Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire mondják azt, hogy nyugodt...

Mire mondják azt, hogy nyugodt baba? Milyen a nyugodt baba? És honnan látják ezt egy pár hetesen?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak fekszik és nézelődik, akár félóra-órán át is, hát nekünk ebben nem volt részünk.
2011. júl. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nyugodt baba: azaz eszik és alszik, csak okkal sír. Az ilyen babáknak nem fáj a pocijuk, a hangjukat csak akkor hallják a szülők és a szomszédok :), mikor tényleg valamire szüksége van.

Hogy mondjuk ezt honnan látják idegenek, azt nem tudom :) A környezete ezt azért észreveszi, főleg, ha van viszonyítási alap :))), mondjuk egy sírós, hasfájós nagyobb testvér.

Én inkább a "jó" baba kifejezésen tudok fennakadni. Mikor ismerős és ismeretlen azt kérdezgeti a néhány hetes baba szüleitől, hogy "és, jó baba?"... Ugyan miben tudna ő rossz lenni ? :D

2011. júl. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem nyugodt babám volt :) 2 hetes elmúlt mikor először sírt! már azt hittük valami nincs rendben :/ aztán kb. hetente 1x sírt 10 percet... mosolygós, nézelődős, jókat alvó és rengeteget ciciző volt a babám :D

mostanra (20 hónapos) egy kis huncut hisztigép lett belőle :D

2011. júl. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ez ránézésből látszik! Lehet hülyén hangzik, de én észreveszem, melyik nyugodt baba, a kisugárzásából! Az én lányom az volt, és most is az, csak aludt, evett, csak ritkán sírt/sír szerencsére! Most már 8 hónapos, de az elejétől fogva sok embertől hallom, hogy látszik rajta, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott baba! És az is!!!
2011. júl. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem látszik ránézésből. Max ha az egyiknek iszonyat karikás a szeme, na az keveset aludt. Inkább az anyukán látszik hogy totál kész van.
2011. júl. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezen kár vitatkozni :) Mondjuk, az én első babámra is mindenki azt mondta, hogy milyen nyugodt... Hallották volna délutánonként és éjszakánként, mikor üvöltött, mert fájt a hasa...

Persze, egy mosolygós, barátságos babára mindenki azt mondja, hogy milyen nyugodt.. ez természetes. Viszont ha épp nem nyűgös a baba, senki sem mondja meg róla, hogy néha mennyire tud sírni. Egy gyerek után tényként állítani dolgokat badarság. Nekem 4 van, de tudom, a babák nagyon hamar tudnak iszonyú sírásba kezdeni, majd pillanatok múlva kacagni is...

Egy kiegyensúlyozott anyukának a babája is általában nyugodt, mosolygós és viszont. Szóval néha tényleg az anyukán látszik, mennyire nyugodt a baba :)

2011. júl. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a harmadik gyerekemre minden orvos (sajnos sokat kellett járnunk kontrollra, mert nem éppen egyszerűek voltak a megszületésének körülményei) megjegyezte, hogy milyen nyugodt, kiegyensúlyozott baba, és ő tényleg az!

Most 1 éves, picit hasfájós volt az elején, de nem volt vészes. Sírni csak akkor sír, amikor tényleg valami baja van. Ha a közelben voltam/vagyok, soha nem fél(t), aki rámosolygott, arra visszamosolygott... Azt hiszem, alapból pozitív életszemléletű emberke lesz, aki félig telinek látja a poharat... Vizsgálatokon úgy szokott vigyorogni, mintha csakis az ő szórakoztatására gyűltek volna össze. Amikor megszúrták, csak addig sírt, amíg fájt, a következő pillanatban már mosolygott a doktornő megnyugtató szavaira, pedig még le se gördült a könnye. A másik két gyerekemnek nem ilyen az alaptermészete. És szerintem ez az, ami nagyon hamar átjön annak, akinek sok kisbabával volt már dolga.

2011. júl. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányomra is mindig mondják, hogy ő nyugodt baba. És tényleg. 5 hónapos, kb. 1 hónapos kora óta járunk bevásárolni (mindig ugyanoda), és megjegyezték már többször a boltos csajok, hogy még sosem hallották sírni. (Egyszer fordult elő, de akkor a férjem kint maradt vele.) Mindenkire vigyorog, elnézelődik. Ha felébred, akkor sem kezd el sírni, reggel akár 40-50 percig elvan egyedül az ágyban, nap közben olyan 20-30 percet. Az után sem sír, csak jelzi, hogy jó lenne, ha kivenném.

A szőnyegen is elnézelődik, nem kell felvenni, egyedül alszik el a saját szobájában, a kiságyban, max. a hátát kell néha kicsit simogatni. Általában csak akkor sír, ha gondja van. Szóval szerencsére alapból ő egy nyugodt baba. Nem mondom, hogy nincsenek néha rossz napjai, de általánosságban véve nyugodt, kiegyensúlyozott gyerkőc.

2011. júl. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az én kicsimre is azt mondják, nyugodt kisbaba.

De végülis mindegyik kicsi csak akkor sír, ha valami baj van, nem? Éhes, szomjas, stb...


Ő mondjuk a pelenkázást mindig végigordítja :)

2011. júl. 14. 09:29
 10/11 anonim ***** válasza:
A mi lányunkra is sokan mondják, hogy nyugodt baba, anyósom kezdte. Látszik, hogy nem ért hozzá... :P A kórházban mondogatta, pedig akkor még egyszerűen rengeteget aludt, pici súllyal született, keltegetni kellett enni. No meg nem tudom, hogy aki lát egy babát 10 perc erejéig, miből állapítja meg, hogy nyugodt. :) Tény a mi leányzónk nem sír sokat, de ez azért is van, mert ha nyűgös próbáljuk megoldani a helyzet minél előbb, ezért ritkán jut el a sírásig. Persze lehetne rosszabb is, úgy gondolom e téren szerencsések vagyunk, de aki rá mondja, hogy nyugodt, az töltene vele egy késő délutánt, vagy estét, amikor szinte mindig nyűgös... :)
2011. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!