Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utálja az autózást mit lehet...

Utálja az autózást mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Kislányom egy éves és utálja az autózást. Már próbáltuk a hordozót, abban elvan, ha elalszik, de különben csak vagdossa magát, és amíg ki nem szállunk addig sír. Az autósülésben is sír és abban még aludni sem tud, ha elfárad. Szóval úgy utazunk vele, hogy csakis alvásidőben indulunk, akkor cicire teszem,elaltatom és beleteszem a hordozóba, és ha hazafele kell jönni akkor szintén alvásidőben. De most már csak egyszer alszik így a visszafele utat nem is merem bevállalni. Van valakinek valamilyen praktikája, amivel elvan a gyerek az autóban, játék, vagy akármi. Nagyon köszönöm a segítségeteket.
2011. júl. 16. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
en hatul ülök vele es jatszunk.enekelek,mutogatok neki.Megnyugtatja es elvan.
2011. júl. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is hátul ülök vele, csak sajnos nagyon rosszul vagyok az autóban ha nem az utat nézem, így próbálom nyugtatni, de közben az utat is nézni, de nem igazán segítek vele, mert csak sír.
2011. júl. 16. 08:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy örökölte tőled, és ő is rosszul van a kocsiban. Próbáljatok ki valamilyen homeopátiás szert erre.
2011. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért, de ugyan ebben a cipőben járunk! Nekem úgy sem marad ha hátul ülök vele, sőt, még ha az ölemben van sem. :((( 9 hónapos.
2011. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a babatükör nagy kedvenc a kocsiban, bár ő még csak 5 hónapos.
2011. júl. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így volt, míg ki nem találtuk, hogy cumit kap amikor autókázunk. Azóta nagyon szeret kocsikázni, ez teljesen megnyugtatja. Eddig nem is cumizott, de kipróbáltuk és bevált.
2011. júl. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tegyetek be valami zenét (nálunk a 100 Folk Celsius és a Quimby a menő), mondókázzatok, olvasgassatok mesekönyvet. Persze ez nehezen megoldható, ha te közben az utat is akarod figyelni. Esetleg nem lehetne, hogy te vezetsz, a párod pedig hátraül szórakoztatni a kicsit? Ha nem tudsz vezetni, akkor ugye ez sem jó. :S De más ötletem nincs. :S
2011. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én 14 hónaposom is nehezen bírja az autózást! Még ha az alvásidejében is indulunk hosszú útra,(otthon már majdnem alszik),kb. másfél-2 óra az autóban,mire sikerül bealudnia. A kedvenc zenéit hallgatjuk,mesélünk,telepakoltam neki egy kis hátizsákot mindenféle érdekes dologgal( mini homokóra,karlánc,mintás fémdoboz tetővel-amibe lehet ki-be pakolni,,tükrös rúzstartó,üres rúzs,hűtőmágnes,rágóka,ikeás ragadós ruhatisztító henger,ékszertartó doboz,stb...),amiket csak az autóban veszünk elő,így ezekkel szórakoztatom. Én már teljesen kész vagyok,majd elalszom,mire neki is sikerül.

Rövid utaknál a legjobban a mini mesekönyvek és a zene válik be.

2011. júl. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg valami rágcsát adni neki? Keksz, nápolyi, amit sokáig tud enni, nem kell neki fél percentként másikat adni? A cumi + valami kedvenc baba nálunk is bejött, illetve mesekönyv, amit akkor is nézeget, amikor én vezetek, mert csak ketten megyünk. És az a könyv csak a kocsiban van, csak akkor látja, amikor utazunk.
2011. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

na megnyugodtam...azt hittem csak az én fiam ilyen...lassan 2 éve slesz és még mindig utál autóba menni


hiába mondom előre neki, felkészítem, meg hogy hova megyünk, én is kaja-pia-játék mindent bevetek, de én sem bírok hátul ülni....cumival elvan, de nem szívesen adom, mert ő csak alváshoz használja....nemtudom....

remélem kinövi mert pokol vele bárhova is elindulni, már mikor be akarjuk ültetni ordít :((

2011. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!