Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mennyi idős volt a...

Anyukák, mennyi idős volt a babátok, amikor a kiságy rácsait leszedtétek teljesen/ifjúsági ágyra váltottatok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos, ahogy sok hasonló korú társa, ő is mindenhova fel és lemászik.Mostanában többször eszembe jutott, hogy lehet, hogy meg kellene kockáztatni az ágy szétszedését, csak tartok attól, hogy leesik.

Tudom, vannak leesésgátlók, vennénk is.

Éjszaka ha felébred akkor legalább le tudna mászni, és nem az ágyban állva kiabálna nekünk, vagy a nappali alvás után is nem sírna, kiabálna hogy menjek, hanem egyszerűen lemászna, és jönne ki.


2011. jún. 27. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Az fiamnak 1 éves szulinapjára vettunk rendes ágyat,a fal mellé tettuk,a másik felére pedig tettem matracokat,ha esetleg leesne,akkor puhára essen,de egyszer sem esett le.
2011. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet. Az én fiam 17 hónapos volt, és azért váltottunk, mert jött a tesó és kellett neki az ágy.

Nem volt leesésgátló, szerintem felesleges. Az ágy mellé tettem egy szivacsot vagy párnákat, de egyszer sem esett le. Kb. 2 és fél éves korától már párnákat se rakok oda. Ha meg leesik, akkor meghalljuk. :)

2011. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18 hónapos volt, imádja a rácstalan életet :)
2011. jún. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13 hónapos volt, egyszerűen nem aludt a rácsos ágyba. Megkapta a gyerekágyat, vannak oldalai, de le tud mászni róla, azóta átalussza az éjszakákat. Első pár este körberaktam pléddel az ágy mellet, de soha nem esett le róla!
2011. jún. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kb. 17 hónapos kora körül vettük le az első oldali teljes rácsot. (átalakíthatós a kiságy, rácsot nem tudtunk belőle kiszedni, csak a teljeset leszedni) A fal felőli rács és a két vége megvan még ugyanúgy. Van egy kisebb matrac, amit ha lefekszik kihúzok az ágya alól, ha már nem alszik, visszatolom, így nem foglal helyet. Eddig még nem esett le, egyszer aludt úgy, hogy a térdei lent voltak a matracon, a derekától felfelé meg az ágyon volt elnyúlva hason. Mintha épp lemászás közben aludt volna el. Viccesen nézett ki :o) Le is fotóztuk, észre sem vette. Aztán persze megigazítottam, azt sem vette észre...

Szóval szerintem is próbáljátok meg.

Ez óta már nincs kiabálás reggel, hanem csak trapp-trapp, és már ott is van nálunk :o) annyira cuki, imádom :o)

2011. jún. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13 hónapos korában, leesésgátlós ágyba tettük, de néha a nagyágyon alszik, onnan se esett még le soha.
2011. jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

14 hónaposan. Leszedtük a rácsot az egyik oldalról.


Féltem, hogy kiesik ha felül próbálkozik kimászni belőle. Azóta jön-megy, élvezi nagyon. Tudja mikor van fekvés idő nincs gond, mint régen.


Soha nem esett le róla, pedig se leesésgátló, se alápárnázás nincs mellette. :)

2011. jún. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

21 hónapos lesz a kisfiam, én még nem akarom leszedni neki a rácsokat, mert mászkálna, ő ilyen. Na én azt meg nem akarom, hogy az éjszaka közepén a lakásban járkáljon ide-oda... az éjszaka arra való, hogy aludjon. :)

Sajnos az egyik nagymamánál már ki tudja szerelni a rácsokat az ottani ágyából, és ki is szereli, császkál össze-vissza, és nagyon nem örülünk neki. Szóval mi még maradunk a rácsosnál, legalább a bölcsiig (szeptember). Ott valószínűleg rendes ágyon alszik majd, utána ráérek itthon is átszoktatni leesésgátlósra.

2011. jún. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!