Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aludj jól gyermekem! Módszerne...

Aludj jól gyermekem! Módszernek mi a lényege?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nincs idő elolvasni a könyvet.Nagyon megköszönném ha -mint egy tartalmat-leírná valaki a lényeget!Ha meg lehet fogalmazni pár mondatban,mit,hogyan...
2011. júl. 8. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Megpróbálom neked összefoglalni a lényeget, és kiegészítem az én tapasztalataimmal. A legfontosabb dolog az, hogy a kicsi a saját ágyában aludjon el, úgy, hogy megvolt az esti fürdés, vacsi, szépen beteszed az ágyba, odaadod neki a kis rongyiját (vagy amivel szeret aludni) és elmondod neki, hogy most el kell szépen aludnia, te itt leszel a közelben, álmodjon szépeket, holnap találkoztok. Lekapcsolod a villanyt, kijössz, de az ajtót résnyire nyitva hagyod. A kicsi valószínűleg sírni fog. Visszamész hozzá 1 perc múlva, nyugodt, de határozott hangon elmondod neki megint, hogy aludjon szépen, 10 másodpercnél tovább ne maradj benn nála. Aztán 3 perc múlva menj be hozzá, majd 5 perc múlva és aztán 5 percenként, addig amíg el nem alszik. A következő napokra más percek vonatkoznak, de ez benne van a könyvben egy táblázatban, én csak azt írtam ki.

És akkor jöjjön az én tapasztalatom! Előzményként: az én lányom 6 hónapos korától másfél éves koráig nem aludta át az éjszakákat. Volt, hogy 4-5 alkalommal is felkelt, volt hogy éjféltől négyig egyfolytában felvolt. Szóval kivoltam rendesen! Első este mikor elkezdtem ezt a módszert 40 percig ordított egyhuzamban, majd állva elaludt a kiságyban. Nagyon keménynek kellett lennem, de a szívem majd megszakadt! A negyedik naptól kezdve átalussza az éjszakákat!!! Szóval nálunk működött a módszer. Közben rájöttem, hogy én rontottam el, mert hagytam, hogy cicin aludjon el, így éjszaka mikor felriadt, megijedt, hogy már nem vagyok vele, és egyedül van az ágyában. Erre én újra cicivel nyugtattam, szóval elég buta voltam. (Első baba) Jó hosszú lett, de remélem érthető :)

2011. júl. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!Hát nálunk is hasonló a gond.Csak ő(1 éves) üveggel alszik el/vissza,mivel tejem rég óta nincs.Na és erről az üveges dologról szeretném leszoktatni.Ezek szerint van remény :) Mégegyszer köszi!!!
2011. júl. 9. 07:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!