Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 23 napos babának kb....

Egy 23 napos babának kb. mennyit kell egy nap enni? Hány grammot?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem mindíg esznek ugyanannyit,de mégis mihez lehet viszonyítani??
2008. febr. 22. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A "nagykönyv szerint" 120g/testtömeg kg/nap a minimun. Tehát pl. ha a babád 4 kg, akkor 120x4=480g naponta. De szerintem nem érdemes számolgatni, csak idegesíted magad vele, én már azt is megbántam, hogy vettünk mérleget :)
2008. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is az első hozzászólóval értek egyet. Ne idegesítsd magad ilyesmikkel. Az én lányom az átlag alatt teljesített, 4 óránként evett, egyszer kelt fel éjjel, holott mondták ébresztgessem. Na hogyne!! Aztán kialakította magának a kis életritmusát. És ugyanúgy fejlődik, ahogy kell. Ő tudja mi a jó neki. MInden gyerek más és nem mindegyik úgy viselkedik, ahogy az orvos vagy a védőnő akarja. Az én lányomnak 12-szer kellett volna ennie a norma szerint és ő 7szer evett. Aztán 8szor kellett volna és ő 6szor evett, vagy 5ször. Mikor mennyit igényelt. Az orvos persze először ki volt akadva és adta az okos tanácsokat. És aztán úgy döntöttem sok gyötrés után, hogy elég volt, a lányom tudja mi kell neki és ne általánosítsák, ha ő nem általános baba. Mikor orvoshoz mentünk mindig azt mondtam,amit hallani akart. Ennek ellenére szépen fejlődik és semmi baja.

A babához igazodj, ne az előírásokhoz!

Sok sikert

Erika

2008. febr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!