Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyes alatt is lehet kérni...

A gyes alatt is lehet kérni adojováirást? Akkor nem 24 ezer ft, hanaem 34 ezer? és hol lehet dolgozni, hány orában? Muszáj ott dolgozni ahonnan a gyest kapom, vagy más helyen is lehet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:

-nincs adójóváírás gyes alatt

-6 órában lehet dolgzni gyes alatt

2011. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a konkrét 10 000 ft-ot csak az tudja teljes mértékben kihasználni akinek a bruttó fizuja 104 000 ft.
2011. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdéseid vannak, de megpróbálok válaszolni. Adójóváírást a gyes-re nem lehet kérni, csak a munkabéredre. A gyes fix összeg: bruttó 28500 Ft, tehát sehogy nem lesz belőle 34 ezer. Dolgozni bárhol lehet, legfeljebb hat órában, a gyes alatt. Ha nyolc órában dolgozol, nem jár a gyes. A gyes-t a MÁK-tól kapod, szép lenne, ha minden anyuka ott dolgozna (rengetegen lennének ott). Tehát dolgozhatsz ott is, de nincs összefüggésbe a gyes-sel. Remélem érthető volt!
2011. jún. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kedves utolso válaszoló köszönöm a választ.de ugy értam ha pl a nokiába dolgozom.akkor onnan kapom az anyaságit.a nokia nem tud 6 orás munkaviszonyt adni,szóval,ha elakarok menni 6 órába dolgozni,akkor elmehetek bárhova,ugyhogy én még szerzödésben legyek a nokiába,szoval,hogy negyedik évben oda visszamehessek?
2011. jún. 15. 13:35
 5/7 anonim ***** válasza:

nem a nokiától kapod a gyest, az anyaságit se onnan kaptad. az államtól kapod.

az meg a személyes megállapodásod a nokiával, hogy te elmész gyes mellett dolgozni valahova de a 3. év után visszamennél.

nem is tudom hogy megy ez, gondolom a legtöbb helyen felmondatnak, de ezt csak én gondolom...

2011. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen pontos volt a válsz. Adójóváírás, nem munkabérre jár, hanem bérjellegű jövedelemre, többek között táppénzra, GYED-re, TGYÁS-ra is, persze így logikus, hiszen ezekből a jövedelmekből adót is vonnak.

A GYES ezzel szemben adóterhet nem viselő de alapot növelő tétel-tehát, adót nem vonnak belőle, viszont ha van adóköteles jövedelmed akkor az adóalapot növeli, de a rá eső adót le lehet vonni.

Így logikusan mivel nem fizetsz utána jövedelemadót, nincs miből érvényesítsd az adójóváírást illetve a családi kedvezményt.


Dolgozni attól füg, ki és hogyan veszi igénybe a GYES-t.

Alapesetben otthontól távol 6 óra, otthonodban korlátlanul végezhetsz munkát plusz a gyerek is mehet bölcsibe.

ha tartós beteg gyerek után kapod a GYES-t akkor korlátlanul dolgozhats.

2011. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták az Egészségpénztárnál, hogy a tgyás gyed gyes nem bérjellegű jövedelem (munkabér kiesést pótló kifizetést akartam igényelni).
2011. jún. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!