Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzős anyukák, írnátok nekem...

Főzős anyukák, írnátok nekem 1-1 receptet, amit szivesen eszik babátok és hamar készvan?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kisfiam, és már 14 féle kajcsit eszik, de néha úgy vagyok vele hogy mást is csinálnék, mert hát ezekből 4 gyümi, a többiből meg kicsit lehet hogy uncsi neki, pl saláta főzelék, sütőtök husival, répa főzi.... nálunk nincs tízórai, hanem 3-4 között eszik valami gyümit.

köszönöm szépen


2011. jún. 24. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:

14 féle? az tényleg kevés, ilyen idős korban a folyamatos kóstoltatás miatt hetente 3-4 újfélével kéne találkoznia. ugye heti 2 kóstoltatsz és az első nap vagy első 2 nap valamihez keverheted, így az megint új :)

pl. nem csak répa főzit adhatsz neki hanem belekeverhetsz fehérrépát vagy borsót. ez már finomfőzelék. vagy rizst és akkor rizibizi.

menj fel a babaszakácskönyv-re ott nagyon sok recept van, hónapokra bontva. igaz ma már másokat lehet adni 7 hónaposan így nézd mindig az éppen aktuális ht. táblázatot (csak, hogy ne legyen uncsi az élet ;))

2011. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Épp most csináltam cukkini krémlevest. Bár azt hiszem, hogy azt csak 8 hónapos kortól lehet adni (mármint a cukkinit).

De azért leírom:

Kb. 1 kg cukkini

5 db krumpli

1 fej vöröshagyma

pici só, csokor kapor


A hagymát üvegesre pirítod, a cukkinit megmosod, karikára vágod (maggal együtt, ha van benne, és nem kell meghámozni sem). A krumplit meghámozod, szintén karikára vágod (én nagyobb kockákra szoktam, de egyébként mindegy). Ráteszed a hagymára a cukkinit és a krumplit, kicsit fedő alatt párolod (nem kell alá víz), beleteszed az apróra vágott kaprot, sót, majd felöntöd annyi vízzel, hogy épp ellepje. 20 perc alatt megfő fedő alatt, összeturmixolod. Pirított zsemlekockákat tehetsz bele. Én úgy szoktam, hogy a pirítós sütőben megsütöm a kenyeret, felkockázom, és beleteszem, de mindig frissen. Jól elázik. Az egész család imádja nálunk. De tehetsz bele csirkehusit is, ha azt szereti a babád.


Vagy: paradicsomos krumpli, sóska, zöldborsó főzelék, zöldbab főzelék. Nem írtad le konkrétan azt a 10 fajta ételt, így nem tudom, hogy a felsoroltak közül miket eszik már.

Almás csirkemell?

Tűzálló tál aljába mogyorónyi vajat teszel, erre a vékony karikára vágott almaszeleteket. Rá a csirkemell (csíkokra, vagy kockára vágva), majd megint alma, végül egy pici vaj megint.

Letakarva megsütöd. Őszibarackkal is finom. Mellé adhatsz krumplipürét, vagy rizst is.

2011. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, de én azért nem gondolom hogy ennyire kevés lenne a 14 , és szinte amit táblázatok írnak szinte minden eszik : rizs, krumpli,alma, őszi, szilva, banán, sárgarépa, sütőtök, saláta, cukkini, brokkoli, borsó, csirke, pulyka, paradicsom és ezeken kívül tejpép-rizspép. szóval ezek az alapanyagok 6 dolog van amit ebben a korban ehetne de még nem kostólta, pl gesztenye, meggy, ubi, cékla, fehérrépa.
2011. jún. 24. 14:12
 4/10 A kérdező kommentje:

ksözönöm a 2. válaszolónak, a ukkinivel nincs baj, de szerintem a vöröshagymát még nem ehetjük:(

de jók a receptek.

2011. jún. 24. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:

készíthetsz rizottót is, nálunk numberone:

fehérre pírítasz egy kevész csirkemellet apróra vágva, hozzá ízlés szerinti zöldség, és a rizs, felöntöd bőven vízzel, fűszerezed (só, majoranna, bors, petrezselyem, ami már mehet és szeretitek) és összefőzöd.

2011. jún. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a rizottót én is kipróbálom :)) köszi
2011. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

SZia, kisfiam imádta:

- cukkini,csirke, rizs, répa vízbe bele petrezselyem, metélőhagyma, pici só, összefőztem, turmixoltam.

- cékla kockázva, alma, megfőzni, turmixolni

- nem tudom durumtésztát adsz e neki, de én azt főztem neki, husival, meg paradicsommal, és úgy turmix, azt is szerette

- tetszés szerinti zöldségek amiket ehet, mikor kész akkor turmix, és egy pici reszelt sajtot bele(majd 1 hónap múlva)fiam imádta a sajtos durum tésztát is.

ennyi jutott eszembe.

2011. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

krumpli és egy kis gerezd fokhagyma annyi vízben, hogy épp ellepje, ha megfőtt, bele a fagyasztott spenótpüré (én egy kis husit is szoktam beletenni még), egy csepp olaj és egy pici só, ha összefőtt, akkor a krumplit villával összetörve tálalom

lehet belekeverni főtt tojás sárgáját is

2011. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Én nagyon sok ötletet veszek/vettem innen.

2011. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek!!!!! :)))

Azért írjatok még :)

2011. jún. 26. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!