Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1év körüli gyerekednek milyen...

1év körüli gyerekednek milyen háziállata van? Tengerimalac esetleg?

Figyelt kérdés
Kislányom imádja az állatokat, de mivel mi panelben lakunk arra gondoltunk h veszünk neki egy tengerimalacot vagy hörcsögöt. De félek h megharapja vagy hangosak vagy esetleg fertőzést terjesztenek..stb. Ti mit tudtok ezekről? Esetleg nektek van otthon?
2011. júl. 18. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
szerintem egy éves gyerek nagyon kicsi ahhoz, hogy háziállata legyen. én semilyen állatot nem tűrnék meg a lakásban, föleg kisgyerek mellett, és tényleg elöfordulhat, hogy megharapja
2011. júl. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ékszerteknősünk van, már 10 éves :-) És a 11 hónapos kislányunk néhány hete felfedezte őt, azóta akárhányszor eljövünk az akvárium mellett, mindig mondja, hogy "kekke kekke". :-) Nagyon úgy néz ki, hogy teki lesz az első szava, annyira odáig van a teknősért.


Olyan állatot nem választanék most még, amivel érintkezni tud a pici (van macskánk és kutyánk is, de őket is csak távolról személjük a babával), mivel nem tudja, hogy hogy kell az állatokkal bánni, az állat meg harap, karmol (jogosan).

A helyedben halakat vennék, a teknős gyorsan nő, neki viszonylag hamar kell nagy akvárium, de talán pár színes halacska is tetszene neki.

2011. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nekünk van 2 kutyánk, egy kis termetü meg egy nagy, a kicsi bejár néha szeretik egymást, a nagy kaukázusit is meg látogatjuk sokszor, annyira jámbor, s babám még a bajszát is huzogatja:)
2011. júl. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy tengerimalacunk még a nagyfiamkor kapta 6 éve.Azóta született 2 gyerekünk a kicsi 1 éves.Nagyon szereti a malacot főleg ha bejut hozzá.Ilyenkor nyúzza,rázza a ketrecét stb...A ,malac nem bántja,de valóban felesleges egy kisgyereknek egy malac vagy bármiféle állat.Amúgy nekem még egyik gyerekem sem betegedett meg tőle,ettől nem kell élni.
2011. júl. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
van egy akváriumunk sok hallal, egy floridai teknősünk és egy 2 hónapos Amstaff kölykünk a 11 hónapos kislányunk mellett. ezek az ő állatai, ő is imádja az állatokat. (de mi falun élünk, sok csirke, kacsa és egyéb háziállat is van)
2011. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy 5 éves cicám van és most van nálunk két 6 hetes cica, míg gazdit nem találok nekik (zacsiban találták őket, mi meg befogadtuk). A mienk is panel, 70 nm. Nagyon jól elvannak, a kisfiam 16 hónapos és nemigen foglalkozik velük, nézegeti, ahogy bunyóznak, megsimizi őket.


Egy lakásban nevelt macska azért nem jelenthet gondot, lévén csak olyan bacijai lehetnek, ami a lakásban fellelhető, úgyhogy nem aggódom.


Ha nem szereted a cicákat, nem bátorítalak, de a macska a kutya után a legközelebb áll az emberhez, kapcsolatot teremt, odabújik, meg lehet símogatni. Mellette persze almozni kell, etetni, oltani és kasztráltatni, ez nem olcsó mulatság de megfizethető. Szóval javaslom, ha neked is van türelmed almozni, első időkben vigyázni rá, szerintem egy ilyen kapcsolatból egyedül a kiscica kerülhet ki vesztesen, össze is szorongathatja a gyerek ;)


Tengerimalac, csincsilla szerintem ok, csak nem annyira szociálisak és a csincsilla nem bírja a meleget, a panelban meg elég meleg van. A halak kb 2 napig fogják érdekelni, te meg utána takaríthatod az akváriumot, a papagájok szintén, de azok még szanaszét szórják a magokat meg kaját, tollat...

Attól függ az egész, hogy a családban milyen kultúrája van az állattartásnak. Egyik állat sem fogja megharapni vagy megfertőzni, ha te gondos gazdi vagy és nevelni tudod (az állatot is - mondjuk nem a hörit :) - meg a gyereket is).


Bocsi, hogy ilyen bő lére eresztettem, csak gondoltam leírom. Ha gondolod van itt állatos fórum, tedd be a kérdést oda is.


Üdv

Anita

2011. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy kutyánk az az övé is, külön házi állatra azt hiszem semmi szükség! Megteszi még a plüss. Mivel Ti panelban laktok én így se vennék a helyedben semmit, inkább olyan helyre járnék vele ahol vannak állatok és talán még meg is lehetne simogatni őket.
2011. júl. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekünk 1,5 éves a gyerekünk, aki szintén imádja az állatokat (a maga módján) és mi is panelba lakunk. Ennek ellenére eszembe sem jutna, hogy akármilyen állatot vegyek neki. Talán később.
2011. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A tengerimalac terjezsthet fertőzést.


A szőrös állatokra allergiás lehet.


Esetleg gondolkozzatok szőrtelenben, aranyosak :)


A harapás bizony benne van a pakliban, vagy fordítva: ha egy pillanatra nem figyelsz, a lányod is kárt tehet a kisállatban.

És arra is gondolj, hogy az a tiéd lesz, nem az övé: etetés, takarítás, stb... És ha elmentek hosszabb időre, vinnetek kell, vayg rábízni valakire.

2011. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj utolsó, a szőrös állatokra vagy már most allergiás és azt észre lehet venni, de ha nem találkozik gyerekkoráig szőrös állattal előfordulhat, hogy pont azért lesz allergiás, mert a szervezetét váratlanul éri az új inger.


Hörcsögtől milyen betegséget kap el, ha nem vagyok indiszkrét?

2011. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!