Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy fázik?

Lehetséges, hogy fázik?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 hónapos, a lakásban kb. 25 fok van. Megy a klíma, de az is 25 fokra van állítva. A doktornénink szerint, ha csuklik a baba, akkor fázik. Letettem a babót a játszószőnyegre, és pár perce elkezdett csuklani. Fázhat?
2011. júl. 9. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem hallottam ezt a csuklás-fázás összefüggést. (Már csak ha magamból indulok ki, akkor sem stimmel).

Viszont nekem a csecsemős nővér mondta a kórházban, hogy a babának az orrát kell megtapogatni, és ha az meleg, akkor nem fázik, ha hideg, akkor fázik.


Még a 2-3 éves gyerekemnél is alkalmaztam ezt, és mindig bejött. (később azért nem, mert megtanul szólni :o)

De magamon is kipróbáltam, és igaz.


A végtagok figyelése azért csalaóka, mert ott sokszor nem annyira élénk a vérkeringés, és lehet hűvösebb a keze-lába akkor is, ha nem fázik amúgy.

2011. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Na, kíváncsi vagyok, a "doktornő" hol vette a diplomáját. 25 fokban nehogy felöltöztesd (mert a "doktornő" szerint ha csuklik, fázik... ilyen hülyeséget), hőgutát kap ilyen melegben.


Ezer mástól tud csuklani, itass vele hideg vizet, v citromlét. De több ruhát nehogy ráadj. Ja, és a klímával vigyáznék, mert a Legionellozis (fertőzés, amit bakt. okoz) kockázatát megnöveli.

2011. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mondta a doki? Háát...

Nekem azt mondták a csecsemősök,hogy mindig a tarkóját nézzem,ha hideg fázik,ha meleg akkor melege van. :)


A csuklást nem lehet összeegyeztetni a fázással!(szerintem)

2011. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyósom mondta mindig ezt, azt hittem agybajt kapok, 30 fok volt árnyékban és közölte, h fázik.
2011. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a tarkó szerintem csak azt mutatja, ha melege van, olyankor tényleg meleg és izzad ott (vagy pluszban az egész fején, ha van haja, lucskos lesz az is), de ha fázik, az szerintem a tarkóból nem derül ki, mert az kihűlni azért nem szokott...
2011. júl. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 9. 17:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A csuklás az idegrendszer éretlenségével függ össze. Minél fejlettebb lesz a baba, annál kevesebbet fog csuklani. Az én kislányom tegnap volt 5 hós és már egyre ritkább nála a csuklás.
2011. júl. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Én is hallottam már erről az összefüggésről,de most józan paraszti ésszel,szerinted fázik 25 fokban?

kizárt!Igen a csuklás összefügghet a fázással,de nem minden esetben.

2011. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!