Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik már vissza mentek dolgozn...

Akik már vissza mentek dolgozni! Hogyan telik így egy napotok?

Figyelt kérdés

Mikor kel a pici?Hányra megy bölcsibe?Mikor mentek érte?Mikor főzöl?Mennyit tudsz a gyerekkel lenni hétközben?

Szeptemberbe megy a fiam és ezért érdekelne hogyan kordináljátok össze a teendőket.Köszönöm.


2011. júl. 14. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nallunk igy nez ki egy nap:


7-kor kelek, zuhanyzok, eszek egy kis piritos kenyeret vagy muzlit, kavezom egyet, feloltozom, sminkelek es 8-kor ebresztem a kisfiam. Megiszik 250ml tejet (tehentej). Amig a tejet issza a kisagyba, en bepakolok az autoba (bolcsis taska, az en laptopom, kabatka es minden ami kell). Aztan tisztaba teszem, fogmosas, mosakodas, feloltozes es kb. 8:20-8:30 kozott az autoba vagyunk. A bolcsi 10 perc kocsival ugyhogy jo esetben 8:40-re ott vagyok. A kisfiamat ledobom es irany a melo (5 percre van a bolcsitol). En 9-tol 5-ig melozom es a ferjem 7-tol 3-ig. Delutan 3:10-re megy a ferjem a bolcsibe (neki is van kocsija) es ha jo ido van mennek a jatszoterre, kint jatsznak a kertbe (kertes hazban elunk), ha esik az eso akkor bent jatsznak es varnak engem haza. 17:15 korul erek haza es kozosen jatszunk egy kicsit, ha jatszoteren vannak akkor elsetalok en is. Ezutan elkeszitem a vacsorat. Ha meleget eszunk akkor altalaban rantotta, sonkas omlett, virsli, melegszendvics, pizza ha hideget akkor meg szendvicsek, salatak, hidetalak... Tehat semmi extra vagy nehezen elkeszitheto kaja. Vacsora utan neha akad teendom mint pl. gyorsan felporszivozom vagy kicsit rendet rakok, port torlok ilyenkor a ferjem mesel a kisfiamnak, meset neznek, epitenek. 19:30 korul furdes es 20 orakor iszik meg 250ml tejet es alszik reggelig amig fel nem ebresztem. :) 20 ora utan szoktam tenni venni amikor o lefekudt, pl. osszedobok masnap estere egy francia salatat, egy zoldseglevet, krumplisalatat, felmosm a konyhat es eloszobat (hetente csak 2-szer). Keddenkent este palacsinta nap van nallunk es a ferjem sut palacsintat. :) Mindketten a cegnel ebedelunk igy hetkozben nem fozok, kisfiam a bolcsibe ebedel es uzsonazik igy vele sincs gond. Tehat estenkent csak a masnapi vacsit keszitem elo. Altalban 9-kor leulunk megnezni egy filmet a ferjemmel, ilyenkor szoktam vasalni, a reklamok alatt bepakolni a mosogatogepet es a mosogepet, szinten reklamok alatt teregetek. :) Mivel nekem rugalmas a munkaidom szoktam neha csusztatni par orat es igy minden masodik penteken csak 9-tol 1-ig vagyok. Ilyenkor hazamegyek es nagytakaritok, pl. furdi kisikalasa, konyha rendberakasa. A porszivozast meg tudom oldani gyorsan vacsora utan, a protorlest is tehat ezek nem okoznak gondot de a nagyobb dolgokat minden masodik penteken intezem amikor egyedul vagyok es gyorsan megy minden. Multheten pl. fuggonyoket mostam. Ezt azert oldottam meg igy, hogy szombaton meg vasarnap ne kelljen ezzel kuzdeni, tobbet lehessunk egyut. Ezert mi szombaton nem fozunk hanem etterembe, pizzani megyunk, egyutt a csalad, neha piknikezni a parkba, tohoz vagy tengerprtra (tenger mellett elunk). Neha grillpartizunk a kertbe es baratokat hivunk vagy mi megyunk. Az idotol is fugg. Vasarnap szinten a csalade, akkor is tekergunk, kozosen jatszunk de csak delutan mert delelott szoktam kesziteni egy jo hazi huslevest es valami finomat ebedre, ez az egy nap amikor fozok. Sajnos segitsegunk nincsen, pedig sokszor jol jonne egy nagymama aki atugrik es vigyaz a gyerekre vagy segit egy kicsit a haz korul de nem panaszkodom, belerazodtunk. Nagyon jo ismet dolgozni, kisfiam szereti a bolcsit es sokat szamit, hogy hetkoznap 2 orat csak apaval tolt a jatszoteren, vagy otthon a kertbe. Kellett ez neki nagyon. :) Ugy erzem nekunk ez igy bevallt nagyon. Az elej nehez volt de minden szervezes kerdese es meg lehet oldani.

2011. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Irigyellek előző! :-)
2011. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Én is!!:))))))))))))))
2011. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Csatlakozom, tengerpart:-)......Megkérdezhetem hol élsz?

Bocsánat hogy nem a kérdésre válaszoltam:-)

2011. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Álom élet!!! Hát nekem nagyon nem ez jutott! :-(
2011. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
semmi baj!
2011. júl. 14. 21:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 6:30-kor kelek, reggelizek, felöltözöm. 7-kor ébresztem a gyerekeket. A nagy 5, a középső 3, a legkisebb 1,5 éves. Ők is reggeliznek, tejet isznak. Felöltöztetem őket, 3/4 8-kor indulunk otthonról kocsival. A nagyokat elviszem az oviba, a kicsit a bölcsibe. A nagyokkal kb. 55-re érek az oviba, a kicsivel meg 8:10-re a bölcsibe. Én 9-re megyek dolgozni. 5-ig dolgozom, elmegyek a gyerekekért, legkésőbb 3/4 6-ra hazaérünk. Apánk 6-kor ér haza, fél 7 tájban vacsorázunk (amit előző este csináltam, vagy hazafelé veszek valamit). A párom megfürdeti a gyerekeket, utána még bohóckodnak kicsit, aztán mindenki megissza a kakaóját/tejét, fogmosás, és irány az ágy. Olvasok nekik mesét, aztán puszilkodás, és alvás. Fél 9 körül elalszanak. Utána csinálok valami egyszerű kaját, de ha nincs kedvem, akkor hagyom, és másnap hazafelé veszek. Apával beszélgetünk egy jót, aztán nézzük a tévét, én ezalatt vasalok. Mi legkésőbb 11-kor lefekszünk, és másnap kezdődik egyedül. :) Ja, és minden gyerek végigalussza az éjszakát. :)

A nagyobb házimunkákat, mint pl. ablakmosás, azokat szombaton csinálom. Vasárnap általában nincs teendő, ilyenkor elmegyünk valamerre, vagy csak csinálunk valami otthoni programot, esetleg áthívunk valakit. :)

2011. júl. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek jól hangzanak. Nekem csak jövő szeptemberben megy oviba a lányom, de már most parázok,hogy mi lesz. Nálunk apuci kőműves, ő ebédre általában hideget eszik, így muszáj vagyok este meleget adni neki. Majd kialakul, hogy hogy fogok tudni főzni, stb., még van idő.
2011. júl. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!