Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjam meg? Hogyan...

Hogyan oldjam meg? Hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szüleim és minden családtagom, barátaim tőlünk 100 km-re laknak. Párom összes rokona pedig ebben a városban, ahol mi.

Így anyukám lejön hozzánk, mikor kijövünk a kórházból egy hétre segíteni. Én így is szerettem volna és ennek nagyon örülök, viszont másrészről ott vannak anyósomék. Ők is bármikor tudnak segíteni, és anyósom közölte is, hogy természetes dolog, hogy az első hetekben az édesanyám van velem.

Viszont nem akarom őket se hanyagolni abban az egy hétben.

Hiszen, gondolom én, ők is akarnak babázni meg egyéb dolgokban segíteni.


De hogy hozzam ezt össze? Ha mindenki itt lesz 'kéznél' az sem jó 'megoldás'.


2011. júl. 7. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg anyukád nálatok van,anyósodék csak látogatóba jöjjenek,pl. az esti fürdetéshez. Ha elment anyukád,akkor anyósodék lehetnek a sorosak.
2011. júl. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Abban egyetértek az elsővel, hogy az első héten anyósod látogat, anyukád meg segít, utána majd fordítanak. A példában viszont nem értek egyek hogy esti fürdetés...szerintem az már az az időszak amikor senkinek semmi keresnivalója körülöttetek...oké persze ha anyud ott lakik akkor elkerülhetetlen (és most ez hülyén hangzik nem bántom ezzel anyudat). És tisztázzátok le miben van szükséged segítségre, nehogy problémák legyenek belőle.
2011. júl. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a helyzet, csak anyukám 3 hétre jött. Meg is beszélték, hogy most anya. Én sem akartam anyósékat megfosztani, úgy örülnek, és így én is örülök! Néha felugrottak egy órára, hoztak kaját, és babáztak. Addig is tudtam aludni, volt a kislányomnak társasága :-)
2011. júl. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Orulj, hogy ilyen jo fej az anyosod, hogy nem akar nyomulni mar az elso naptol, es nem sertodik meg, hogy anyukad lesz a segitseged az elso hetekben. Mond meg anyosodnak, hogy az elso idoben is nyugodtan ugorjanak fel babazni, csak elotte telefonaljanak, egyeztessetek. Sokszor a legnagyobb joindulat mellett is pont a legrosszabbkor jon valaki. A babanak sem jo, ha ezer ember van korulotte.
2011. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi pontosan ugyanígy csináltuk, csak az én szüleim 300 km-re laknak.Nagy segítség volt anyu abban az 1 hétben!

Addig anyósomék (tulajdonképpen még most is) csak látogatóba jöttek, de mivel mindenki látni akarta a gyereket nem volt ritka a 12 ember sem a konyhában.Az meg már annyira nem tetszett.

Anyóst ritkán kérem meg, hogy vigyázzon a lányomra, mert pl ha sír akkor nem tud vele mit kezdeni.

De anyu pl nem tudja megetetni rendesen, aztán egy óra múlva üvölt.

Szóval az a léegtisztább ha inkább apa segít vagy magad csinálod a dolgokat.

Legalább is nálunk így van:)

De az első pár hétben azért jól jön a segítsék, amíg belerázódtok a hétköznapokba.

Csak arra figyelj, hogy anyukád pl inkábba háztartást vigye jobban, mint, hogy egész nap a kezében legyen az unokája, nehogy-amikor hazamegy-ottmaradj egy számodra tök ismeretlen gyerekkel :)

(Már bocs a megfogalmazásért)

6 hós kiscsaj anyuja

2011. júl. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Húh, azt végkép nem szeretném, hogy kórház után egyből 12 ember álljon a konyhámba. Na attól tuti sírógörcsöt kapnék.

Párommal megbeszéltük, hogy az első hónapban nem nagyon fogadunk 'külsős' látogatót. Mármint keresztszülők, távoli rokonok, sarki ABC-s néni. Nem hinném, hogy a gyereknek jót tenne, még akkor sem, ha éppen semmilyen vírusos járvány nincsen. Kezdő szülőként ebből a szempontból eléggé féltem a gyerekünket :)))


Úgyhogy, majd elballagok a DM-be és csináltatok 10-20 képet, amit anyósék meg párom körbe tud mutogatni. Ill. a nagyszülőknek is 2-3 képet csináltatok, ami természetesen náluk marad.


Beszéltem anyósommal és arra jutottunk, hogy ők a 3. héten lesznek szabin, így akkor tudnak segíteni.

Csak lehet hülyén hangzik, de pl. nem tudnám magam rávenni, hogy ott maradjon a pici akár 30 percre is náluk (1 szint különbséggel lakunk panelba) vagy ilyesmi.

Arra meg végképp nem akarom megkérni, hogy takarítson helyettem, mert ez meg az én házi feladatom itthon.

Amiben segíteni tudna az a főzés ...

2011. júl. 8. 15:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ne félj majd ott hagyni 30 percre - 1 órára, semmi baj nem lesz. Jó lesz majd néha aludnod az első 6 hétben. Elsőre lesz csak furcsa és nagyon rossz.

Én is pörögtem ezerrel, meg majd én mindent csinálok, pedig anyám itt volt, aztán hirtelen kipurcantam, és apadni kezdett a tejem, valamint idegbeteg lettem (igaz, a hormonok is). Most tornázom vissza a tejet, 6 hetesek vagyunk, remélem még sikerül!

Egyébként mindegy, hogy lesz, az első időket is túl lehet élni, és egyre jobb lesz, majd minden kialakul, akárhogy is.

Sok-sok sikert kívánok!

2011. júl. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!