt mind egyszerre.

Itthon azért nyugodtabban van, még ha egy-egy "idegen""betéved" is :)


Nálunk első perctől jöttek látogatók. Nem tagadom, az első pár nap nagyon fárasztó volt, sőt végül meg is mondtam, nem kell jönni pár napig. De már hétvégére minden oké volt :)


És két hetesen már mentünk csavarogni a két nagyszülőhöz. Egyik nap egyikhez, másik nap másikhoz. Autózunk is.

Szerintem szoknia kell.

Ő ebben a világban fog élni, meg kell szoknia.


Mondjuk az én picikém is nyűgös volt második nap, úgyhogy ezentúl egy héten egyszer csavargunk majd. De abban sem vagyok biztos, hogy ez volt a baja. Lehet, hogy az előző napi bableves, amit ettem, az gyötörte. (mert egyébként nem szoktam szeleset enni.)

Pótlásnak a tápit odakészítettem, bárhol el lehet készíteni(háznál).


Szóval szerintem szoknia kell az embereket. Sétálni nem szoktad vinni? Az utca is tele van zajjal.

2011. júl. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!