Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyaraláskor is betartjátok a...

Nyaraláskor is betartjátok a napirendet?

Figyelt kérdés
Itt elsősorban az esték érdekelnének. Mi 7-8 körül szoktunk elaludni (8 hós) viszont mennénk a Balatonra, és jo lenne még olyankor kicsit sétálni, levegőzni. Csak nem tudom hogy babám hogy bírná, ha nem 8kor aludna el, hanem csak 10 kor. Eddig itthon mindig betartottuk ezt az időt, ha bárhol is voltunk, hazaértünk ekkora. Szerintetek nagyon összezavarná ha fennmaradna?
2011. júl. 1. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem, de ebből még nem volt semmi probláma, többször voltunk nyaralni.

Anikor először vittük a kicsit 5 hónaposan (tengerpartra) volt hogy eset 11 körül aludt el.

A nyarlés ényeg kiszakadni a monoton hétköznapokból, nekem ez az év fénypontja, egész évben ezt várom:-)))

2011. júl. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi nagyvonalakban betartjuk. Ha nyaralás alatt egy program miatt a fekvés csúszik fél órát az természetesen nem tragédia, de kisgyereknek nyaralás alatt sincs keresnivalója az ágyán kívül éjjel 10-11-kor.
2011. júl. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi kénytelenek vagyunk betartani, nagyon ragaszkodik a napirendjéhez, főleg az esti lefekvés idejéhez. Ha kitoljuk, másnap borul az egész nap, és nagyon nyafogós lesz. 5 hónapos kora óta járunk vele nyaralni, most 15 hónapos, de ezen nem tudunk változtatni. Egyébként jól szokta érezni magát, csak ehhez ragaszkodik.
2011. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, :) de nem zavarja össze nyugi,ha pedig mégis elálmosodik,jóízűen alszik a babakocsiban,miközben sétáltok!Én azt tapasztaltam hogy ilyenkor ők is érzik hogy ez "más",és maximálisan élvezik is.A lényeg azon van,hogy TE ne görcsöld túl,engedd el magad,és engedd hogy ez a hét "más" legyen.Jó nyaralást!
2011. júl. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, betartjuk, mert a pici nem tudja, hogy ez nyaralás, és mikor haza jövünk nem állna át magától az újbóli korai alvásra, csak kemény küzdelmek árán.
2011. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Teljesen igaza van a 4. válaszolónak, nyaralás a lazításról szó.

A gyerek, meg ha álmos, úgyis elelszik.

ha meg 10-11kor is a ágyán kívül akar lenni, akkor úgysem fog elaludni. (másodikna üzenem)Ráadásul mediterrán helyen este van élet.


Legalább 1x 1 évben tudjátok már magatokat egy kicsit elengedni és nem görcsöli egy nyaralás miatt is!

2011. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha az ágyán kívül akar lenni úgysem fog elaludni???

Na nem ismered a napirend fogalmát. A napirend épp arról szól, hogy ugyanabban az időben van a fekvés (például, nálunk az evés is) így megtanulja, hozzászokik, és nem akar mást, akkor lesz álmos, mert rááll a szervezete.

1 hét lazítás az egészet tönkreteszi, otthon 1 hónapig szenvedhetsz utána mire visszaszokik. Kisgyereknek éjjel pihenésre van szüksége, anyuka akar olyankor csavarogni, nem egy álmos gyerek.

2011. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2 éjszakáról lenne szó nem egy hétről :( nem csavarogni akarok, én olyan max. 9ig gondoltam hogy fent lennénk, vacsorázni mennénk, aztán meg kis séta és haza. Köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 1. 10:32
 9/11 anonim ***** válasza:
9-ig nincs semmi belőle, jobbat alszik utána. Én az éjjel 11-ig gyereket önös érdekből fenttartókról beszéltem. :)
2011. júl. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nagyjából betartjuk. azért a 3 óra csúszás a fektetéssel szerintem sok!

viszont az, hogy lefekteted a babád nem jelenti, hogy nektek is le kell... kérjetek kölcsön egy bébiőrt és miután elaludt üljetek ki a teraszra iszogassatok, beszélgessetek, levegőzzetek :)

2011. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!