Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kor felett betartjáto...

Egy éves kor felett betartjátok a napi fél liter tejet?

Figyelt kérdés
13 hónapos fiam sokszor csak olyan 3 dl körül iszik. A tejet (tejitalt) csak kakaóval issza, este viszont nem akarok azt adni. Napközben kap még joghurtot. Ha vacsira tejpépet adok, akkor azzal megvan a fél liter, de azt csak kb. minden 3-4. napon.
2011. márc. 28. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:

én babám többet is iszik. reggelire kap kakaót, 200ml-t, délutáni elalváshoz vagy kakaót vagy csak tejitalt, szintén 200ml-t és lefekvéshez 300ml tejitalt.


próbáltad már az ízesített tejitalokat? van banános, vaníliás, almás, nagyon finomak, lehet azokat elfogadná

2011. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Se előtte, se utána nem számoltam/om

Most 2 éves, még szopik, emellet eszik tejtermékeket, iszik tejitalt.

Van amikor egyáltalánem kér tejterméket, tejitalt.

2011. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

előző

adj neki kakaópor helyett macikávét

2011. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A gyerekorvosunk azt javasolta, hogy ne adjak ízesítettet, mert hogy hozzászokik, és utána nehezen lehet csak elfogadtatni vele a sima tejet. Vagy ez hülyeség?
2011. márc. 28. 13:09
 5/10 anonim ***** válasza:

az én gyerekeim tejérzékenyek, ezért nem kapnak tejet.

A fiam 18 hós korig szopott. Azóta nem kap tejet, tejterméket is nagyon keveset.

A lányom 13 hós, reggel-este szopik. Próbáltam tejterméket, tejet bevezetni, de ő is érzékeny rá, ezért ő sem kap.


A gasztro-gyerek orvos szerint, már nem kell követi anyáink példáját, és napi fél liter tejet itatni a gyerekkel, mert minden tejjel kapcsolatos kutatás megdőlt. Most épp új szelek fújnak a tej felett. Én is kiváncsi vagyok mi lesz ennek a vége, és mit mondanak majd 15-20 év múlva.


A kisfiad tudja mennyi tej elég neki, ne erőltesd. Lehet tőle kellemetlen közérzete, amiről te nem tudsz, tudhatsz.

2011. márc. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
fiam napi fél litert iszik meg tejitalból,reggel 2 délben 1,este 2 decit.ezen kívül eszik tejterméket is minden nap.de ez nem régóta van így,előtte csak 3,5 decit ivott összesen ha a fejem tetejére álltam akkor is.tudják ők,hogy mi kell nekik és mennyi
2011. márc. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
még szopik így nem tudom kb-ra se, hogy mennyit iszik meg.
2011. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

első vagyok. hát ha már így se fogadja el a simát akkor nem mindegy? én mildibé vaníliás tejitalt adok a fiamnak, nagyon szereti.

amúgy is már csak időhúzásnak kéne gondolom a tápszer mert lassan bevezeted a tejet, igaz?

nyugodtan adj ízesítettet. kezd kialakulni az ízlésük és a sima tápszer elég vacak, ismerjük be ;)

2011. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Soha nem volt meg a fél liter. :(

Erőszakkal nem tömhetem bele. Most már a joghurtot sem akarja enni, a tejpépet meg egyenesen utálja!

2011. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Egyébként sem tartom szentírásnak ezeket a javasolt mennyiségeket, örülök, hogy nem csak én vagyok így ezzel. Azt eszi-issza, amihez kedve van, nem erőltethetek bele többet, mint amit kíván.
2011. márc. 30. 17:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!