Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire van szükség a mózes...

Mennyire van szükség a mózes kosárra?

Figyelt kérdés

Láttam egy gyönyörű jó állapotú használt mózes kosár-babahordozót, textilből van, füle is van, téliesített. Végül rábeszéltek, hogy ne vegyük meg, úgyis kevés ideig használható, és van egyébként autósülésnek is használható babahordozónk, nem tudom mi ennek a pontos neve.

Várom a véleményeitek, tapasztalataitok, szerintetek szükség van-e ilyenre? milyen idős korig használható? Megéri-e ezt az összeget? Helyettesíti ez az autós hordozó?

Köszi


2011. júl. 9. 18:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az autós hordozót nem helyettesíti, a babát mindig biztonsági ülésben szállítsd autóban. Én is úgy hallottam, hogy hamar kinövik a mózest, szerintem ha megengedheted magadnak akkor vegyél, egyébként meg nem szükséges kellék.
2011. júl. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, mi a különbség a bizrtonsági ülés és az autós hordozó között? az a gond hogy nem tudom, mi a neve annak amit mi vettünk.
2011. júl. 9. 18:40
 3/15 anonim ***** válasza:

A babahordozó az, ami 0-10 vagy 13 kg-ig van. Van neki hordozófüle és beköthető az autóba, szigorúan menetiránynak háttal.

A biztonsági ülés már az eggyel nagyobb kategória, bár olyan is van, ami 0-18 kg-ig van, de nincs füle, tehát nem hordozó, csak autósülés.

Mózeskosár: ha most szülsz, akkor a babád már majd' féléves lesz télre, amikor szükség lehet rá. Ha jó nagy babád lesz, és esetleg nem túl nagy a mózeskosár (minden babakocsinál más), akkor lehet, hogy cipőkanállal kell majd beleszuszakolni. Szóval: nem létszükséglet. Az én lányom júniusi születésű, egyszer sem használtam a mózes részt.

2011. júl. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nekem nem volt ,és nem is hiányoltam... babát csak autósülésben lehet vinni autóban, mózeskosárban nem igazán jó...
2011. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nagyon rövid ideig használható a mózes, igazából semmi értelme mert autóbe úgyse teheted, otthonra meg megvenni 3-4 hónapra nem érdemes.
2011. júl. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekünk se volt...max ha olyan babakocsim lenne...de autoban nem használnám.
2011. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nem létszükséglet, de azért jó ha van. (elaludhat benne bárhol az első időkben)ha otthonra szeretnéd, olyat érdemes venni amiben lehet hintáztatni a babát.
2011. júl. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mindig azt olvasom, hogy felesleges a mózes.

Én rábeszélnélek, de Ti döntitek el, hogy milyenek a napjaitok, mivel fogod tölteni az első pár hónapot a babáddal.

A lányom márciusi, első perctől kezdve a mózeskosaras babakocsiban sétáltattam, és 6 hónapos koráig használtuk. Nyaralni is azzal mentünk, sokkal egyszerűbb volt a mózesbe berakni, mint a sportrészbe kötögetni, mert annak már nincs körben pereme, abból ki tud könnyen csúszni a baba. Nekem ez a 6 hónap megérte:)

Lakásban kiságyban aludt, ott nem használtuk a mózest, de sokszor kint aludt a kertben, akkor persze a babakocsiban.

Rossz látni azt a sok pici babát akit büszkén tologatnak a szülei a mi környékünkön hordozóba téve. Gondolom ők azok, akik nem akartak mózeskosaras babakocsit venni, mert az nem "trendi". Szegény baba ott görnyed az autós hordozóban ami rá van téve a babakocsi állványára, és az anyuka azt gondolja, hogy jót tesz a gyerekének, mert levitte sétálni.:(

Véleményem szerint az autós hordozó csak utazásra szolgál, esetleg a későbbiekben etetőszéknek, míg nem tud ülni a baba. Másra nem!

2011. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"akkor lehet, hogy cipőkanállal kell majd beleszuszakolni"


ezen majd bepisiltem :D elképzeltem...


előző válaszoló, te nagyon összekeverted a dolgokat, a kérdező egy szimpla mózest kérdezett, nem babakocsit!

sima mózest szerintem tök felesleges venni mert autóba nem kötheted be, utcán ha azzal vinnéd le a babád leszakad a karod, otthon meg minek használnád? :)

persze ez csak az én véleményem :)


kell venni egy jó babakocsit ami teljesen dönthető de később sportra alakítható és befér a csomagtartóba :D bébihordozóban meg utazik a pici :)

esetleg még egy kengurura vagy kendőre beszélnélek rá, az ezerszer jobban megéri!

2011. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én meg a kendőről le :)

hülye divatnak tartom. mikor a baba meghaladja az 5 kilót, háton kéne hordozni (mert megszakadsz), de hátra felkötni elég merész mutatvány egy kezdő kendő használónak.

összegezve: ha már hordozás, akkor háton és valamilyen csatos variáció (vagy hordozókendő kötő tanfolyam, ha van rá energiád, kedved, pénzed)

2011. júl. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!