Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kíváncsi lennék ki mit gondol?...

Kíváncsi lennék ki mit gondol? Bonyolult dolgot kérek azzal a nagyszülőktől, hogy szeretném, ha előre szóljanak, mielőtt betoppannak hozzánk?

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányommal vagyok itthon, és többszöri kérés ellenére is ők szó nélkül állítanak be hozzánk, rendszerint úgy időzítve a látogatást, hogy vagy éppen fejek, vagy romokban a lakás. Mielőtt terhes lettem is mindig az volt a természetes, hogy megbeszéljük, ki mikor megy a másikhoz. Napokkal előtte egyeztettünk, hogy kinek mikor jó. Most meg vérig van mindenki sértődve ( kivétel az intelligens barátaim), hogy " mi az, hogy nekik be kell jelentkezniük hozzánk?" "mi az, hogy időpontot kell kérni?". Olyan felháborító az, hogy ezt kértem tőlük? Én nem azt mondtam, hogy nem láthatják az unokájukat, de dacból most egyik sem jön hozzánk.
2009. márc. 26. 19:25
 1/6 A kérdező kommentje:
...., hogy előre szóljanak, ....nem "ha előre" bocs ;o)
2009. márc. 26. 19:27
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dettó. Hozzánk se jönnek anyósék, mert megsértődtek, de nagyon, hogy hozzánk időpontot kell kérni, ez milyen megalázó nekik. Nem mintha hiányoznának.:-)
2009. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ugyan ez a szitu-az anyumék sk-ból folyton úgy jönnek,hogy nem szólnak.nekem meg már az idegeimre mennek,hiába célozgatok rá,hogy egyszer majd nem találtok itthon...és biztos akkor jönnek,mikor szoptatok-vagy épp altatok.

de ezek szerint nagy kérés.a barátnőm is kiakad,hogy nekem sose jó-de nekem akárki akárhogy is duzzog,a babám az első.Aki ezt nem érti meg,nem kell jönnie.

Sajnos a megoldást nem tudom,próbálkozom,hogy én előtte szólok nekik,hogy mennénk...meg marad a nem sértő célozgatás.Kitartás :-)

egy 5 hónapos baba anyukája

2009. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
primitív, intoleráns, önző hozzáállás. jól tetted, hogy megmondtad nekik. ott egye meg a fene, ha vérig sértődnek is!
2009. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósomék meg egyáltalán nem jönnek hozzánk. Nem szeretnek kimozdulni a saját megszokott közegükből (akár a gyerekek). Pedig 2 csodaszép kislány unokájuk van.
2009. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb ha találkoztok kérdezd meg hogy legközelebb mikor jönnek, merthogy itt a tavasz és nem biztos hogy otthon vagytok, ne potyára jöjjenek. Bár nem tudom miért nem lehet megérteni ha valakinek olyan a napirendje hogy nem alkalmas a látogatás váratlan helyzetekben.

Nem is tudom, férjem anyjáékhoz is úgy megyünk, hogy előtte odaszólunk, hogy otthon vannak-e. Nemmondom, volt, hogy az apósom hajnalban beállított, se elmosogatva nem volt, semmi, sőt, épp akkor keltünk ki az ágyból. Férjem szóvá tehette, évek óta nem fordult ilyesmi elő. :)

2009. márc. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!