Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babának milyen teát...

1 hónapos babának milyen teát lehet adni inni?

Figyelt kérdés

Ebbe a nagy melegbe neki is muszáj innia, de az édeskömény, és az ánizstea felfújja, a vizet pedig nem hajlandó meginni.

Milyen teát adhatok neki?


2011. júl. 11. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Én Mecsek teát adtam.De adhatsz neki,felforralt lehűtött vizet is ha megissza.
2011. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Anyatejet, 6 hónapos koráig kizárólagosan anyatejet kellene egyenek-igyanak. Nekem az egyetemen így tanították. 1 hónapos baba az még nagyon picúr, nem kellene a máját, beleit stb hazavágni ilyenolyan teákkal.
2011. júl. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

gyakrabban tedd mellre.

a forralt, lehűtött vízet esetleg kínálhatod neki, de jobb ha csak anyatejet kap.

2011. júl. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És ha tápszeres, akkor lehet adni neki folyadékot, mert 2 napig nem volt széklete?
2011. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Tápszeres babáknál gyakran előfordul, hogy ritkábban van és szárazabb a székletük, mint az anyatejes babáknak. Én személy szerint akkor sem adnék neki vizet ha 2 naponta van széklete, akkor bajos a dolog ha 4 nap után sincs széklete, vagy látod, hogy fáj neki székelés közben, vagy nagyon kemény és száraz a széklete. A 2 naponta széklet nem számít székrekedésnek még a leírásokban. Mondjuk baba, meg életkor, meg táp, stb függő is a dolog. Ha te úgy gondolod, hogy nem normális a babádnál, hogy ennyi időnként van széklete akkor szerintem menj el vele egy gyerekorvoshoz, vagy a családorvoshoz. Jó babázást mindenkinek :)
2011. júl. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyermekem anyatejet és tápszert is kap. A gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy ihat Mecsek baby teát és vizet is a tápszer után, ha kéri, de akár napközben is. Most 6 hónapos múlt, napi kb. 2-3 deci vízet megiszik ebben a melegben.
2011. júl. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az én babámnak 1 hónaposan már adtam a rooibos teát (vörös tea, nincs benne koffein) nagyon "gyengére" csináltam. épp hogy volt egy kis szine, pici citrommal, cukor nélkül, mert a vörös tea magában is egy picit édes. Ezen kivül kapott vizet is, elfogadta. A védőnőm is helyeselte. Az én babám anyatejes-tápszeres. De ha csak anyatejes a babád, tedd gyakrabban cicire, másra igazából még valóban nincs szüksége.

Az én babám most 5 hónapos.

2011. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy óránként nem tudom cicire tenni sajnos, mert ha a félig megemésztett tejre ráissza a frisset, fáj a hasa. Így valami mást kell neki adnom, de amilyen gyakran csak lehet cicin van, kb 1,5-2 óránként.
2011. júl. 11. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!