Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevezessem folyadékként a...

Bevezessem folyadékként a vizet? Ha igen, hogyan? Mennyit kell innia?

Figyelt kérdés

Babám majdnem 8 hónapos. Még mindig szoptatok. Tízóraira kap gyümit és ebédre főzelékeket, már tojást, tejfölt és sajtot is kap; és még cicivel is megkínálom. Délután és este még mindig csak szopi.

Az utóbbi időben még többször megkínáltam, főleg a nagy melegben, hogy pótoljam a folyadékot, viszont erős a gyanúm, hogy éppen ezért nem is volt éhes ebédre, mert visszaesett az étvágya. 3 kanállal is alig bírtam beletuszkolni. Mondjuk még a fogára is gyanakodtam, de az első is úgy jött ki, hogy semmi jele nem volt, egyszer csak karcolta az ujjamat. Ezért gyanakszom inkább arra, hogy a tejcivel nem csak a szomját oltom, hanem még jól is lakatom. Jól gondolom? Ha adjak neki vizet, akkor mennyit kell neki egy nap adni? Mennyi folyadékra van szüksége egy ilyen kis babának egy nap, főleg amikor hőség van?


2011. jún. 16. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Alap, h tej mellett napközben vizet adsz neki, ezen semmit nem kell bevezetni. V te eddig a tejet használtad, mint szomjoltást? Hú, az nem jó.

Szoptatások között adj neki vizet, különben kiszáradhat - csak a tej nem elég, pláne nem nyáron. :)

Ja, evés előtt közvetlenül viszont ne adj vizet, mert eltelíti, ám tápanyagot (energia) nem tartalmaz. :)

2011. jún. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 10 hónapos, igény szerinti szopis, tehát amikor kér, mindig kap cicit. Mindig jó evő volt, de ebben a hőségben egyszerűen nincs étvágya, ami teljesen természetes. Bár kb. 2 deci teát is megiszik mostanában, elsősorban szopival kínálom, hiszen úgysem eszik a meleg miatt, az anyatej viszont gondoskodik arról, hogy a fontos dolgok bekerüljenek, nem kell aggódnom, hogy nem eszik. Ha hűvösebb lesz, visszajön az étvágya is. Anno a lányommal ugyanígy voltam, inkább többet kapott cicit, így sem az evéssel, sem a folyadékkal nem volt gond.

Teát vagy vizet akkor szokott kapni a kicsi, ha épp sétálunk, mert bár ha kell, bárhol megszoptatom, de két kortyért, mert melege van és szomjas, nem állok neki szoptatni a város közepén, egy tízhónapos baba már kibírja hazáig teával vagy vízzel is. :-)

2011. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Elsőnek üzenem, hogy szomjoltásra nincs jobb, mint az anyatej, tehát az igény szerint szoptatott baba nem tud kiszáradni, sőt, bőven megfelelő folyadékhoz jut.
2011. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
igen, igazat ir az elso valaszolo, az en babam 6hetes, azt mondta a gyerekorvos, h ebben a nagy melegben ket szoptatas kozott 10-20ml vizet kaphat szomjusagra...eloszor csak nyaldosta, de most mar par kortyot megiszik, foleg delutan :)
2011. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, a meleg is gyanúsított volt a kevesebb étvágyra. :)

Akkor lehet, hogy maradok a szopinál, de ahogy a második írta, út közben lesz nálam víz is, hogy azért azzal is ismerkedjen. :)

2011. jún. 16. 11:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lányom kb. 6 hónapos kora óta issza meg a vizet, és nem lett tőle rosszabb az étvágya.

Naponta kb. 80-100 ml vizet iszik meg, bár ha hűvös van nem igényli annyira, és ha dög meleg, akkor még többet is iszik. Melegben van, hogy kevesebbet eszik, de hát olyankor én is inkább szomjas vagyok, nem pedig éhes.

2011. jún. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Először ebéd után kínáld vízzel(főzelék után) kiskanálnyit adhatsz , ha elfogadja jó, ha nem ne erőltesd.Ennyi idősen általában már elfogadják.
2011. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyet értek az elsővel. Abban is van igazság, hogy az anyatej jó szoljoltó, és nem fog kiszáradni. De az anyatej szomjoltásra inkább csak pici babáknak való, nem 8 hónaposnak, aki már vegyesen étkezik. Vegyes étkezés mellé igenis kell a folyadék, főleg nyáron a nagy melegben. Lehet a meleg is okozója a rosszabb étvágynak, meg az is, hogy valamelyest jól lakik az anyatejjel, tehát az amúgy is rosszabb étvágyán még ront. Szopik, mert szomjas, de azért az anyatejben van tápérték is, és az eltelíti, az étvágyát is elnyomja. A vízben viszont nincs, az csak a szomját oltja, és gyorsan ki is ürül a gyomorból. Szóval szerintem mindenképp kínálgasd vízzel is.
2011. jún. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Kináld meg vizzel,az anyatej jó szomjoltásra is ez igaz,de hozzátáplált babának már kell vizet is adni
2011. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor ma ebéd után meg is kínálom. :) Gondolom fel kell forralni. Bocs az újabb kérdésért. Meddig jó a felforralt víz?

2011. jún. 16. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!