Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kisfiam kiköpi a...

6 hónapos kisfiam kiköpi a főzeléket. Miért csinálja?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy nem ízlik neki, mert eddig megette ezeket. Gondolom, ha nem kérné sírna, de örömmel köpköd. Csak játszik? Így hogy etessem meg? Próbáltam gyümölcsöt is, pépet is. Mind kiköpi. Tanácsok?
2011. júl. 3. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószinüleg játszik, nem azért, mert nem izlik neki.

Ami segit, ha KÖVETKEZETES vagy és amikor elkezd köpködni, RÖGTÖN elveszed töle a tányért, miközben közlöd, hogy kpöködni nem szabad. Ha utána kér enni, akkor 5 perc múlva még egyszer kináld meg, ha akkor is kiköpi, ne add neki oda, hanem valami mást kapjon, amit megeszik, de ne valami kedvencét, éppen csak ne maradjon egészen éhes. A következö etetést lehet, hogy elöbbre kell hoznod, mert ezért éheztetni nem szabad.


HA ezt 3-4 alkalommal egymás után megteszed, abba fogja hagyni, de csak akkor, ha nem hagyod, hogy igy viselkedjen. Egy ekkora gyerek is elég értelmes ahhoz, hogy az összefüggést felismerje.

négy gyerekes anya

2011. júl. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért köpköd, mert tettszik neki nagyon és rájött, hogy ő olyat is tud. De nem fogja abbahagyni attól mert elveszed tőle, kicsi még és nem érti meg, hiába írta az első. Mi most vagyunk ebben benne és 9 hónapos. Köpköd és tettszik neki. Én rászólok, hogy nem szabad, de neki az is tettszik és csinálja tovább. Nem foglalkozom vele így abbahagyja.
2011. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
KEdves második válaszoló: igenis abbahagyja, ha úgy csinálja a kérdezö, ahogy irtam, legalább is nekem mind a 4 gyerekemnél bevált, söt az ismerökös között is mindenkinek, aki igy csinálta. Persze rá is lehet hagyni mindent a gyerekre, de akkor nem csodálkozz, ha pár év múlva azon sirsz, hogy miért nem lehet a gyerekkel semmit kezdeni, kiállhatatlan és neveletlen.
2011. júl. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem 3 gyerekem van de én a másodikkal értek egyet

mikor nekem is köpködtek akkor egyszerűen nem figyeltem rá mivel nem volt válasz reakció így nagyon hamar abbahagyta mindegyik

hmm összefüggés az is h ha valamit csinál a baba és te hogyan reagálsz rá mivel ebben a korban még minden új neki és mindent jártéknak fog fel egy újabb vicces dolog amivel játszani lehet

ja és nem nőttek a fejemre a gyereke

2011. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!