Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Munkába visszetérés GYED...

Munkába visszetérés GYED után=nagymamai félelmek?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon nem örült mikor megtudta,hogy a kislányom 2 éves korában viszamegyek dolgozni,azt mondta,hogy őt meg sem kérdeztem erről,hogy bírná e a strapát,ha beteg lenne a gyerek,hozzáteszem szó sem volt erről,hogy őt állandóan igénybe akarnám venni a pénzre viszont szükségünk van.Valószínű azért tart a dologtól,mert rajta kívűl senkire nem számíthatok.

Nagyon elkeserített,hogy így reagálta le azt,hogy muszáj visszamennem dolgozni.


2011. jún. 28. 12:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam,hogy természetesen bölcsödébe fog járni a kislányom,nem a nagymamára bíznám.
2011. jún. 28. 12:09
 2/8 anonim ***** válasza:

ez azt jelenti, hogy nem akar majd vigyázni az unokára, ha beteg?? én is megdöbbennék. Anyám ezzel szemben ígért fűt-fát, de a poén, hogy dolgozik és 4 órát kellene utaznia, hogy lássa az unokát, úgyhogy hiába bírná a strapát.

Biztos megmondtam volna anyádnak, hogy ne aggódj anya, keresünk bébiszittert jó pénzért, nem akarunk téged lestrapálni.

2011. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki, nem csak én vagyok megáldva érdekes nagymamákkal. Őszintén szólva köpni nyelni sem tudtam volna. Talán megérdemelné, hogy közöld vele, hogy nem kötelező az unokával lenni, lehet lefényképezni, aztán azt nézegetni, az biztos nem strapálja le...
2011. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg nagyon gáz.

Nem értem az Anyukádat. Az enyém mit nem adna, ha többet lehetne vele az unokája...:(

2011. jún. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én megértem Anyukádat is! Megvan az élete, a szokásai és bizony az ő korosztályuk már nem a miénk! Gyakran én magam is fáradtnak érzem magam amikor a kisfiam "mindent belead", és ilyen esetekben pl. én nem is várnám el Anyukámtól, hogy "vesződjön" vele ő! Ha meg beteg a gyerek, főleg nem! Akkor az anyuka mellett a helye a gyereknek..
2011. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
csak az a baj, hogy pl. nekem a két gyerekem 1 hónapon keresztül egymásnak adogattak különféle betegségeket, pedig még nem is járnak közösségbe. Vajon melyik munkaadó nyeli le, hogy 1 hónapig anyuka nem dolgozik? Mert nálunk az apjuk nem mehet el a gyerekkel táppénzre, mert nem. És szükség van az ő állására elsősorban.
2011. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sajnálom, hogy így reagált anyukád. Ha beteg lesz, az első napokban -én legalábbis így csinálnám - talán jobb ha anya van vele, anya is aggódna a munkahelyén nem tudna igazán koncentrálni, és amikor a lábadozás időszaka van, akkor bíznám másra. Talán ha így megosztjátok anyukáddal, akkor neki sem annyira gáz. Amúgy készülj fel, hogy nagyon sokat lesz beteg, mi tavaly kezdtük az ovit. Januárban 3 napot, februárban 5 napot járt oviba (szerencsére a picivel én vagyok itthon). Többi hónap OK volt, és a többiek sem vették könnyebben.
2011. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Ha meg beteg a gyerek, főleg nem! Akkor az anyuka mellett a helye a gyereknek.."


Ezt én is így gondolom,csak a munkáltatóm,munkatársaim nem,még jól emlékszem,hogy amikor valaki el merészelt menni a beteg gyermekével táppénzre mit műveltek vele és miket mondtak a háta mögött...


Vajon egy jó anyuka ,munkaerő hogyan osztódik többfelé mikor erre szükség lenne???


Nem nézik el egyáltalán,ha beteg gyermekkel elmegy valaki táppénzre!

2011. jún. 28. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!