Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményed ezekről az...

Mi a véleményed ezekről az írásokról?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


Csak ezt a hármat olvastam eddig el. :))))


2011. júl. 21. 09:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az ilyen..."majd a szülő irányít mindenben, a gyerek engedelmesen követi" irományok szerzői mintha leragdtak volna valahol a gyermekpszichológia kutatásait megelőző korban. Szép, hogy csak napi 5x, 4 óránként egyen a gyerek. De kérdem én: és mi van a felnőttekkel? Azok is akkor esznek és annyit, ahányszor és amennyire éhesek... Egy kisgyereket valóban szükséges és kell is nevelni, az ésszerű korlátok valóban az ő fejlődésüket, biztonságérzetüket, testi és lekli fejlődésüket szolgálják. De az itt leírtak túlságosan vonalasak, szögletesek. Így gyereket nevelni lehet, de nem érdemes :) A gyerek egy idő után valóban betörik, de kell-e neki betörnie? Én úgy gondolom és több éves intézményi és saját gyerekeimen látott tapasztalatom alapján azt mondom, hogy mindig találjuk meg az arany középutat. A gyereket csiszolgathatjuk, de a szobrász sem vésővel és kalapáccsal végzi a finom műveleteket :)

Az ilyen mondatokon én csak nevetek:"A baba fejlődése kizárolag a te érdemed". Miért is csak a szülő érdeme? Hogyan? Nem a kicsi végzi a mozgást? Nem ő maga igyekszik felfedezni a világot? ugyan már! A gyerekek szülői beavatkozás nélkül is megtanulnak mászni, állni, járni... ha a szülő belekontárkodik, még gátolja is a gyereket. És mit kell vele gyakorolni? Gyakorol ő magától...


Tudod, a gyerekek úgy fejlődnek, ahogy azt a génjei meghatározzák, ha az alapvető környezeti feltételek megvannak (nem kell csili-vili, méregdrága játék, eszköz, elég az alap), akkor a kicsi szépen fejlődik. Az a fontos, hogy beszéljenek hozzá eleget, szeressék, simogassák és akkor segítsék, ha arra szüksége van.

2011. júl. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem nincs az írással nagy probléma.Ír érdekes dolgokat,de nagy részében rendben van.Pl.az alvás.Az én babám is már 2-3 hetes korától alszik egyhuzamban 6-7 órát.És NEM hagytam sírni a szoktatás alatt.A napközbeni étkezések:Ezt a babám alakította ki magának.Egyszerűen nem kérte a cicit ha etetés után 2 órával megkínáltam.Viszont pontosan 3 óra elteltével jelezte hogy éhes.Szóval szerintem nem ír olyan nagy hülyeségeket.

:)

2011. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen írásokkal sokszor csak az a gond, hogy nem nézik a szélsőségeket. :) Anyósom épp a napokban mondott olyat, hogy hát akiket ő látott babákat, mind úgy működtek, hogy ettek, játék, aztán letették őket és aludtak. Hát a miénk az életben nem működik így, nagyon ritkán...hiszen lehet hogy fáj a hasa, akkor hiába teszed le, ziher, hogy nem alszik.


De mégis az a legszebb, hogy nem nézik a kivételekt:

"A gyermek most 4500-4800 gramm."

Nekünk 2 hónaposan 3640 gramm volt a pici, mivel kis súllyal született. Ha meggebednék sem tudnám most 3 hónaposan 4 óránként etetni, mivel most érte el a 4 kg-t nem tud annyit megenni egyszerre, ezért van hogy 2,5 óra múlva éhes, de többnyire a 3 órákat tartja. Az éjszakák esetén meg végképp esélytelen lenne, hogy átaludja szintén a kis súly miatt, 7-kor van fürdés, 8 körül alszik már, 3-4-kor kel enni.

2011. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Éjjel 11-kor nem kel fel enni a babád?A mi napirendünk is így néz ki,csak annyi a különbség,hogy én megébresztem 11-kor enni.Akkor még fent vagyunk a párommal így nem kel kelni.Viszont így a hajnali 3-4 körüli ébredés elmarad.Legalábbis nálunk.:)

2011. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
ha normális a súlygyarapodása, akkor nem kell felkelteni enni! majd ő jelez ha szüksége van rá!
2011. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"A gyermek most 4500-4800 gramm"


Az enyém születésekor volt 4500 gramm :D

Sosem néztem az órát etetéseknél, sosem hagytam órákat sírni, és feláll a hátamon a szőr ennyi hülyeséget olvasva. :)

2011. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

húúú ez kész, itt akadtam ki: 12 hónapos: "Mielőtt leültök az asztalhoz, tegyetek egy ébresztőórát, hogy csörögjön 20-30 perc letelte után. Miközben a gyerek lustálkodik és nem eszik, figyelmeztesd hogy az idő telik és éhen marad. Amikor csörög az óra fejezed be az etetést és nem adj a gyereknek semmit a következő alkalomig."

ó tejóisten, mikor írták ezt? olyan mintha 30 éve íródott volna, és mintha a gyerek egy gép lenne :((((

nagyon nem tudok vele azonosulni, a sírni hagyással sem, meg egy csomó mással sem

a kötődő nevelés elvei ennek pont az ellenkezői

2011. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
huhh :)
2011. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!