Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hypoton picurkák anyukái!...

Hypoton picurkák anyukái! Mikor tanulta meg babátok ezeket?

Figyelt kérdés

1. felülni

2. mászni

3.felállni

4. járni

Kislányom ma töltötte be a 10. hónapot, és fél éves kora óta járunk Dévény tornára.8 hónapos kora óta kúszik,és egy kézzel kapaszkodva ül.A térdén közlekedik, és ha leteszem négykézlábba, megtartja, és hintáztatja magát.De nem ő emelkedik négykézlábba.A karját kinyújtja teljesen hason, és a térdén közlekedik, csak nem kapcsolta össze a kettőt.Ezek közül semmit nem csinál!A felülés aggaszt, a mászás egy picit aggaszt, a többi nem.Előre is köszi a válaszokat!


2011. júl. 21. 08:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9 hó: megtanult hátról hasra fordulni és kúszott hátrafelé

10 hó felült (tolatásból nyomta fel magát ülésbe)

11 hó: mászni kezdett

12 hó: felállt

14 hó: oldalazva elkezdett lépkedni

15,5 hó: egy kézzel kapaszkodva lépked előre felé, de még egyedül nem tett egy lépést se


Szerintem ne aggódj, semmivel sem vagytok lemaradva!

Mi is jártunk Dévényre, még egyszer kell majd menni, amikor stabilan jár már a Kisasszony. Szeretné majd látni a gyógytornász, hogy a kis lábait jól használja-e.

2011. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ha így haladna mint a te babád, örülnék!
2011. júl. 21. 14:44
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekünk még a kórházban mondták hohy kicsit hypoton,de nem javasoltak külön tornát,csak hogy sokat legyen hason.Na én parázós anya vagyok ezért már 3hetes korában elkezdett járni hozzánk egy Dévény tornával foglalkozó gyógytornász,heti fél órát,a babám 4 hónapos koráig.7hós kora körül kúszott pár napot,majd elkezdett mászni,abból ki ülni.Most 9 hónapos mászik,stabilan ül,feláll,bútor mellett tesz pár lépést.Biztos vagyok benne hogy a korai tornának köszönhetjük,hogy ilyen ügyes,bár nekem meg kicsit korainak tűnik a mozgásfejlődése,de gondolom ez nem baj.Biztos hogy a Te babád is ügyesen meg tanul mindent ha esetleg kicsit később is.

Kitartást és sok türelmet kívánok.

2011. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

A kórházban nem vették észre, sőt!A gyerekorvosunk se vette észre, pedig kérdeztem is az izmairól.Enyhe fokú a hypotonia, de őt lassítja.Azért nem mentünk előbb, mert fél éves koráig nagyon ügyes volt, mindent időben csinált, és se a védőnő, se a gyerekorvos nem talált nála semmi eltérést.Most se tekintek erre úgy, mint egy betegségre.Ez egy állapot, amin lehet javítani!Szerintem is sokat köszönhettek a tornának!

2011. júl. 21. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!